"Milionerzy". Problematyczne pytanie o gwiazdy na flagach państw. Sprawdź, czy zaznaczyłbyś poprawną odpowiedź

"Milionerzy". W powtórce 328. odcinka szóstego sezonu padło pytanie o gwiazdy na flagach państw. Czy uczestniczka udzieliła prawidłowej odpowiedzi Hubertowi Urbańskiemu?

"Milionerzy" to jeden z najchętniej oglądanych programów rozrywkowych na antenie TVN-u. Od lat gromadzi przed telewizorami tysiące widzów spragnionych porządnej dawki wiedzy i rozrywki. Kibicują oni uczestnikom programu w grze o milion złotych. Zawodnicy mają do wyboru jedną z czterech odpowiedzi oraz mogą skorzystać z trzech kół ratunkowych: telefonu do przyjaciela, pół na pół i pytanie do publiczności. W powtórce 328. odcinka 6. edycji programu prowadzący Hubert Urbański zadał pytanie o gwiazdy na flagach państw.

'Milionerzy'. W czasie którego z powstań wyrzucono z okna pałacu Zamoyskich i spalono pamiątki po Szopenie, w tym fortepian?"Milionerzy". Pytanie o fortepian Szopena odebrało uczestnikowi szansę na dalszą grę. Miał wszystkie koła ratunkowe

"Milionerzy". Na wszystkich tych flagach są gwiazdy. Na której pięć gwiazd reprezentuje konkretną konstelację? 

  • A: "na fladze USA"
  • B: "na fladze Chin"
  • C: "na fladze Turcji"
  • D: "na fladze Australii"

Swoją grę o milion złotych pani Julia rozpoczęła jeszcze w poprzednim odcinku, odpowiadając poprawnie na pytanie za 500 złotych. Niestety, gdy Hubert Urbański zapytał uczestniczkę o gwiazdy znajdujące się na flagach państw, pojawiły się nie lada trudności. 

Pani Julia na wstępie postanowiła odrzucić odpowiedzi A "na fladze USA" oraz C "na fladze Turcji". Nie potrafiła jednak jednoznacznie wskazać, który z pozostałych dwóch wariantów może być poprawny. Po chwili namysłu postanowiła skorzystać z pierwszego koła ratunkowego, którym było "pół na pół". System wyeliminował odpowiedzi A "na fladze USA" oraz B "na fladze Chin".

player.pl"Milionerzy". System karbowy to jedna z najstarszych metod...? Schody zaczęły się już przy pytaniu za 500 złotych

Pytanie o gwiazdy na flagach państw. Jaka jest poprawna odpowiedź?

I chociaż zgodnie z pierwotnymi założeniami uczestniczki, sytuacja wydawała się klarowna, to jednak pani Julia wciąż miała niemałe wątpliwości. Z tego względu zdecydowała się sięgnąć po kolejne koło ratunkowe, którym był "telefon do przyjaciela". 

Pan Krzysztof podpowiedział, że najbardziej prawdopodobny wydaje mu się być wariant D "na fladze Australii". Idąc tym tropem pani Julia zaznaczyła właśnie tą odpowiedź.

Okazało się, że była ona prawidłowa, a uczestniczka zdobyła w ten sposób 2000 złotych i mogła dalej walczyć o główną nagrodę, jaką jest milion złotych. 

Zobacz wideo Daliśmy Soni z "Hotel Pardise" wybór: Łukasz czy Kamil? [Koło Plotka]
Więcej o: