Weteranka programów, jurorka, aktorka i dumna mama. Katarzyna Skrzynecka kończy 50 lat. Zobaczcie, jak się zmieniła

Katarzyna Skrzynecka obchodzi 50. urodziny. Zobaczcie, jak na przestrzeni lat zmieniała się jedna z najbardziej lubianych postaci polskiego show-biznesu.
Katarzyna Skrzynecka w 1994 roku Katarzyna Skrzynecka w 1994 roku Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Wszechstronnie wykształcona

Katarzyna Skrzynecka to jedna z najbardziej charakterystycznych polskich aktorek. Zadebiutowała w 1985 roku rolą w filmie "Pewnego letniego dnia". W 1993 roku obroniła dyplom Akademii Teatralnej w Warszawie i może również pochwalić się wykształceniem muzycznym. Jest absolwentką Wydziału Fortepianu i Wokalistyki Szkoły Muzycznej II stopnia w Warszawie.

Katarzyna Skrzynecka w 1995 roku Katarzyna Skrzynecka w 1995 roku Fot. Piotr Wójcik / Agencja Gazeta

Kariera aktorska

Przełomowym momentem w jej zawodowej karierze była główna rola w musicalu "Metro", którą grała na zmianę z Katarzyną Groniec. Skrzynecka ma na koncie wiele ról teatralnych - występowała między innymi na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie, Teatru Komedia, a także warszawskich scen Romy i Teatru Syrena. Szerszej publiczności znana jest głównie dzięki rolom w serialach, takich jak "Na Wspólnej", "Bulionerzy", czy od niedawna "Na dobre i na złe", gdzie wciela się w postać doktor Alinę Fisher.

Katarzyna Skrzynecka w 2000 roku Katarzyna Skrzynecka w 2000 roku ADAM KOZAK / AGENCJA GAZETA

Talent wokalny

Kasia Skrzynecka może pochwalić się też talentem wokalnym i kabaretowym. Wystąpiła na 27. Festiwalu w Opolu, gdzie w konkursie "Debiutów" zdobyła "Bursztynową Paterę". Do tej pory wydała sześć albumów studyjnych.

Katarzyna Skrzynecka i Marcin Hakiel w 2005 roku Katarzyna Skrzynecka i Marcin Hakiel w 2005 roku Kapif

Lwica programowa

50-latka doskonale odnajduje się w show-biznesie. W 2005 roku uczestniczyła w pierwszej edycji programu "Taniec z Gwiazdami", w którym partnerował jej Marcin Hakiel. Przez następne 11 edycji show Skrzynecka sprawdzała się w roli prowadzącej program. Niemal analogiczna sytuacja miała miejsce w przypadku programu "Twoja twarz brzmi znajomo", którego pierwszą edycję wygrała, a w kolejnych pojawiała się w roli jurorki. Widzowie uwielbiają jej komentarze dotyczące występów uczestników w polsatowskim show.

Katarzyna Skrzynecka i Marcin Łopucki w 2009 roku Katarzyna Skrzynecka i Marcin Łopucki w 2009 roku Kapif

Dwa małżeństwa

W mediach często poruszane są kwestie życie prywatnego Skrzyneckiej. W 2003 roku aktorka poślubiła Zbigniewa Urbańskiego, komisarza Komendy Głównej Policji. Ich małżeństwo zakończyło się rozwodem w marcu 2007 roku. Skrzynecka mogła jednak liczyć na przychylność losu i niedługo po rozstaniu związała się z Marcinem Łopuckim, trenerem fitnessu.

Katarzyna Skrzynecka i Marcin Łopucki w 2011 roku Katarzyna Skrzynecka i Marcin Łopucki w 2011 roku Kapif

Życie rodzinne

Para poznała się jeszcze za czasów małżeństwa aktorki ze Zbigniewem Urbańskim, a po rozwodzie ich przyjaźń przerodziła się w miłość. W 2009 roku sformalizowali swój związek, a trzy lata później na świat przyszła ich córka, Alikia Ilia. Aktorka w rozmowie z "Vivą!" przyznała, że osobliwe imię jej córki jest ukłonem w stronę greckiej kultury, która jest bliska Katarzynie:

Od wielu lat spędzamy w cichym zakątku na Krecie każde wakacje, mamy tam wspaniałych przyjaciół. Dlatego chcieliśmy, żeby nasze dziecko nosiło greckie imię. Mielibyśmy jednak problem, gdyby urodził nam się syn. Bo przecież Zeus Łopucki brzmiałoby komicznie.

Katarzyna Skrzynecka z córką
Instagram/katarzyna.skrzynecka

Katarzyna Skrzynecka z córką i mężem Katarzyna Skrzynecka z córką i mężem Instagram/katarzyna_skrzynecka

Zgrana rodzinka

Katarzyna Skrzynecka i Marcin Łopucki bardzo świadomie wychowują swoją córkę:

To moja najlepsza przyjaciółka. Non stop pogodna i uśmiechnięta. Bywa, że towarzyszy nam w pracy, czy tak jak dziś, jest tu ze mną podczas wywiadu. Zależy nam z mężem, żeby widziała, jak pracujemy - przyznała aktorka w wywiadzie z 2018 roku.

Sportsman jest także ojcem Pauli Łopuckiej, która jest owocem jego poprzedniego związku. Siostry doskonale się dogadują.

Katarzyna Skrzynecka w 2005 roku Katarzyna Skrzynecka w 2005 roku Kapif

Ulubienica internautów

Katarzyna Skrzynecka to także wzięta instagramerka. Jej profil obserwuje ponad 140 tysięcy internautów. Aktorka zamieszcza w sieci zarówno materiały dotyczące jej życia zawodowego, jak i prywatnego. Mieliśmy już okazję zobaczyć, jak razem z mężem dekoruje taras, czy pracuje na planie "Na dobre i na złe".

Marcin Łopucki
Instagram/marcinlopucki

Katarzyna Skrzynecka i Marcin Łopucki w 2019 roku Katarzyna Skrzynecka i Marcin Łopucki w 2019 roku Kapif

Duet doskonały

Katarzyna i Marcin tworzą jedną z najbardziej lubianych par polskiego show-biznesu. Z okazji dziesiątej rocznicy ślubu aktorka opowiedziała o swojej relacji ze sportsmanem w jednym z instagramowych postów:

Do szczęścia nie brakuje nam absolutnie niczego, ponieważ jesteśmy szczęśliwym Małżeństwem od 10 lat, żyjemy w spełnionej rodzinie z dwiema ukochanymi córkami.
Katarzyna Skrzynecka w 2020 roku Katarzyna Skrzynecka w 2020 roku Kapif

Katarzyna Skrzynecka kończy 50 lat

Czego życzycie Katarzynie Skrzyneckiej z okazji jej 50. urodzin?