Lewandowski zainwestował w portal ślubny, Kamińska otworzyła "pracownię fryzur". Ale to nowy biznes Dody was rozłoży na łopatki

Scarlett Johansson z pompą otworzyła niedawno lokal, w którym sprzedaje popcorn. Robert Lewandowski zainwestował ponad 3 miliony w portal, którym zarządza Agnieszka Hyży. Marta Grycan z kolei weszła w biznes rybny. Zobaczcie, co robią gwiazdy z zarobionymi pieniędzmi!
Radosław Majdan Radosław Majdan KAPIF.pl

Radosław Majdan i nieruchomości

Radosław Majdan od kilku lat produkuje perfumy Vabun, sygnowane swoim nazwiskiem. W przeszłości prowadził także studio tatuażu. Teraz mąż Małgorzaty Rozenek zainwestował w kolejny biznes. Od niedawna jest dyrektorem zarządzającym nowego aparthotelu J.W. Construction Holding w Alejach Jerozolimskich w Warszawie. W budynku znajduje się 115 lokali, które można będzie wynająć zarówno na dłużej, jak i na dzień. Goście będą mieli do dyspozycji całodobową recepcję, room service i dwupoziomowy parking podziemny - jednym słowem warunki pięciogwiazdkowego hotelu.

Liczymy m.in. na biznesmenów, którzy przyjeżdżają do Warszawy w interesach, pracowników przyjeżdżających na szkolenia i turystów - mówił podczas konferencji prasowej Majdan.

Radosław Majdan, Małgorzata RozenekScreen z Instagram.com/m_rozenek

Doda Doda Screen z Instagram.com/dodaqueen

Doda i klinika witaminowa

Doda co chwilę chwali się kolejnym pomysłem na biznes. Piosenkarka nie tylko udziela się na koncertach i odwiedza imprezy branżowe, ale i z rozwagą inwestuje ciężko zarobione pieniądze. Ma kilka nieruchomości, które wynajmuje, a niedawno zapowiedziała, że szykuje kolejną dochodową inwestycję. Tym razem gwiazda otwiera... klinikę witaminową, czyli miejsce, w którym można będzie poddać się terapii witaminowej, aby usunąć z organizmu toksyny. Podobno to ona jest kluczem do pięknego wyglądu piosenkarki.

Wszyscy ciągle mnie pytają, co robię, że jestem w takiej dobrej formie. Jeżdżę trochę po świecie, wiem, jak wyglądają różne nowinki, więc postanowiłam otworzyć w Warszawie klinikę witaminową. Nie mogę jednak jeszcze wiele zdradzić, wszystko wyjaśni się w czerwcu. Ale to będzie coś fantastycznego! - mówiła w 'Gali' na początku maja.

Nie możemy się doczekać!

Dobre geny/ceny ? ??

Post udostępniony przez LovelyTornadoOfChaos&Rainbows (@dodaqueen)

Scarlett Johansson Scarlett Johansson Cyril Pecquenard / Cyril Pecquenard / KCS PRESSE

Scarlett Johansson i popcorn

Scarlett Johansson spełniła swoje marzenie i otworzyła punkt sprzedaży... popcornu. W Paryżu.

Podczas oficjalnego otwarcia oczywiście była obecna i sama właścicielka biznesu. Uśmiechnięta wydawała popcorn i fotografowała się z fanami, którzy w ogromnej liczbie przyszli nie tyleż po słoną przekąskę, co żeby zobaczyć osobiście gwiazdę, a może i dostać z jej rąk torbę pełną chrupiącego popcornu.

Od kilku lat było to marzenie moje i mojej rodziny, żeby sprowadzić naszą ulubioną amerykańską przekąskę do naszej ukochanej Stolicy Europy - powiedziała w oświadczeniu.

Biznes nazywa się Yummy Pop, a jego współwłaścicielem jest Romain Dauriac, mąż Scarlett Johansson.

Scarlett JohanssonCyril Pecquenard / Cyril Pecquenard / KCS PRESSE

Robert Lewandowski Robert Lewandowski Screen z Instagram.com/_rl9 / wedding.pl

Robert Lewandowski i portal ślubny

Robert Lewandowski to nie tylko świetny piłkarz. Sportowiec ma też głowę do interesów, a miliony zarobione na strzelaniu goli chętnie inwestuje w różne przedsięwzięcia. Jego najnowszą inwestycją (i to niemałą, piłkarz bowiem poświęcił na ten cel 3,5 miliona złotych!) jest... portal do planowania ślubów wedding.pl, którego szefową jest Agnieszka Hyży.

Ania i Robert zainwestowali w nas poprzez fundusz Protos VC. Wiedzą o serwisie i często nas wspierają. Pieniądze z tej  inwestycji zostaną przeznaczone na wzmocnienie naszego zespołu i dalszą rozbudowę platformy - tłumaczył w lutym Paweł Sala, założyciel i współwłaściciel Wedding.pl

Robert Lewandowski i Anna Stachurska, ślubKapif

Marta Grycan Marta Grycan Screen z Instagram.com/Marta Grycan

Marta Grycan i biznes rybny

W Warszawie, na ulicy Nowolipki, pojawił się niedawno sklep 'Centrala Rybna Eco'. Sklep co prawda należy do Adama Grycana, męża Marty, ale ją również można spotkać w sklepie.

Jak czytamy w serwisie Portalspozywczy.pl, w ofercie znajdują się: ryby świeże, ryby żywe, wędzone, a także świeże ryby i owce morza premium (m.in. krab, mule, halibut).

Ceny? Z Facebooka dowiadujemy się, że na przykład kilogram okonia morskiego kosztuje 58 zł, a domowy pstrąg w occie 400 ml to wydatek 18 zł za słoik.

A my przypominamy, że ryby jako rodzinie Grycan nie są całkowicie obce. W 2013 roku siostry Grycan - Weronika i Wiktoria - wzięły udział w programie 'Wojna gwiazd', w którym celebryci zajmowali się wykonywaniem zwykłych prac. Siostrom Grycan przypadła w udziale sprzedaż ryb.

Weronika GrycanForum

Julia Kamińska Julia Kamińska KAPIF / Instagram.com/by_julia_kaminska

Julia Kamińska i pracownia fryzur

Julia Kamińska także nie próżnuje. Aktorka otworzyła właśnie pracownię fryzur i makijażu Bonjour Madame. Na Instagramie Kamińska zachęca fanki do odwiedzania lokalu, kusząc między innymi konkursami i... lampką prosecco.

Bonjour. Jesteśmy pracownią fryzur i makijażu. Lubimy upiększać i dopieszczać naszych Klientów. Lubimy Prosecco i dobrą kawę, ekologię i dobrą zabawę - pisała na profilu lokalu przed dwoma tygodniami.
Piotr Polk i stolik jego autorstwa. Piotr Polk i stolik jego autorstwa. Fot. mat. prasowe

Piotr Polk i meble

Piotr Polk, którego znamy m. in. z 'Ojca Mateusza', jest również pasjonatem stolarstwa: od 21 lat projektuje i wykonuje meble.

Pojechałem do zwykłego sklepu budowlanego. Kupiłem deskę, dwie tralki, kleje, jakieś bejce, piłkę miarkę i zrobiłem. Wyszło bardzo kiepsko. Koszmarnie można powiedzieć. Istotą była sama praca - było to tak dalekie od tego co robię, od teatru i filmu. Powstaje coś niesamowicie praktycznego. Nie tak ulotnego jak sztuka czy film itd. Ten mebel zacząłem poprawiać. Nadal był on koszmarny, ale go mam. Stoi u mnie w domu rodzinnym w Kaletach, na strychu. Nikomu go nie pokazuje. Jak patrze, to myślę, sobie 'jesteś tak brzydki, że najpiękniejszy na świecie'. Od niego wszystko się zaczęło. To mnie tak wciągnęło - mówił przy okazji premiery kolekcji swoich mebli.

Piotr Polk, mebleFot. mat. prasowe

Omenaa Mensah Omenaa Mensah KAPIF.pl

Omenaa Mensah i projektowanie mebli

Mebli projektowanych przez Omenę Mensah nie znajdziecie w zwykłych sklepach, ale też i nie są one skierowane do przeciętnego Kowalskiego, ale do Kowalskiego z mocno zasobnym portfelem. Na tyle pojemnym, żeby zmieściło się w nim na przykład 80 tysięcy na szafę. Ceny łóżek zaczynają się natomiast od 9 tysięcy i sięgają nawet do 19. Ammadora to ekskluzywna marka, dla najbardziej wymagających klientów.

Praca nad jednym meblem może pochłonąć nawet 2 miesiące pracy.

Do każdego projektu podchodzę indywidualne. Staram się poznać upodobania klienta: co go fascynuje i inspiruje w życiu, a co sprawia, że wycisza się i odpoczywa - czytamy na stronie Urzadzamy.pl wypowiedź Mensah.
Kanye West, kolejka po buty Kanye West, kolejka po buty Bulls/ Plotek Exclusive

Kanye West i moda

Kanye West najbardziej znany jest z bycia raperem i bycia mężem swojej żony, Kim Kardashian. Oprócz tego zajmuje się również projektowaniem ubrań, w które nader chętnie ubiera swoją żonę, co nie zawsze wygląda dobrze. Projektuje również buty, które cieszą się ogromnym wzięciem. Kiedy w lutym zadebiutowały Yeezy Boost 350 (cena 'zaledwie' 849 zł), ludzie koczowali dzień i noc, żeby je nabyć. Wyglądało to tak:

Kolejka po buty zaprojektowane przez Kanye WestaPlotek Exclusive

Kuba Wesołowski Kuba Wesołowski KAPIF.pl

Kuba Wesołowski i hotel

Kilka lat temu Kuba Wesołowski, jeden z najpopularniejszych młodych polskich aktorów, wszedł z powodzeniem w branże hotelarską. Obiekt nazywa się Brand Hotel & Restaurant, a Wesołowski jest jego współwłaścicielem.W 2014 roku odbyło się tu jego wesele z Agnieszką Szczurek.

Hotel BrandKapif

Agnieszka Szczurek i Kuba WesołowskiKapif

Robert De Niro i restauracja

Restauracje to popularny sposób gwiazd na dorobienie sobie do gaż filmowych czy estradowych. Jednym z aktorów mających sieć własnych knajp jest Robert De Niro. Wraz z szefem kuchni Nobuyukim Matsuhisą prowadzą 16 lokali o nazwie Nobu. Namówienie znamienitego szefa nie było proste.

Przez 4 lata zabiegałem, żeby wraz z nim otworzyć pierwsze Nobu. Nie był jeszcze na to gotowy i ja to rozumiałem. Ale ja otworzyłem TriBeCa Grill i szukałem czegoś nowego. Razem z moim partnerem biznesowym Drew [Nieporent - red.] nie traciliśmy nadziei i w końcu ten przekonał go, żeby przenieść się do Nowego Jorku - opowiadał Robert De Niro.

 

** FILE ** In a file photo Robert DeNiro poses in New York, Sunday, April 22, 2007.   Traveling allowed  DeNiro to celebrate his birthday twice.  DeNiro first turned 64 Friday Aug. 17, 2007,  in Melbourne, Australia, where he attended the grand opening of his latest Nobu restaurant. Then he caught a private jet over the international date line and had another birthday Friday in Hawaii.   (AP Photo/Seth Wenig)Fot. Seth Wenig AP

Cezary Żak Cezary Żak KAPIF.pl

Cezary Żak i szkoła językowa

Cezary Żak, znany głównie z ról w serialach 'Ranczo' i 'Miodowe lata', zainwestował w... naukę. Otworzył bowiem szkołę językową w Gliwicach. Do takiego zainwestowania pieniędzy namówiła go kuzynka, która uczy w szkole i zajmuje się sprawami organizacyjnymi.

Artur Barciś i Cezary Żakmat. prasowe

Marcin Gortat tylko za najbliższy sezon zarobi 46 milionów zł. Pieniądze inwestuje m. in. w lokale gastronomiczne. Pod koniec ubiegłego roku otworzył Urbain 40 - restauracje w klimacie lat 40. W karcie dań można znaleźć... golonkę! Marcin Gortat tylko za najbliższy sezon zarobi 46 milionów zł. Pieniądze inwestuje m. in. w lokale gastronomiczne. Pod koniec ubiegłego roku otworzył Urbain 40 - restauracje w klimacie lat 40. W karcie dań można znaleźć... golonkę! materiały promocyjne

Marcin Gortat i restauracja

Pod koniec ubiegłego roku własną restaurację otworzył również najlepiej opłacany polski sportowiec, zawodnik Washington Wizards, Marcin Gortat. Restauracja nazywa się Urbain 40 i jest w klimacie lat 40. W karcie dań można znaleźć... golonkę! Lokal jest ogromny - ma aż 750 metrów kwadratowych.

Marcin Gortat organizuje w Urbain 40 prawie wszystkie swoje spotkania biznesowe. Ma tu też specjalną szafkę, w której trzyma ulubione trunki - mówił w rozmowie z 'Faktem' znajomy koszykarza'.

Restauracja Marcina Gortatamateriały promocyjne

Restauracja Marcina GortataMateriały promocyjne

Sokół Sokół Screen za instagram.com/sokolimarysiastarosta

Wojciech "Sokół" Sosnowski

Polski raper Sokół karierę muzyczną zaczynał w zespołach ZIP Skład i TPWC. Od tamtego czasu wiele się zmieniło, a z podwórkowej pasji narodziła się firma Prosto, która zajmuje się wydawaniem płyt i produkcją odzieży. Teraz marka Prosto to jeden z najbardziej rozpoznawalnych brandów odzieżowych w Polsce.

Dziś sprzedaje nas około 200 sklepów multibrand oraz 7 firmowych. Kilka lat temu mieliśmy duże problemy z powodu skoku kursu dolara, który doprowadził nas prawie do bankructwa, od tamtej pory jednak udało nam się ustabilizować obroty i zwiększać je co roku. Szacujemy, że czeka nas jeszcze kilka lat ciągłego wzrostu, a potem poszukamy inwestora, aby móc dokonać prawdziwego skoku. Dziś jest na to za wcześnie - mówił w rozmowie z magazynem 'Pangea'.

Przychody firmy to około 9 mln złotych. Firma radzi sobie świetnie, a ze sprawozdań finansowych Prosto za 2012 rok wynika, że zyski sięgają nawet 900 tys. zł rocznie.

ProstoScreen za instagram.com/prostowear

ProstoScreen za instagram.com/prostowear

Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo PAUL WHITE/AP

Ronaldo i nieruchomości

Ronaldo, ulubieniec hiszpańskich kibiców piłki nożnej i nie tylko, kosmiczne pieniądze, które zarabia, inwestuje między innymi w nieruchomości.  W lecie na rodzinnej Maderze otworzył swój pierwszy hotel pod marką 'CR7'. Hotele tej sieci mają powstać m. in. w Lizbonie, Madrycie i Nowym Jorku, a koszt całej inwestycji to 70 milionów euro. Wcześniej, za całe 140 milionów euro kupił hotel w ekskluzywnej dzielnicy Monte Carlo. A to tylko niewielka część nieruchomości piłkarza.

Real MadridSUSANA VERA/REUTERS

Mariusz Pudzianowski Mariusz Pudzianowski WBF

Mariusz Pudzianowski i dom weselny

Najsilniejszy człowiek świata i zawodnik MMA prowadzi kilka firm i wie jak to robić - uczył się w Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania. Sportowiec zainwestował w biznes weselny 'U Pudziana', czyli miejsce gdzie można zorganizować przyjęcie weselne na 450 osób. W 2005 roku otworzył również Szkołę Ochrony Fizycznej Pudzian Academy, która kształci przyszłych pracowników ochrony. Ma również firmę transportową, która realizuje przewóz towarów w Polsce i za granicą. Inwestuje również w nieruchomości.

Mariusz PudzianowskiScreen za facebook.com/sala.u.pudziana

Michał Milowicz Michał Milowicz KAPIF.pl

Michał Milowicz i nieruchomości

Mało kto wie, ale Michał Milowicz ma firmę deweloperską Milowicz Development. Kilka lat temu wybudował osiedle mieszkaniowe na warszawskim Grochowie znane pod nazwą 'Willa pod Klonami'. W jego skład weszło 18 apartamentów o podwyższonym standardzie. Potem aktor kupił teren w podwarszawskim Piastowie, gdzie wybudował osiedle 'Gród Piastowski'. Oprócz tego Milowicz prowadzi także klub Nova Maska. Miejsce przyciąga bogatą ofertą dań oraz specjalizuje się w imprezach firmowych.

Michał MilowiczKAPIF.pl