Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski w polityce obecni są od lat. Prezydent Polski miał fryzurę na Marka Mostowiaka. Mocno się zmienili

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski ubiegają się o urząd prezydenta. Już 12 lipca Polacy zadecydują, któremu z polityków otworzą drzwi do pałacu prezydenckiego. My jednak przejrzeliśmy starsze zdjęcia obu kandydatów. Mocno się zmienili.
Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski screen Instagram

Młodość

Zdjęcia z młodości obu prezydentów od latach krążą po sieci. Andrzej Duda urodził się w Krakowie, w którym również się uczył. Ubiegający się o reelekcję prezydent ukończył ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Rafał Trzaskowski to z kolei warszawianin, który jest absolwentem stosunków międzynarodowych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Panowie są równieśnikami. Duda urodził się 17 maja 1972 roku, a Trzaskowski 17 stycznia.

Agata Duda, Andrzej Duda Agata Duda, Andrzej Duda Screen/You Tube prezydent.pl

Andrzej Duda z przyszłą żoną, Agatą

18 lutego 1995 roku Andrzej Duda poślubił Agatę Kornhauser. W rozmowie z "Super Expressem" tak wspominał ten wyjątkowy dzień.

Byłem oszołomiony, bardzo przeżywałem ten dzień. To była bardzo poważna decyzja, ale wątpliwości żadnych nie miałem, że chce się ożenić z Agatą.

Uwagę przykuwa fryzura prezydenta. Duda miał dłuższe włosy, zaczesane lekko na Marka Mostowiaka, w kształcie litery "M".

Hanka Mostowiak,m jak miłość,małgorzata kożuchowska
MTL Maxfilm

Małgorzata i Rafał Trzaskowscy Małgorzata i Rafał Trzaskowscy instagram.com/gosia.trzaskowska/

Rafał Trzaskowski z żoną Małgorzatą

Rafał Trzaskowski związek z Małgorzatą sformalizował 22 czerwca 2002 roku. Ostatnio obchodzili 18. rocznicę ślubu, w związku z czym oboje postanowili pochwalić się zdjęciami z ceremonii. Małżeństwo zachwyciło internautów. Widać, że Trzaskowski od zawsze miał dobry gust, a włosy zawsze idealnie podstrzyżone.

Nie wszyscy wiedzą też, ale Rafał Trzaskowski przyjaźni się z Michałem Żebrowskim. Tak wyglądał na jego ślubie.

20.06.2009 Polana Rynias , Brzegi , Gmina Bukowina Tatrzanska . Michal Zebrowski i Aleksandra Adamczyk na slubnym kobiercu N/z. Michal Zebrowski i Aleksandra Adamczyk Fot. Adrian Gladecki/REPORTER
Gladecki/REPORTER / ADRIAN GLADECKI/REPORTER

Prezydent Lech Kaczyński i minister Andrzej Duda w styczniu 2008 r. Prezydent Lech Kaczyński i minister Andrzej Duda w styczniu 2008 r. FOT. SŁAWOMIR KAMIŃSKI / AGENCJA GAZETA

Andrzej Duda bliskim współpracownikiem Lecha Kaczyńskiego

Przygodę z polityką Andrzej Duda rozpoczął w 2006 roku. W latach 2008-2010 był podsekretarzem stanu w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Krakowianin często powołuje się na tamten okres, a zmarłego tragicznie pod Smoleńskiem prezydenta uważa za swojego mentora.

30.07.2009 WARSZAWA , PALAC PREZYDENCKI , OD LEWEJ : PREZYDENT LECH KACZYNSKI I PODSEKRETARZ STANU W KANCELARII PREZYDENTA ANDRZEJ DUDA PODCZAS KONFERENCJI PRASOWEJ NT. KRYZYSU EKONOMICZNEGO .
FOT. WOJCIECH OLKUSNIK / AGENCJA GAZETA
WOJCIECH OLKUŚNIK

2014 r. Ówczesny premier Donald Tusk oraz ówczesny minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski na spotkaniu z wojewodami. 2014 r. Ówczesny premier Donald Tusk oraz ówczesny minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski na spotkaniu z wojewodami. ADAM STĘPIEŃ

Rafał Trzaskowski jako minister w rządzie Donalda Tuska

W latach 2013-2014 Rafał Trzaskowski był ministrem w rządzie Donalda Tuska. Odpowiadał za administrację i cyfryzację. Na głowie miał krótsze włosy niż dzisiaj, ale już wtedy wiedział, że zarost na twarzy będzie bardzo modny. Nic dziwnego, że dziś uważany jest za niezłe "ciacho" polskiej scenie politycznej.


Donald Tusk i Rafał Trzaskowski (fot. Przemek Wierzchowski/AG)

Andrzej Duda w Końskich i Rafał Trzaskowski w Lesznie Andrzej Duda w Końskich i Rafał Trzaskowski w Lesznie Fot. tvp.info, Piotr Skórnicki / Agencja Gazeta

Kampania prezydencka

Dziś prezydenci ubiegają się o najważniejszy urząd w państwie. Codziennie możemy śledzić poczynania obu panów. Mimo upałów każdy z nich stawia na eleganckie stroje - garnitury.

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski Fot. Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta

Finał kampanii prezydenckiej

Który z polityków będzie świętował 12 lipca po godzinie 21:00? Pamiętajcie, by spełnić obywatelski obowiązek i oddać głos.