Gwiazdy Big Brother - życie 10 lat później

Dzisiaj mija równo 10 lat od finału pierwszej polskiej edycji programu "Big Brother". Ten program zmienił polską telewizję. Pamiętacie uczestników, którzy z dnia na dzień zawładnęli masową wyobraźnią Polaków? Jak potoczyło się ich życie po programie i jak dzisiaj wyglądają? Sprawdzamy!
Anna Baranowska. Anna Baranowska. TVN

Anna Baranowska

Uważała, że zwycięzcą będzie osoba, która odpadnie jako pierwsza i która wyjdzie z domu w Sękocinie jako ostatnia. Ona odpadła już po pierwszych nominacjach. Była więc pierwszą osobą, która tak naprawdę mogła powiedzieć jak mieszka się u Wielkiego Brata. Po programie jej życie jednak nie uległo diametralnej zmianie - wróciła do rodzinnego Lublina, gdzie prowadziła sieć punktów ksero.

W październiku 2007 roku została napadnięta - skradziono jej telefon komórkowy, a ona z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. Następnego dnia znaleziono ją martwą w domu w Lublinie. Na drzwiach wejściowych mieszkania, w którym dokonano zabójstwa widniał napis "Państwo misiowie, nie przeszkadzać". Okoliczności zbrodni do dzisiaj nie wyjaśniono.

Monika Sewioło. Monika Sewioło. TVN, www.KAPIF.pl

Monika Sewioło

Do domu Wielkiego Brata przyjechała z Suchej Beskidzkiej jako świeża mężatka. Marzyła o karierze wokalistki, chciała być tak popularna jak Madonna. Widzowie zapamiętali ją jako nieokrzesaną i frywolną dziewczynę, odpadła już jako druga. Po programie zagrała epizody w kilku filmach, rozebrała się dla "Playboya" (numer z nią rozszedł się najlepiej w historii polskiej edycji magazynu!), nagrała miałką popową płytę z wokalistką Patrycją Piękoś i łódzką grupą Nietykalni oraz... rozwiodła się z mężem. Dziś mieszka w Warszawie, często zmienia partnerów (widywano ją m.in. z 66-letnim producentem telewizyjnym Ryszardem Krajewskim), nadal przyjaźni się z koleżanką z programu Małgosią Maier, pracuje w firmie specjalizującej się w public-relations.

Sebastian Florek. Sebastian Florek. TVN

Sebastian Florek

Sebastian na fali popularności zdobytej w programie, jesienią 2001 roku zdobył mandat poselski z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej z okręgu szczecińskiego. Zasiadał w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Był bardzo leniwym i niewiele działającym posłem. W 2004 roku bez powodzenia startował w wyborach do europarlamentu. Z kolei w 2005 roku - również bez powodzenia - starał się o reelekcję w wyborach do Sejmu. Obecnie jest właścicielem plantacji wierzby energetycznej i gospodarstwa agroturystycznego.

Piotr Lato. Piotr Lato. TVN

Piotr Lato

Po wyjściu z domu w Sękocinie związał się z koleżanką z programu Patrycją Strzemiecką, nagrał singla ze Zbigniewem Hołdysem oraz przez sezon był prezenterem MTV Polska, gdzie z Andrzejem Szajewskim prowadził program o Internecie - "MTVtryna". Później imał się różnych zajęć - był rzeczoznawcą majątkowym i marketing managerem. Do telewizji powrócił w 2005 roku biorąc udział w IV edycji "Idola", w którym - choć wokalnie mocno odstawał od pozostałych uczestników - ostatecznie zajął 5. miejsce. Obecnie, razem z zespołem Kill The Mustache, nagrywa płytę.

Grzegorz Mielec. Grzegorz Mielec. TVN

Grzegorz Mielec

W mediach zaistniał tylko przez chwilę, m.in. zagrał w kilku filmach i reklamówkach oraz wziął udział w rozbieranej sesji zdjęciowej do magazynu "Forma". Jego romans z Karoliną Pachniewicz z domu Wielkiego Brata zakończył się zaraz po programie. Obecnie mieszka w ukochanej Brazylii, o której ostatnio opowiadał w jednym z odcinków "Dzień Dobry TVN".

Karolina Pachniewicz. Karolina Pachniewicz. TVN, http://bogoosha.blogspot.com

Karolina Pachniewicz

Wchodząc do domu Wielkiego Brata twierdziła, że z jej urodą i intelektem może zrobić prawdziwą karierę. Nie zrobiła. Na dodatek po programie jej rodzinny Olsztyn powitał ją transparentami z napisem "Olsztyn przeprasza za Karolinę!". Przez chwilę pracowała w hotelu na warszawskim Okęciu. Dziś mieszka i pracuje w Manchesterze. Jest również szafiarką, pod adresem: http://bogoosha.blogspot.com/ prowadzi swój (bardzo dobry!) modowy blog.

Piotr Gulczyński. Piotr Gulczyński. TVN

Piotr Gulczyński

Jego przygody z domu Wielkiego Brata zostały opisane w książce "Tajemnice domu w Sękocinie". Zagrał główną rolę w filmie Jerzego Gruzy "Gulczas, a jak myślisz?". Razem ze swoją szwagierką Małgorzatą Ostrowską nagrał nową wersję piosenki "Śmierć dyskotece". W sprzedaży pojawiło się także piwo Gulczas produkowane przez Browar Jabłonowo. W 2004 roku pojawił się także w reality-show Polsatu "Bar 4 - Złoto dla zuchwałych", w którym zajął 3. miejsce. Urodziła mu się także córka.

Klaudiusz Sevković. Klaudiusz Sevković. TVN, Paweł Mikołajczyk

Klaudiusz Sevković

Tuż po programie przez kilka sezonów prowadził w TVN program kulinarny. Ponadto na kilka lat został twarzą Vegety, wydał książkę kucharską "Sękocin od kuchni", nagrał także disco-polową płytę "Klaudiusz - optymista". W 2004 roku wziął udział w reality-show Polsatu "Bar 4 - Złoto dla zuchwałych", gdzie zajął 6. miejsce. Ostatnio prowadził telezakupy Mango i program kulinarny w TVS. Od kilku lat jest prezesem klubu sportowego KPR Ruch Chorzów. Ponadto od dwóch kadencji jest radnym Chorzowa. Prawdopodobnie jesienią tego roku weźmie udział w wyborach do Sejmu z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Alicja Walczak. Alicja Walczak. TVN

Alicja Walczak

Liczyła, że dzięki udziałowi w programie rozwinie się jej wymarzona kariera dziennikarska. Tak się jednak nie stało. W kilka tygodni po opuszczeniu przez nią domu Wielkiego Brata Centralne Biuro Śledcze aresztowało jej ówczesnego narzeczonego Mariusza Z., pseudonim "Milano". Na jaw wyszło także, że w przeszłości była tancerką erotyczną w gdańskim klubie Morenka. Zagrała w filmach Gruzy i kilku reklamówkach. Nawróciła się i dziś jest żarliwie wierząca.

Małgorzata Maier. Małgorzata Maier. TVN

Małgorzata Maier

To ona jest tak naprawdę największą zwyciężczynią pierwszej edycji programu. Choć w finale zajęła trzecie miejsce to po wyjściu z domu Wielkiego Brata wykorzystała swoje
"pięć minut" i rzeczywiście zrobiła karierę. Na antenie TVN prowadziła dwa programy o urządzaniu wnętrz, przeprowadziła się do Warszawy, gdzie otworzyła "Gosia Maier Studio" - firmę projektującą i urządzającą wnętrza oraz dostała świetną pracę jako PR Manager warszawskiego Centrum Handlowego Blue City. Jako PR-owiec współpracuje także z wieloma firmami oraz m.in. z Young Polish Designers Foundation.

Manuela Michalak. Manuela Michalak. TVN

Manuela Jabłońska / Manuela Michalak

Po wyjściu z domu Wielkiego Brata przez jakiś czas prowadziła w TVN "Maraton uśmiechu". Zagrała w dwóch filmach. W 2002 roku wzięła ślub z fryzjerem Tomaszem Jabłońskim i zmieniła nazwisko na Jabłońska. Dziś zajmuje się dystrybucją paraleków, prawdziwych włosów do przedłużania, a razem z mężem otworzyła w wielkopolsce sieć salonów fryzjersko-kosmetycznych.

Janusz Dzięcioł. Janusz Dzięcioł. TVN, www.WIKIPEDIA.pl

Janusz Dzięcioł

Po wygranej w programie powrócił do pracy jako strażnik Straży Miejskiej w Świeciu. Od kilku lat jest na emeryturze. W latach 2002-2007 był radnym i wiceprzewodniczącym rady miasta w Grudziądzu. W 2007 roku kandydował z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu toruńskim w wyborach parlamentarnych i uzyskał mandat poselski. Był także kandydatem PO w wyborach do europarlamentu w 2009 roku, ale nie uzyskał mandatu.

Za wygrane w programie 500 tysięcy złotych wybudował dom, finansowo pomógł także córce.

Patrycja Strzemiecka, Wojciech Kromka i Rafał Chudziński. Patrycja Strzemiecka, Wojciech Kromka i Rafał Chudziński. TVN

Patrycja Strzemiecka, Wojciech Kromka, Rafał Chudziński

Choć w odegrali drugorzędne role - bo weszli do domu w Wielkiego Brata w trakcie programu - pamiętamy i o nich!

Patrycja po programie związała się na chwilę z Piotrem Lato. Zagrała także w kilku reklamówkach. Obecnie jest mężatką i mamą.

Wojciech po wyjściu z domu Wielkiego Brata pracował z rodzicami na bazarze w sklepie AGD. Obecnie na warszawskim Ursynowie prowadzi biuro turystyczne. Został także ojcem.

Rafał z kolei wyjechał za granicę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.