Radosław Majdan pierwszy ślub brał z nią. A pamiętacie Danutę Józefowicz? Nieznane pierwsze żony znanych mężów

Rozwody wśród polskich gwiazd zdarzają się bardzo często. Powody bywają różne - zdrada, koniec uczucia, inne plany na życie. Wielu polskich celebrytów, którzy rozstali się z pierwszymi żonami, ułożyło sobie życie i są bardzo szczęśliwi w nowych związkach. Michał Wiśniewski i Magda Femme, Radosław Majdan i Sylwia Majdan to tylko przykłady. O niektórych pierwszych żonach jest dalej głośno, jednak o wielu z nich się nawet nie pamięta. Jak sobie teraz radzą?
Magda Femme i Michał Wiśniewski Magda Femme i Michał Wiśniewski EAST NEWS

Michał Wiśniewski i Magda Femme

Michał Wiśniewski po raz pierwszy wstąpił w związek małżeński w 1996 roku. Jego wybranką została Magda Femme, która wówczas śpiewała w "Ich Troje". Ten związek był raczej spokojny, nie mieli wspólnie dzieci. Rozwód, do którego doszło w 2001 roku, był jej decyzją.

Po rozwodzie nie mieli dobrych relacji. Kiedy Wiśniewski w 2013 roku powiedział, że Femme chwali się tym, że była jego żoną, odpowiedziała mu na Facebooku:

Naprawdę nie mam się czym chwalić, bo nikomu jeszcze w tym kraju pokazywanie się obok Ciebie i w Twoim kontekście nie pomogło a raczej zaszkodziło - napisała.

46-letnia Magda Femme ułożyła sobie życie u boku Michała Zawidzkiego, znanego pod pseudonimem artystycznym "Syn Prezydenta". W maju tego roku para zaręczyła się. Piosenkarka dalej zajmuje się solową karierą.

Anna Komornicka Anna Komornicka Facebook.com/ Anna Komornicka

Zbigniew Zamachowski i Anna Komornicka

Pierwszą żoną aktora Zbigniewa Zamachowskiego była starsza o 9 lat Anna Komornicka. Byli małżeństwem kilka lat. On chciał dzieci, ona w tym czasie stawiała na karierę. Kobieta jest współwłaścicielką Agencji Aktorskiej PASSA, dzięki czemu mogła pomóc Zamachowskiemu zdobywać atrakcyjne role.

Aktor ponoć nie lubi rozmawiać o tym związku. Po rozstaniu wpadł w depresję. Był w tak złym stanie psychicznym, że jego bliscy bali się, że zrobi sobie krzywdę.

Czuwaliśmy nad nim. Wtedy uratowała go miłość drugiej żony, Oli - wspominał reżyser Kaziemierz Kutz w "Rewii".

Po rozwodzie Komornicka zamieszkała z byłą żoną Michała Wiśniewskiego, Magdą Femme. Była jej menedżerką oraz przyjaciółką. Mówiło się, że były w związku. Dzisiaj kobieta dalej się realizuje zawodowo i dalej prowadzi agencję.

Sylwia Majdan, Radosław Majdan Sylwia Majdan, Radosław Majdan agencja/East News

Radosław Majdan i Sylwia Majdan

Sylwia Majdan i Radosław Majdan poznali się podczas konkursu piękności, gdzie on zasiadał w jury, a ona startowała o tytuł Miss Ziemi Zachodniopomorskiej. Para bardzo szybko wzięła ślub 20 czerwca 1998 roku, ale po dwóch latach małżeństwa rozstali się w zgodzie i wciąż utrzymują dobre relacje.

To fantastyczny człowiek, fajny kolega, to fajny facet po prostu. Dziś nasze stosunki są wysoce kulturalne - mówiła w "DD TVN" w 2015 roku.

Pierwsza żona Radosława Majdana ponownie wyszła za mąż i urodziła syna. 40-latka jest dziś projektantką mody.

Piotr Kraśko z żoną Dominiką Piotr Kraśko z żoną Dominiką EAST NEWS

Piotr Kraśko i Dominika Czwartosz

Piotr Kraśko jest szczęśliwym mężem pięknej Karoliny. Jego pierwszą żoną była Dominika Czwartosz, którą poznał po bolesnym rozstaniu z piosenkarką Edytą Górniak. Kobieta pracowała jako menedżer w amerykańskiej firmie. Pobrali się w czerwcu 2000 roku. Byli szczęśliwym małżeństwem, jednak rozstali się po 4 latach.

Dominika wie, że może na mnie liczyć, a ja na nią. Często nawet pomaga mi przy załatwianiu różnych spraw. Sytuacja jest jasna, etap emocjonalny zamknięty. Moja była żona pozostanie moją przyjaciółką - mówił dziennikarz po rozstaniu.

Co ciekawsze, pierwsza żona dziennikarza przyjaźniła się z Karoliną Ferenstein. Połączyła je pasja - jazda konna. Kobiecie zależało, żeby jej mąż również zaraził się miłością do koni i wysłała go na szkolenie do koleżanki. Nie zdawała sobie sprawy, że Piotr może zakochać się w pięknej instruktorce i planować z nią ślub.

Dominice udało się ułożyć życie po rozwodzie. Po raz drugi wyszła za mąż w 2011 roku za Piotra Białka. Dalej rozwija swoją karierę.

Anna Samusionek i Paweł Burczyk Anna Samusionek i Paweł Burczyk EAST NEWS

Paweł Burczyk i Anna Samusionek

Małżeństwo aktorów, Pawła Burczyka i Anny Samusionek, uchodziło za idealne. Jednak w pewnym momencie uczucie wygasło i para podjęła decyzję o rozstaniu. Do tej pory nie wiadomo, jaki był konkretny powód. Jedne źródła informują, że aktorka zaczęła narzekać na rutynę, kolejne głoszą, że aktor poznał swoją obecną żonę i chciał z nią spędzić życie.

Anna Samusionek wyszła ponownie za mąż w 2002 roku za Krzysztofa Zubera, z którym ma córkę Andżelikę. Rozwiedli się jednak po 3 latach w bardzo złych stosunkach. Samusionek gra w serialu "Na Wspólnej".

Kinga Rusin i Tomasz Lis Kinga Rusin i Tomasz Lis EAST NEWS

Tomasz Lis i Kinga Rusin

Pobrali się w 1994 roku, rozwiedli w 2006 roku. Przyczyną rozwodu była inna kobieta - przyjaciółka Kingi Rusin, Hanna Lis. Nie chcieli wtedy udzielać komentarzy. Nie było prania brudów i publicznych oskarżeń. Dopiero kilka lat później Rusin opowiedziała o ślubie z Tomaszem Lisem.

Ja byłam wtedy dziewczyneczką, miałam 23 lata. Uważam, że to było zdecydowanie za wcześnie. Moje córki też tak mówią - powiedziała w wywiadzie dla magazynu "Gala".

Teraz Kinga Rusin jest kobietą sukcesu. Nie tylko jest gwiazdą w telewizji, lecz także wykreowała markę kosmetyków. Poza tym jest szczęśliwie zakochana.

Danuta Józefowicz, Janusz Józefowicz Danuta Józefowicz, Janusz Józefowicz East News/Akpa

Danuta Józefowicz i Janusz Józefowicz

Janusz Józefowicz swoją pierwszą żonę, Danutę, poznał w Studium Taneczno-Wokalnym TVP na Śląsku. Mają córkę Kamilę.

Gdy Józefowicz został tatą, miał 22 lata. Namówił Dankę, by nie pracowała, tylko zajęła się dzieckiem. Powiedział jej, że utrzyma dom - wspominała w rozmowie z "Rewią" znajoma pary z tamtych lat.


Według niej to właśnie ten układ walnie przyczynił się do rozpadu małżeństwa.

Danka i Janusz nie mieli szans. Ona wychowywała dzieci. Nie mogła być i miłością, i pasją Janusza. To miejsce zajęła Natasza.


Mowa oczywiście o Nataszy Urbańskiej, młodszej o 18 lat tancerce teatru Józefowicza. Ślub wzięli w 2008 roku. 

Barbara Sołtysik i Jan Englert Barbara Sołtysik i Jan Englert East News

Barbara Sołtysik i Jan Englert

Choć uważała, że Jan Englert jest zbyt przystojny na męża, byli małżeństwem przez 33 lata. Barbara Sołtysik i Jan Englert studiowali na jednym roku w warszawskiej PWST. Początkowo nie przepadali za sobą, ale kiedy się do siebie przekonali, stali się nierozłączni. Ślub wzięli w 1964 roku w tajemnicy przed rodziną i władzami uczelni.

Zrazu wydawało się, że to Sołtysik będzie gwiazdą. Grała u Wajdy, otrzymywała mnóstwo ciekawych propozycji filmowych. Sytuacja zmieniła się, kiedy na świat zaczęły przychodzić dzieci - Barbara poświęciła się domowi, a kariera Jana Englerta nabrała rozpędu.

W 1979 roku Englert poznał dużo młodszą od siebie aktorkę, Dorotę Pomykałę. Przez 10 lat spotykał się z nią i jednocześnie nie potrafił odejść od żony. Zrobił to dopiero dla swojej studentki, Beaty Ścibakównej, z którą jest w szczęśliwym związku do dzisiaj. Barbara Sołtysik nie związała się już z nikim.

dBarwy szczcia serial obyczajowy, Polska 2009 scena z: Barbara Sotysik SK: , , , fot. Niemiec/AKPA
Akpa

Robert Janowski, Katarzyna Kalicińska Robert Janowski, Katarzyna Kalicińska Kapif

Katarzyna Kalicińska i Robert Janowski

Dzisiaj Robert Janowski jest mężem Moniki Głodek, ale czy ktoś pamięta, że w latach 80. jego żoną była Katarzyna Kalicińska-Goczał? Rozwiedli się w 1995 roku, ale wciąż są przyjaciółmi. Mają syna Makarego.

Nasze stosunki się nie zmieniły. Nadal żyjemy w przyjaźni - mówiła w rozmowie z "Super Expressem".

&Katarzyna Kaliciska Gocza 2012-08-13
KAPIF.pl

Więcej o: