Studia w tajemnicy, występy w kadrze na Igrzyskach Olimpijskich. Oto, jak NAPRAWDĘ wygląda życie współczesnej księżniczki

Nie mieszkają na szklanej górze w wysokiej wieży, lecz w willach i rodowych rezydencjach. Strzeże ich nie smok, lecz co najwyżej napakowany ochroniarz. Dzisiejsze księżniczki mają niewiele wspólnego z tymi z bajek, jednak nadal ich życie nie sposób nazwać przeciętnym.
Wygląda na to, że księżniczka Amelia ma wszystko, co potrzeba, by opinia publiczna ją pokochała: urodę i swobodny styl bycia. Wystarczy? Wygląda na to, że księżniczka Amelia ma wszystko, co potrzeba, by opinia publiczna ją pokochała: urodę i swobodny styl bycia. Wystarczy? Bulls

Księżniczka Amelia Windsor

Księżniczka Amelia Windsor ma 21 lat i jest obecnie uznawana za najpiękniejszą z rodziny królewskiej. Ma niebanalną delikatną urodę, którą wszyscy zaczęli zachwycać się dwa lata temu, gdy brytyjska arystokratka wystąpiła na paryskim balu debiutantek.

Księżniczka Amelia WindsorBulls

W tym roku znów świat przypomniał sobie o piękności z klanu Windsorów za sprawą okładki  kwietniowego "Tatlera". Co ciekawe, była pierwszym członkiem rodziny królewskiej w tym piśmie od od 8 lat. Ta publikacja z pewnością przyniesie jej jeszcze korzyści, jeśli księżniczka nie porzuci swoich dotychczasowych zainteresowań, czyli mody.

Księżniczka Amelia WindsorTatler / Bulls

Księżniczka Amelia jest 36. w kolejce do dziedziczenia brytyjskiego tronu. Jej ojcem jest George Windsor, a dziadkiem Edward Windsor, książę Kentu.

Księżniczka Amelia WindsorInstagram.com/amelia_windsor/

Aleksandra księżniczka Luksemburga Aleksandra księżniczka Luksemburga E-PRESS PHOTO.COM

Aleksandra - księżniczka Luksemburga

Księżniczka Aleksandra ma 24 lata. Jest czwartym dzieckiem (ale jedyną córką) wielkiego księcia Luksemburga Henryka i wielkiej księżnej Marii Teresy Mestre. W kolejce do luksemburskiego tronu zajmuje czwarte miejsce.

Aleksandra księżniczka LuksemburgaAlain Benainous / Alain Benainous / Allpix Press / KCS PRESSE

Księżniczka odebrała gruntowne wykształcenie. Uczyła się w szkole w Angelsberg, a następnie ukończyła z wyróżnieniem francuskie liceum w Luksemburgu. Edukację kontynuowała w Stanach Zjednoczonych, gdzie uczyła się na Franciszkańskim Uniwersytecie w Steubenville.

Aleksandra księżniczka LuksemburgaBulls

Wielką pasją księżniczki są języki. Włada biegle luksemburskim, francuskim, angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Oprócz tego uwielbia sport, brała nawet udział w Wimbledonie. Aktywnie wypełnia obowiązki wobec monarchii, bierze udział w charytatywnych wydarzeniach, odwiedza szkoły dla uczniów ze specjalnymi potrzebami i szpitale.

Księżniczka Mako Księżniczka Mako Will Johnston / Newsteam / Will Johnston / Newsteam

Księżniczka Mako, Japonia

Księżniczka Mako to najstarsza córka księcia Akishino i jego żony, księżnej Kiko, tym samym jest wnuczką cesarza Akihito i cesarzowej Michiko. Skoro należy więc do rodziny cesarskiej, do księżniczki Mako należy zwracać się "jej cesarska mość".

Cesarska rodzinaHANDOUT / REUTERS

Księżniczka Mako ma 25 lat. Skończyła prestiżową szkołę w Tokio Gakushuin, potem uczyła się przez rok w Austrii, aż wreszcie została absolwentką na Uniwersytecie w Leicester na kierunku muzealnictwo. Co ciekawe, księżniczka mogła prowadzić w Wielkiej Brytanii normalne studenckie życie. Fakt, że pochodzi z cesarskiego rodu ukrywano.  Informacje, że Mako studiuje na tej uczelni podano do publicznej wiadomości dopiero pod koniec jej studiów.

Księżniczka Mako i prezydent CartesScreen z Youtube.com

 

Wielką pasją księżniczki Mako jest sztuka, zwłaszcza malarstwo. Jest ikoną młodego pokolenia, a przy tym ulubienicą japońskich mediów, także tych społecznościowych. Od najmłodszych lat udziela się publiczne, a także samodzielnie występuje jako przedstawicielka rodziny cesarskiej.

Księżniczka MakoKIM KYUNG-HOON / REUTERS / REUTERS

Księżniczka Mako ma dwoje rodzeństwa. Brata Hisahito i młodszą siostrę Kako (zdjęcie poniżej).

Księżniczka KakoScreen z Youtube.com

Ta piękność to Charlotte Casiraghi, córka księżnej Karoliny i zarazem siostrzenica męża Charlene. Pojawiła się publicznie w Pałacu Książęcym Monako z okazji święta narodowego. Ta piękność to Charlotte Casiraghi, córka księżnej Karoliny i zarazem siostrzenica męża Charlene. Pojawiła się publicznie w Pałacu Książęcym Monako z okazji święta narodowego. AP/Valery hache

Charlotte z Monako

Charlotte Casiraghi jest córką księżnej Karoliny, a tym samym siostrzenicą męża księżnej Charlene i wnuczką Grace Kelly. Zajmuje ósme miejsce w linii sukcesji monakijskiego tronu, choć oficjalnie nie tytułuje się jej jako księżnej lub księżniczki, bowiem w Monako tytuły dziedziczone są jedynie w linii męskiej. Mimo to pełni w państwie funkcje reprezentacyjne, co oznacza obecność na ważnych uroczystościach państwowych, a także na przykład takie funkcje jak patronat nad Publiczną Dywizją Bezpieczeństwa, Maritime i Policyjnego Lotniska w Monako.

Księżniczka Charlotte z MonakoEastNews

Charlotte jest absolwentką Ecole de la Republique w Saint-Remy-de-Provence i Lycee François Couperin w Fontainebleau. Po szkole rozpoczęła studia na uniwersytecie i w 2007 roku skończyła paryską Sorbonę z dyplomem z filozofii. Karierę zawodową rozpoczęła jako dziennikarka. Pisała nawet dla poczytnego "The Independent", a także założyła własny magazyn o ekologii.

Charlotte CasiraghiAP/Reuters

Wielką pasją Casiraghi jest jednak jeździectwo -  skoki przez przeszkody. Odnosiła w tej dyscyplinie sukcesy jako profesjonalna zawodniczka, jednak w 2015 w wyniku poważnego upadku z konia musiała pożegnać się ze startami.

Charlotte CasiraghiReuters/EN

Pisząc o Charlotte nie sposób pominąć tematu jej urody. Uznawana jest za piękność, a w dodatku powszechnie doceniane jest jej wyczucie stylu. W 2006 "Vanity Fair" umieścił ją na liście najlepiej ubranych osób na świecie. Co więcej, jest ambasadorką firmy Gucci i Montblanc, a także serdeczną przyjaciółką słynnej projektantki Stelli McCartney.

Charlotte Casiraghi, gucciGucci.com

Królowa Rania i jej córka księżniczka Iman Królowa Rania i jej córka księżniczka Iman EN

Księżniczka Iman z Jordanii

Królowa Jordanii Rania jest uznawana z jedną z najpiękniejszych przedstawicielek monarszych rodów na świecie. Każde jej wystąpienie jest uważnie obserwowane przez media, jednak żadne nie wzbudziło aż tylu emocji, jak to, na którym po raz pierwszy pokazała się z 18-letnią córką Iman.

Królowa Rania z córką księżniczką ImanBulls

Obecnie księżniczka Iman ma 20 lat i studiuje na Uniwersytecie Georgetown w stanie Waszyngton.

Like mother like daughter ... #queenrania and #princessiman in green and black dresses #QueenRaniaFashion

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika by Amani Heary (@queenraniafashion)

Księżniczka rzadko pokazuje się publicznie, jeśli jednak już uda jej się zrobić zdjęcie w oficjalnej sytuacji, to zawsze występuje w towarzystwie swoich rodziców. Zwłaszcza, gdy pojawia się u boku mamy, wszyscy fani tej rodziny królewskiej rozpisują się w sieci o podobieństwie obu kobiet.

Księżniczka Maria Olimpia Księżniczka Maria Olimpia Screen z Instagram.com/olympiagreece

Księżniczka Maria Olimpia

Urodzona w Nowym Jorku, a wychowana w Londynie księżniczka Maria Olimpia jest najstarszą z pięciorga dzieci książęcej pary: księcia Konstantyna II i  Anny Marii księżnej Danii. Na co dzień mieszka z rodzicami i rodzeństwem (16-letnim księciem Konstantinem Alexiosem, 14-letnim Achillesem Andreasem, 10-letnim Odysem Kimonem i 6-letnim Aristidisem Stavrosem) w Wielkiej Brytanii. Obecnie księżniczka studiuje na jednym z college'y w stolicy kraju. Poza nauką historii sztuki, historii dramatu czy fotografii, czas spędza na luksusowych rozrywkach.

Księżniczka Maria OlimpiaScreen z Instagram.com/olympiagreece

Chętnie zapraszana jest na wielkie modowe wydarzenia i otacza się wpływowymi znajomymi, takimi jak Sofia Vergara, Emma Watson, czy księżniczką Talita von Fürstenberg (wnuczka projektantki Diane von Fürstenberg).

Księżniczka Maria OlimpiaScreen z Instagram.com/olympiagreece

Trzytygodniowy staż w domu mody Dior ukierunkował ją jednak na modę i fotografię. Pomaga też swojej matce w pracy w firmie odzieżowej, jednak póki co skupia się na nauce. A jak pisała prasa brukowa na Wyspach, Maria Olimpia miała wpaść w oko księciu Harry'emu.

Harry stracił głowę dla Marii Olimpii. Jest nią absolutnie oczarowany. Byli razem na kilku randkach, a teraz planują pojechać razem na narty do Szwajcarii przed Wielkanocą - donosiło "źródło" w "New Idea".

Romans okazał się jednak plotką, choć oboje pozostają w dobrych stosunkach, jak na rodzinę przystało.

Źródło bliskie księcia zaprzeczyło romansowi. W rzeczywistości książę i księżniczka są ze sobą spokrewnieni - choć bardzo daleko - oboje są rodziną królowej Victorii - donosi "Daily Mail".

Księżniczka Maria OlimpiaScreen z Instagram.com/olympiagreece

Księżniczka Maria OlimpiaScreen z Instagram.com/olympiagreece

Pauline Ducruet i książę Albert Pauline Ducruet i książę Albert Palais Princier/E-PRESS PHOTO

Pauline Ducruet

O Pauline Ducruet mówi się, że to jej należy się laur najpiękniejszej w Monako, a nie Charlotte Casiraghi. 22-latka jest owocem kontrowersyjnego związku księżniczki Stefanii i jej ochroniarza Daniela Ducrueta.

Pauline DucruetScreen z Instagram.com/paulinedcrt

Pasją Pauline jest moda. Po ukończeniu edukacji w Monako, uczyła się przez chwilę w Zurychu i w Paryżu, aż w końcu trafiła do Nowego Jorku, do prestiżowej szkoły projektowania Parsons School of Design.

Pauline DucruetScreen z Instagram.com/paulinedcrt

Co ciekawe, Pauline Ducruet ma jeszcze jedną życiową pasję - są nią skoki do wody. Nie jest to jednak jedynie hobby, lecz także sposób na życie. Dwukrotnie była w kadrze młodzików Monako, a w 2010 roku jako seniorka wystąpiła na Igrzyskach Olimpijskich w Singapurze. Ale to nie wszystko. 22-latka interesuję się także sztuką cyrkową. Uprawia gimnastykę oraz... zajmuje się tresurą słoni.

Pauline DucruetXinhua / eyevine / Xinhua / eyevine/EAST NEWS

Księżniczka Luisa Maria Księżniczka Luisa Maria Didier Messens / WireImage Generated by IJG JPEG LibraryC%#

Maria Luiza księżniczka Belgii

Księżniczka Luiza Maria jest czwartym dzieckiem księżniczki Astrid i arcyksięcia Lorenza. Ma 21 lat. Jest 8. w kolejce do tronu Belgii. Jej rodzina wywodzi się od najszlachetniejszych królewskich przodków z Austrii, Włoch, Szwecji, Danii, Wielkiej Brytanii, Portugalii i Hiszpanii.

Jamie Bell, księżniczka Luisa Maria, księżniczka Laetitia Maria, księżna Astrid  i Steven SpielbergDidier Messens / WireImage Generated by IJG JPEG LibraryC%#

Po ukończeniu Sint-Jan-Berchmans College w Brukseli rozpoczęła studia w Anglii w Sevenoaks School, gdzie uczył się także jej starszy brat.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.