Doda ma NOWEGO gitarzystę

.

Doda przygotowuje się do nowej trasy koncertowej . Zmianie ulegnie nie tylko cała oprawa sceniczna, ale także skład jej zespołu. Właśnie zatrudniła nowego gitarzystę - Tomasza "Snake'a" Kamińskiego , który przez 11 lat związany był z Golden Life.

Pod koniec ubiegłego roku zadzwonił do mnie Sebastian Piekarek, jeden z najlepszych gitarzystów w Polsce, grający z Dodą i zapytał czy nie chciałbym go zastąpić.  Już wcześniej nasze drogi z Goldenami się rozeszły i byłem wolny. Nie ukrywam, że propozycja mocno mnie zaskoczyła - zdradza muzyk w rozmowie z naszemiasto.pl

Muzyk wziął udział w oficjalnym przesłuchaniu i Doda wybrała właśnie jego . Gdy już trafił do teamu "królowej" musiał nauczyć się dużo nowych rzeczy:

Okazało się, że brzmienie gitary podczas utworów Dody jest bardzo rockowe. Dodatkowo musiałem kupić gitarę barytonową. Niewielu muzyków używa tego typu instrumentu. Na świecie między innymi Linkin Park - mówi Kamiński

Gitarzysta już wystąpił z Dodą w zeszły weekend w Starogardzie Gdańskim:

Nie uchroniłem się błędów. Trzy razy się pomyliłem. Dwa razy, kiedy nagle na scenie stanęły przede mną dwumetrowe słupy ognia. Gorąco było jak w piekle. Na chwilę zdębiałem. Na szczęście szybko się udało opanować szok i wrócić do należytego rytmu. Po pierwszym koncercie mogę powiedzieć, że to jest awans do ekstraklasy. Nie ma miejsca na fuszerkę. To jest show na najwyższym poziomie. Dwupoziomowa scena, fajerwerki, mocne brzmienie instrumentów. Nad całością pracuje rzesza ludzi. Trudno mi było ich zliczyć. Muszę przyznać, że jestem pod dużym wrażeniem profesjonalizmu, z którym mam teraz do czynienia.

Doda ma chyba słabość do trójmiejskich muzyków. W końcu jest zaręczona z rodowitym gdańszczaninem, wokalistą Behemotha Adamem Darskim .

Aik

Zobacz także:

Sąsiedzi chcą się pozbyć Dody?!

Nergal przyjechał do Dody!

Józefowicz: Doda zawsze miała ciśnienie na sławę

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.