"Milionerzy". Upadek konfederacji, królobójstwo i emigracja. Pytanie z historii utrudniło grę uczestniczce

"Milionerzy". W powtórce 331. odcinka 6. edycji programu Hubert Urbański zadał uczestniczce pytanie z dziedziny historii. Czy pani Anna znała poprawną odpowiedź?

Program "Milionerzy" od wielu lat emitowany jest na antenie TVN. Stanowi kombinację wiedzy i rozrywki, dzięki czemu przyciąga przed telewizory miliony widzów. Mają oni przyjemność oglądać zmagania uczestników teleturnieju w walce o milion złotych. W powtórce 331. odcinka szóstego sezonu, prowadzący program Hubert Urbański zadał pani Annie pytanie z dziedziny historii.

player.pl"Milionerzy". Członkiem jakiej Międzynarodowej Komisji był Jan Brzechwa? Uczestnikowi potrzebne było koło

"Milionerzy". Kto po upadku konfederacji w 1772 r., zaocznie skazany na śmierć za próbę królobójstwa, musiał emigrować z Polski? 

  • A: "Józef Bem"
  • B: "Kazimierz Pułaski"
  • C: "Tadeusz Kościuszko"
  • D: "Józef Haller"

Pani Anna pomyślnie odpowiedziała na pięć pierwszych pytań. Niestety kolejne, za 20 tysięcy złotych, okazało się dla niej za trudne. Uczestniczka przyznała, że nic nie przychodzi jej do głowy.

To pytanie jest z tych, których nie chciałabym dostać - przyznała.

Kto po upadku konfederacji w 1772 r., zaocznie skazany na śmierć za próbę królobójstwa, musiał emigrować z Polski? Poznaj prawidłową odpowiedź

Ponieważ nie potrafiła jednoznacznie wskazać poprawnej odpowiedzi, postanowiła skorzystać z drugiego koła ratunkowego, którym była pomoc publiczności. Nieco ponad połowa głosujących wskazała, jako prawidłową odpowiedź B "Kazimierz Pułaski". Na drugim miejscu uplasował się wariant D "Józef Haller". Uzyskał on 24 proc. głosów publiczności. 

Pani Anna postanowiła zaufać głosującym, i zaznaczyć odpowiedź B "Kazimierz Pułaski". Jak się okazało, była to prawidłowa odpowiedź, dzięki czemu uczestniczka zdobyła 20 tysięcy złotych i mogła walczyć o drugą sumę gwarantowaną, którą jest 40 tysięcy złotych. 

Zobacz wideo Czy Edyta Górniak za bardzo odleciała? "Czuję dobro z jej strony" [Koło Plotka Extra]
Więcej o: