Miłość zmienia kobietę, ale dopiero miłość i pieniądze potrafią wywołać prawdziwą rewolucję

Miłość potrafi odmienić człowieka, wie o tym każdy, kto się kiedykolwiek zakochał. Druga połówka nie tylko wydaje się najwspanialszą na świecie, ale także często staje się standardem, do którego dążymy. Przejmujemy jego/jej pasje, czy zainteresowania. Także polskie gwiazdy przeszły niemałą metamorfozę pod wpływem miłości, zwłaszcza tej majętnej albo ze znanym nazwiskiem.
Agnieszka Szulim Agnieszka Szulim Kapif

Agnieszka Szulim

Wiele osób długo nie mogło uwierzyć w to, że Agnieszka Szulim i Piotr Woźniak-Starak są parą, między innymi dlatego że oboje do tej pory obracali się w innych kręgach. On producent, artysta, milioner z domu, który od salonowego blichtru trzymał się z daleka. Ona pod wpływem poprzedniego chłopaka Macieja Żakowskiego zaczęła częściej pokazywać się w modnych lokalach, wybierać bardziej "hipsterskie" stylizacje, paparazzi uwieczniali wspólne przejażdżki pary kabrioletem czy na longboardzie, jednak dopiero po spotkaniu Piotra Woźniaka-Staraka zmienił się jej zawodowy wizerunek.

Ona przewartościowała swoje życie. Choć praca jest dla niej ważna, to miłość jest jednak najważniejsza - powiedziała w rozmowie z "Party" znajoma pary.

Agnieszka Szulim w 2012 rokuKAPIF.pl

Agnieszka Szulim zrezygnowała z prowadzenia plotkarskiego programu "Na językach", gdzie przy jednym stole z Agnieszką Jastrzębską czy redaktorami "Faktu" omawiała newsy i intrygi, którymi ekscytowały się brukowce. Nie brakowało też wątpliwej jakości materiałów, jak ten z rzucaniem tekturową podobizną Dody, przez co potem wywiązał się jeszcze mniej przyjemny incydent z przepychanką w toalecie podczas gali rozdania Węży. Teraz Szulim możemy zobaczyć jedynie w roli prowadzącej "Azja Express", a i tak pojawia się tam sporadycznie. Dziennikarka, która wcześniej prowadziła po kilka programów, zrezygnowała także z autorskiego talk-show "Stylowy magazyn".

Agnieszka Szulim w 2013 rokuKAPIF.pl

Agnieszka Szulim w 2012 rokuKAPIF.pl

Szulim wycofuje się nie tylko z projektów zawodowych, lecz także życia salonowego. Tak jak wcześniej pojawiała się niemal na każdej znaczącej imprezie, tak teraz na palcach jednej ręki można policzyć wydarzenia, które zaszczyci swoją osobą. Głównie są to eventy związane z jej kontraktami (np. konferencje ramówkowe), pokazy zaprzyjaźnionych projektantów, czy imprezy filmowe, gdzie można spotkać ją z Piotrem Woźniakiem-Starakiem u boku.

Piotr Woźniak-Starak, Agnieszka Szulim w 2016 rokuKAPIF.pl

Edyta Herbuś Edyta Herbuś Kapif

Edyta Herbuś

Kto śledzi show-biznes tak długo, by pamiętać początki Edyty Herbuś, nigdy nie wymaże z pamięci reklamy insektycydu, w której to tancerka trzęsie biustem i pupą przed gigantyczną stonką. Mocne solarium, jaskrawy makijaż, sukienki, o których można powiedzieć wiele, ale nie to, że były eleganckie i z klasą - tak wtedy się prezentowała na salonach.

W tych czasach, gdy u jej boku uśmiechał się do zdjęć jej chłopak - Dawid Ozdoba (chippendales) - bywała na każdej, nawet najdziwniejszej imprezie celebryckiej, gdzie na ściance stawały jedynie mniej znaczące nazwiska.

Edyta Herbuś w 2009 rokuKAPIF.pl

Edyta Herbuś w 2009 rokuKAPIF.pl

Dziś niewiele osób pamięta tę Edytę Herbuś, bo od czasu, gdy zaczęła się spotykać z Mariuszem Trelińskim, starszym od niej reżyserem teatralnym, zmieniła cały swój sposób bycia, a nawet obszar zainteresowań. Zresztą Edyta Herbuś nie raz podkreślała, że Treliński ją "onieśmielał", a różnice między nimi są ogromne. To jednak tylko jeszcze bardziej ją fascynowało.

Ciekawie jest obcować z ludźmi, od których można się tak wiele nauczyć, którzy żyją zupełnie inaczej i mają odmienną perspektywę. Ciekawie jest móc spojrzeć na świat innymi oczyma. Fascynują mnie ci, którzy - podobnie jak ja - mają w sobie niepokój, ciągle szukają i nie boją się ryzykować. Mariusz jest właśnie taki - mówiła w rozmowie z "Galą".

Dziś Edytę Herbuś spotykamy tylko na najlepszych wydarzeniach show-biznesowych, ubiera się tylko w najlepsze marki i niemalże nigdy nie można jej stylizacjom nic zarzucić. Porzuciła chałtury w centrach handlowych, udziały w talent show dla gwiazd, "Taniec z gwiazdami" i występy w śniadaniówkach. Jeśli obecnie chce ktoś podziwiać Herbuś, to najlepiej jeśli wybrałby się do teatru lub opery.

Joanna Liszowska Joanna Liszowska Kapif

Joanna Liszowska

Jeszcze kilka lat temu nie było imprezy, na której nie byłoby Joanny Liszowskiej. Nie było też programu rozrywkowego bez jej udziału. Czy trzeba było zatańczyć, czy sędziować w konkursie tanecznym nie stanowiło to dla aktorki żadnego problemu.

Joanna Liszowska w 2009 rokuKAPIF.pl

Impulsem do zmian okazała się miłość. W 2010 roku Joanna Liszowska wyszła za szwedzkiego biznesmena, Olę Sernekę. Według Lerumstidning.se w 2008 roku majątek właściciela "Bygg & Konsult AB" szacowano na 165 milionów koron szwedzkich, czyli blisko 19 milionów euro.

Joanna Liszowska na swoim ślubie z Olą Serneke w 2010 rokuKAPIF.pl

Para poznała się podczas rejsu samochodowego, a Liszowska wyznała, że była to miłość od pierwszego wejrzenia. Aktorka przez dłuższy czas kursowała pomiędzy Polską a Szwecją, jednak w końcu zdecydowała się na przeprowadzkę. Wspólne życie, ślub, potem dwoje dzieci odmieniło Joannę Liszowską.

Jeśli kocha, to kocha. Spontanicznie. Bez kombinowania. Lubi szczerość i otwartość. Po urodzeniu dwóch córek czuję się tak, że mogłabym góry przenosić. Zaryzykowałabym stwierdzenie, że dojrzałam, nie mylić ze "spoważniałam" - opowiadała w rozmowie z "VIVĄ!". - Kiedy patrzę, jak mąż bawi się z naszymi córkami, odbiera mi po prostu mowę. Nie mam słów, żeby to opisać. To jest sens życia - powiedziała.

Dziś nawet jak Liszowska jest w Polsce, to praktycznie jedynie po to, by nagrać sceny do serialu "Przyjaciółki". Salony? Imprezy? Aktorkę można spotkać jedynie na eventach Polsatu i to jedynie tych najważniejszych jak na przykład konferencja ramówkowa.

Joanna Liszowska na Ramówce jesiennej Polsatu w 2016 rokuKAPIF.pl

Izabela Janachowska Izabela Janachowska Kapif

Izabela Janachowska

28 czerwca tego roku minęły dwa lata od kiedy Izabela Janochowska wyszła za Krzysztofa Jabłońskiego, milionera i właściciela "Korony", jednej z największych w Europie firm zajmujących się produkcją świec. Wraz z nową miłością show-biznes pożegnał dawną Janachowską. Mocno opalona, ubrana przesadnie eksponując seksapil, Janachowska była częstym bywalcem nawet mniejszych wydarzeń show-biznesowych.

Janachowska Izabela 2010-05-20KAPIF

Tancerka stała się znana szerszej publiczności dzięki udziałowi w "Tańcu z gwiazdami", w którym partnerowała m.in. Radkowi Majdanowi.

5Majdan Radoslaw Radek, Janachowska Izabela 2009-10-11KAPIF

Izabela Janachowska w 2011 rokuKAPIF.pl

Taki program wymagał oczywiście swoistej oprawy, w którą jednak ona bardzo chętnie się wpasowała. Strojne, barwne sukienki z ulubionej satyny zakładała nie tylko na parkiet taneczny. Taki styl towarzyszył jej także na salonach. Możecie wierzyć lub nie, ale w skajowych leginsach Izabela Janachowska pojawiła się na prezentacji par do "Tańca z gwiazdami" w 2010 roku. Warto zaznaczyć, że nie był to strój taneczny.

Izabela Janachowska w 2010 rokuKapif

A jak teraz, po ślubie, Janachowska odpowiada na sugestie, że w swojej sytuacji finansowej w ogóle nie musiałaby pracować?

Najlepszą odpowiedzią dla hejterów jest to, że nie przestaję pracować, choć mogłabym osiąść na laurach. Życie ograniczone do wizyt u fryzjera, manikiurzystki i w centrum handlowym mogłoby mnie zabić. Ostatnio miałam trzy wolne dni, z czego jeden spędziłam sama na kanapie przed telewizorem. Już pod wieczór czułam, że życie jest beznadziejnie, gdy brakuje mi obowiązków - mówiła w Gala.pl.

Teraz na konferencje prasowe wybiera zupełnie inne stylizacje. Nie zapomina też o stylowych dodatkach, jak choćby oryginalna torebka.

!Izabela Janachowska    2016-08-02KAPIF

Prezentuje się seksownie, ale z klasą.

!Izabela Janachowska    2016-06-15KAPIF

Jolanta Pieńkowska Jolanta Pieńkowska AKPA/ East News

Jolanta Pieńkowska

Jolanta Pieńkowska poślubiła biznesmena Leszka Czarneckiego w 2008 roku, jednak już wcześniej doczekała się miana jednej z najbardziej uznanych polskich dziennikarek - od 1990 roku prowadziła przecież "Wiadomości" w TVP1. Jedno, co z pewnością zmieniło się po poznaniu biznesmena, to środowisko, w jakim zaczęła się obracać. Wcześniej istniała głównie w światku dziennikarskim i nie unikała stricte branżowych imprez, jak choćby Doskonałość roku "Twojego stylu".

Jolanta PieńkowskaAKPA

Nie brakowało jej też dystansu do siebie - wiedzieliście, że w 2001 roku wystąpiła w świątecznym wydaniu "Szansy na sukces"?

Jolanta Pieńkowska w 2001 rokuAKPA

Jednak dystansu nie można jej było odmówić także i później, w końcu to przecież ona zasłynęła ze swoich tanecznych występów w "DD TVN". Internauci jednak tego nie "kupili", a na jej zachowanie spłynęła wówczas fala krytyki. Mimo tego, że widzowie przez 9 lat mogli oglądać ją na antenie wspomnianego "DD TVN", to po ślubie z biznesmenem na imprezach pojawiała się niezwykle rzadko. Jedno z jej ostatnich zdjęć to to zrobione w 2013 roku na pokazie Kristof by. Już wówczas nie pozowała na ściance.

Jolanta Pieńkowska w 2013 rokuKAPIF.pl

To, czego nie można jej odmówić to dyskrecji i klasy. Dziennikarka chroniła swojej prywatności i nie wypowiadała się na tematy osobiste, jak choćby małżeństwo z biznesmenem, którego majątek wyceniany jest na 2140 milionów zł, a on zajmuje 6 miejsce na liście 100 najbogatszych Polaków "Forbes"

Joanna Przetakiewicz Joanna Przetakiewicz Kapif

Joanna Przetakiewicz

Joanna Przetakiewicz przez wiele lat była partnerką Jana Kulczyka - przypomnijmy to tylko dla formalności - aż do 2015 roku (zmarł 27 lipca) najbogatszego Polaka z majątkiem wycenianym na 16 miliardów zł według rankingu "Wprostu". Para nie wzięła ślubu.

Przetakiewicz chętnie podkreślała, że już zanim poznała Kulczyka, była zaradna, majętna i prowadziła własną firmę. Założone przez nią Vita-Dent Centrum Stomatologiczne było jedną z pierwszych sieci klinik dentystycznych. Tak Przetakiewicz mówiła o tym, jaką kobietą jest dla Jana Kulczyka.

Niezależną. I znającą swoją wartość. Jestem zahartowana, bo życie nie szczędziło mi problemów. Błędy uczyły mnie pokory i dystansu do siebie, ludzi oraz spraw, które kiedyś wydawały się najważniejsze. Janek ceni mnie za to, że mam odwagę się z nim nie zgadzać, że podważam jego historyczne oceny i sądy, że sieję intelektualny zamęt w jego głowie. No i że potrafię twardo bronić swojego zdania - mówiła w "VIVIE!".

Gdy jednak związała się z biznesmenem, zmieniła obszar swojej działalności. We wrześniu 2010 roku powstała jej własna marka La Mania, a odtąd Przetakiewicz stała się specjalistką od mody i ubierania znanych i bogatych Polek. Swego czasu głośno było choćby o jej zażyłości z kandydatką na urząd prezydenta, Magdaleną Ogórek.

Magdalena OgórekKAPiF

Przetakiewicz i Kulczyk rozstali się, jednak ona nie zrezygnowała już z raz obranej drogi i na dobre wsiąkła w biznes. Od pewnego czasu żyje na dwa domy - jeden w Warszawie, a drugi w Londynie.

Tam od jakiegoś czasu mam nowe obowiązki. Zostałam członkiem British Fashion Council oraz wspólnikiem i konsultantem w amerykańskim funduszu inwestującym w najbardziej perspektywiczne marki na światowym rynku mody. Jest to dla mnie szczególnie ważne wyróżnienie ze względu na znakomite grono, w którym się znalazłam. Współpracują ze mną tacy geniusze branży, jak Tom Ford czy Domenico De Sole - mówiła w Gala.pl.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.