Górniak płaci krocie za naukę syna w Los Angeles. Nie tylko jej dziecko chodzi do prestiżowej szkoły. Kto jeszcze sporo wydaje na edukację dziecka?

Gwiazdy nie maja problemu, żeby wydać sporą sumę na edukację swoich dzieci. Te kwoty są naprawdę wysokie! Jednak są też osoby, które zdecydowały się nie posyłać dzieci do szkoły. Ich pociechy uczą się w domowym zaciszu.
Allan Krupa, Edyta Górniak Allan Krupa, Edyta Górniak Instagram/allansbeats

Edyta Górniak

Edyta Górniak nie szczędzi pieniędzy na edukację syna. Allan poszedł śladem matki i również interesuje się muzyką. Szkoli się nie byle gdzie, bo w Los Angeles. 

Allan Krupa w ubiegłym miesiącu ukończył szkołę katolicką, a po wakacjach będzie się uczył w amerykańskiej prywatnej szkole średniej o profilu muzycznym. Allan planuje zostać producentem muzycznym. Będzie się zatem uczyć historii muzyki, obsługi sprzętów muzycznych i gry na instrumentach. 

4Gorniak Edyta, syn dziecko, Krupa Allan   2017-08-18
KAPIF.pl

Za to wszystko trzeba sporo zapłacić. Miesięczne czesne wynosi około 30 tysięcy złotych. Rocznie robi się już z tego kwota bliska 300 tysiącom złotych. W Stanach Zjednoczonych edukacja w szkole średniej może trwać od 4 do 6 lat.

Karolina Ferenstein-Kraśko, Piotr Kraśko Karolina Ferenstein-Kraśko, Piotr Kraśko Instagram/karolinaferenstein_krasko

Piotr Kraśko i Karolina Ferenstein-Kraśko

Według doniesień Faktu, Piotr Kraśko i Karolina Ferenstein-Kraśko płacą blisko 80 tysięcy złotych za czesne każdego z dzieci. Za starszego syna muszą zapłacić 75 400 złotych rocznie, a za młodszego 69 140 złotych rocznie.

Karolina Ferenstein-Kraśko, Piotr Kraśko
Instagram/karolinaferenstein_krasko

W prywatnej szkole to nie koniec wydatków. W placówce trzeba też zapłacić wpisowe - to około 4 tysiące złotych doliczane do czesnego.

Radosław Majdan i Małgorzata Rozenek z synami Radosław Majdan i Małgorzata Rozenek z synami Instagram/m_rozenek

Małgorzata Rozenek-Majdan

Małgorzata Rozenek-Majdan za edukację swoich synów płaci 42 tysiące złotych. Jej dzieci uczą się w szkole francuskojęzycznej.

Rozenek, Majdan
Instagram/m_rozenek

Chłopcy uczą się tam języka polskiego, angielskiego i właśnie francuskiego. Do tej samej placówki zapisane są dzieci z czterdziestu państw świata. Dzięki temu, że uczą się kilku języków, łatwiej im ze sobą się ze sobą komunikować.

Anna Mucha Anna Mucha Instagram.com/ taannamucha

Anna Mucha

Anna Mucha nie posłała jeszcze swojej córki do szkoły, a do przedszkola. Okazuje się, że wcale nie płaci za nie mało. Miesięczny koszt to 1200 złotych, rocznie robi się z tego już 12 tysięcy. 

Anna Mucha
Instagram/taannamucha

Katarzyna Figura Katarzyna Figura KAPIF.pl

Katarzyna Figura

Młodsza córka Katarzyny Figury jest uczennicą amerykańskiej szkoły w Gdyni. Nauczyciele kładą tam nacisk nie tylko na rozwój intelektualny dzieci, ale także na kondycję fizyczną. Czesne w tej placówce wynosi około 17 tysięcy złotych.

$Katarzyna Kasia Figura    2016-11-22
KAPIF.pl

W tej samej szkole uczą się też dzieci Marty Kaczyńskiej oraz Jarosława Bieniuka.

Kinga Rusin Kinga Rusin Instagram/kingarusin

Kinga Rusin

Iga Lis, córka  Kingi Rusin i Tomasza Lisa, po wakacjach rozpoczyna swoją przygodę ze studiami. Dziewczyna zamierza kształcić się w prestiżowej szkole w Londynie. Koszt? Rocznie to 45 tysięcy złotych.


Instagram.com/ iga_lis

Oczywiście trzeba doliczyć do tego koszty mieszkania w Londynie, gdzie ceny mieszkań uchodzą za jedne z najwyższych w Europie.

Jan Englert i Beata Ścibakówna Jan Englert i Beata Ścibakówna Fot. KAPIF

Jan Englert i Beata Ścibakówna

Córka Jana Englerta i Beaty Ścibakównej również zdecydowała się na zagraniczną szkołę. Ona postawiła na aktorstwo w Hollywood. Wcześniej szkoliła się też w Londynie. 

Helena wyjechała na różne kursy aktorskie. Już kiedyś robiła podobne w Londynie, a teraz przyszedł czas na Los Angeles. Helena kształci się w Identity School of Acting. To letnie kursy, ale córka mówi, że ma tam tyle pracy, ile nigdy dotąd nie miała - zdradziła w 'Fakcie' jej matka.
Jestem z niej dumna i bardzo ją w tym wspieram - dodała Ścibakówna.

Można się tylko domyślać, że szkoła córki aktorów nie należy do najtańszych. 

Helena Englert,
materiały prasowe TVP2

Helena Englert ma za sobą już różne role filmowe. Przypomnijmy, że po odegraniu sceny seksu ze starszym nauczycielem w 'Barwach szczęścia' doczekała się większego zainteresowania ze strony produkcji. Częściej bywała na planie zdjęciowym, a jej gaża za dzień podniosła się z 600 do 1000 złotych. Poza tym była przywożona i odwożona. Przez to z produkcji zaczęli odchodzić aktorzy, którym nie podobało się wyjątkowe traktowanie Englertówny. Sama również zdecydowała się zrezygnować z serialu, gdyż oficjalnie nie była w stanie pogodzić pracy z nauką.


Mat. prasowe TVP2

Tomasz, Agnieszka Kot Tomasz, Agnieszka Kot KAPIF

Tomasz Kot

Tomasz Kot i jego żona, Agnieszka, zdecydowali się na nietypowy krok, dzięki czemu nie płacą czesnego za naukę dzieci. Nie posłali swoich pociech do szkoły. 11-letnia Blanka i 8-letni Leon edukują się w zaciszu swojego domu. Nauczycielką została ich mama.

Tomasz nie sprzeciwiał się temu, bo żona ukończyła Psychologię Stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim i zajmowała się terapią dziecięcą - podaje 'Na żywo'.

Tomasz Kot, Agnieszka Kot
FORUM

Okazuje się, że nauka w domu nie działa na ich niekorzyść. Wręcz przeciwnie! Dzieci odnoszą duże sukcesy.

Po kilku latach okazało się, że pociechy uczą się doskonale, a obowiązkowe, zewnętrzne egzaminy zdają na szóstki - czytamy.
Ilona Wrońska i Leszek Lichota. Ilona Wrońska i Leszek Lichota. Kapif

Ilona Wrońska i Leszek Lichota

Również Ilona Wrońska i Leszek Lichota zdecydowali, że nie będą posyłać swoich dzieci do szkoły. Ich pociechy także uczą się w domu. 


Instagram.com/ ilona_wronska

Więcej o: