"The Voice Kids". Zmarła 16-letnia uczestniczka. Przed śmiercią udostępniła wstrząsający wpis: Planujemy mój pogrzeb

Uczestniczka niemieckiego "The Voice Kids" Grace Mertens wzięła udział w programie w 2017 roku. Od lat chorowała na raka mózgu, jednak ostatnio dowiedziała się, że jej stan się pogarsza. Kilka tygodni wcześniej poinformowała o całej sytuacji na swoim Instagramie.

Grace Mertens z "The Voice Kids" w wieku 16 lat zmarła na raka. Kilka tygodni wcześniej informowała o zbliżającej się śmierci na swoim Instagramie. Niestety, sytuacja zdrowotna dziewczynki była coraz gorsza.

Grace Mertens z "The Voice Kids" nie żyje

Grace Mertens z "The Voice Kids" na scenie zaprezentowała się w wieku 13 lat. Wystąpiła w programie w 2017 roku i od razu oczarowała jury swoim głosem. Wiadomo, że już wtedy chorowała na raka mózgu, jednak nie utrudniał on jej normalnego funkcjonowania i dziewczynka kontynuowała występy w show. Niestety, z biegiem tygodni czuła się coraz gorzej i musiała zrezygnować z realizacji swoich wielkich marzeń. 

Henryk BoukołowskiNie żyje Henryk Boukołowski. Aktor znany z "M jak miłość" miał 83 lata

Rodzice Grace trzy tygodnie przed śmiercią poinformowali o tym, że jej stan uległ pogorszeniu:

Czas Grace z nami dobiega końca. Większość dnia przespała i prawie nic nie powiedziała. Najczęściej chrząkała w odpowiedzi na nasze pytania - napisali rodzice dziewczyny.

Anna PrzybylskaAnna Przybylska o raku dowiedziała się na rok przed śmiercią. Objawy były bagatelizowane

Grace Mertens z "The Voice Kids" przed śmiercią otrzymała ogromne wsparcie

Grace Mertens z "The Voice Kids" od dłuższego czasu przygotowywała się na odejście. Kilka tygodni wcześniej wystosowała do swoich fanów wzruszającą wiadomość, która łamie serce. Była w pełni świadoma, że nie zostało jej wiele czasu.

Mój guz rośnie i jest już poza kontrolą. Lekarze nie mogą nic zrobić, aby zahamować jego wzrost. Chciałabym tego nie mówić i żeby to nie była prawda - napisała Grace

W następnej notatce zdradziła, jakie jest jej ostatnie marzenie.

Planujemy mój pogrzeb i pomyślałyśmy, że świetnie byłoby przygotować film z moimi przyjaciółmi i rodziną, którzy mnie wspominają, opowiadają historię o tym, jak się poznaliśmy lub jakie było ich pierwsze wrażenie o mnie lub opowiadające o czymś głupim/śmiesznym, co jest ze mną związane - kontynuowała wstrząsający wpis.

Udało się spełnić marzenia dziewczyny, a efekt pracy przyjaciół i rodziny Grace można zobaczyć na jej Instagramie. Warto wspomnieć, że 16-latka była wielką fanką Lady Gagi i ta również przygotowała dla niej specjalny filmik z pozdrowieniami.

 
Cześć Grace! Tu Lady Gaga! Mam nadzieję, że poznasz mnie w tych okularach. Nagrywam ten filmik, żeby Ci powiedzieć, że cię kocham i słyszałam Twoją historię i dowiedziałam się, że jesteś bardzo dzielną dziewczyną. Będę się za Ciebie modlić i myśleć o Tobie. Będziesz stale w moich myślach. Chciałabym, żebyś wiedziała, że niezależnie od tego, co będzie się działo, walcz i trwaj z Twoją rodziną. Oni bardzo Cię kochają i to jest piękne, bo nie ma nic cudowniejszego od miłości i Ty to masz - powiedziała Gaga na wideo skierowanym do Grace.

Grace Mertens spełniała swoje największe marzenia przed śmiercią. Odeszła 22 października. Informację przekazali producenci "The Voice Kids" na oficjalnej stronie programu.

 
W weekend otrzymaliśmy niesamowicie smutną wiadomość. Grace Mertens zmarła w wieku 16 lat z powodu powikłań po guzie mózgu. Nigdy cię nie zapomnimy - czytamy na stronie niemieckiego "The Voice Kids".

Wyrazy współczucia.

Zobacz też: Tragedia gwiazdy "Barw szczęścia". Konrad Skolimowski: Dziadek Janek zmarł na moich rękach