Leżą i pachną? Niezupełnie. Wychowują dzieci, projektują ubrania. Czym zajmują się polskie WAGs

Najlepsi piłkarze zarabiają krocie, ale to nie znaczy, że ich żony "leżą i pachną". Niektóre z nich realizują swoje pasje, zajmują się modą, piszą blogi, inne poświęcają się wychowaniu dzieci. Sami się przekonajcie.
Robert Lewandowski i Anna Lewandowska Robert Lewandowski i Anna Lewandowska Screen z Instagram.com/Anna Lewandowska

Anna Lewandowska i Robert Lewandowski

Anna Lewandowska to najsłynniejsza z polskich WAGs. Nic dziwnego, jest żoną jednego z najlepszych piłkarzy w Europie, a do tego jest piękna, odnosiła triumfy w karate, a teraz dba o dietę męża i innych polskich piłkarzy.

Robert ostatniego hamburgera zjadł cztery lata temu (nie smakował mu). Ze trzy lata tamu był kebab i pamiętam, że Robert na drugi dzień źle się czuł - mówiła niedawno w wywiadzie dla "Super Expressu". - Zero glutenu, nabiału, cukrów, puszkowanego jedzenia i tłustych sosów.

Jej specjalnością są "kulki mocy", czyli specjalnie przygotowywane przez nią trufle. Na jej stronie "Helthy plan by Ann" można znaleźć wiele przepisów na różnego rodzaju "kulki mocy". Niedawno napisała książkę "Zdrowe gotowanie by Ann" i nagrała płytę "15/7" z ćwiczeniami.

Sara i Artur Borucowie Sara i Artur Borucowie Instagram.com/sinbymannei_com

Sara Boruc i Artur Boruc

Sara Boruc (wcześniej Mannei) jest znana nie tylko z tego, że jest żoną sławnego piłkarza. Wśród kobiet popularna jest jako blogerka modowa i projektantka biżuterii. Zajęcie się tym zawodowo poniekąd zostało wymuszone przez zawód męża - jeżdżąc z nim po świecie nie mogła podjąć pracy w tradycyjny sposób.

Sporo czasu zajęło mi wymyślenie, czym mogłabym się zająć. Interesowała mnie moda, ale co z tym zrobić? Nie było sensu, żebym cokolwiek robiła stacjonarnie, bo moje życie za chwilę może się zmienić, mogę znowu wyjechać. Został mi internet. Powstał blog, a w ostatnim czasie sklep z biżuterią -  napisała w tekście opublikowanym w "Grazii".

Poza tym zajmuje się tym, co jest szarą codziennością wielu WAGs: prowadzi dom, opłaca rachunki, gotuje obiady dla męża. Mimo to zostaje jej wystarczająco dużo czasu, żeby realizować swoje pasje.

Od półtora roku siedzę w studio i nagrywam płytę. Zawsze chciałam śpiewać, kiedyś brałam udział w "Idolu". Nie było kiedy się tym śpiewaniem zająć. Bo tu dziecko, tu Artur. Ale teraz jest czas - mówiła w cytowanym wywiadzie.

Czekamy zatem na płytę.

Artur Boruc, Sara BorucInstagram.com/Sin_By_Manei

Sara i Artur BorucowieKapif

Marina Łuczenko i Wojciech Szczęsny wzięli ślub! Marina Łuczenko i Wojciech Szczęsny wzięli ślub! Screen z Instagram.com/Marina_Official

Marina Łuczenko-Szczęsna i Wojciech Szczęsny

Marina Łuczenko-Szczęsna i Wojciech Szczęsny to ostatnio najgłośniejsza polska piłkarska para, a to ze względu na ślub, jaki wzięli tuż przed Euro. Państwo młodzi nawet zrezygnowali z miesiąca miodowego, ponieważ Szczęsny musiał wracać na zgrupowanie kadry.

Marina Łuczenko to Polka urodzona na Ukrainie. Ma na swoim koncie wydany w album "Hard Beat" oraz kilka singli. W 2014 roku lekarze zdiagnozowali u niej polipa, co spowodowało, że wokalistka nie mogła udzielać się muzycznie i musiała zaprzestać pracy nad nową płytą. Najbardziej jednak znana jest właśnie z bycia WAG, czyli partnerką, a potem żoną piłkarza. Na razie przyzwyczaja się do tego ostatniego statusu.

Jedynie co to jest dziwne, to mówić, że jestem żoną. Przed nami podróż, nasza wspólna, przez życie. Podróż poślubna po Euro. Mojego męża po ślubie widziałam pół dnia, bo później musiałam zawieźć go na lotnisko na kolejne zgrupowanie - mówiła w rozmowie z Radiem ZET.

Marina Łuczenko, Wojciech SzczęsnyScreen z Instagram.com/Marina_Official

Wojciech Szczęsny, Marina Łuczenko-SzczęsnaScreen z Facebook.com/Marina Łuczenko

Marina Łuczenko-SzczęsnaScreen z Instagram.com/Marina Łuczenko-Szczęsna

Jessica Ziółkowska i Arkadiusz Milik Jessica Ziółkowska i Arkadiusz Milik Screen z Facebook.com/Jessica Ziółkowska

Jessica Ziółek i Arkadiusz Milik

Jessica Ziółek to dziewczyna bohatera pierwszego meczu Polski na tegorocznym Euro, Arkadiusza Milika, który strzelił Irlandii historyczną bramkę. Poznali się, kiedy Ziółek miała 16 lat. Początkowo była to znajomość na odległość - Milik grał wtedy w zespole Bayern Leverkusen, a Ziółek mieszkała z rodzicami w Siemianowicach Śląskich.

Teraz oboje są razem, a Jessica Ziółek stawia pierwsze kroki w branży modowej.

Moje życie jest podporządkowane życiu Arka. . Dbam o jego posiłki. Stawiamy na dietę bezglutenową (...). Od dziecka kręciła mnie moda, zaczęłam więc projektować ubrania. Zrobiłam kilka pomocnych kursów, w tej chwili powstaje moja pierwsza kolekcja. Na Euro będę miała prototypy ubrań szyte na mnie, chcę spróbować, czy to wszystko nadaje się do noszenia, czy jest wygodne, czy dobrze się w tym chodzi - napisała w tekście zamieszczonym w "Grazii".

Arkadiusz Milik i Jessica ZiółkowskaScreen z Facebook.com/Jessica Ziółkowska

Jessica ZiółkowskaScreen z Facebook.com/Jessica Ziółkowska

Jessica ZiółkowskaScreen z Facebook.com/Jessica Ziółkowska

Grzegorz Krychowiak i Celia Jaunat Grzegorz Krychowiak i Celia Jaunat Screen z Instagram.com/Celia Jaunat

Celia Jaunat i Grzegorz Krychowiak

Celia Jaunat jest dziewczyną największego eleganta w polskiej reprezentacji, Grzegorza Krychowiaka. Jest też kolejną, której życie jest podporządkowane karierze męża.

Najwięcej czasu spędzam organizując wszystko, czego potrzebuje Grzegorz. Zajmuję się domem i gotowaniem, żeby on mógł się skupić na treningach - pisze w "Grazii".

Nie jest jednak typową kurą domową, jej wielką pasją jest moda. Jest modelką, a oprócz tego prowadzi własny blog. Na razie nie ma szczególnych osiągnięć na swoim koncie, ale seksowna 26-latka wierzy, że sukces wciąż przed nią.

Chciałabym coś osiągnąć w świecie mody, ale ponieważ przyszłości nie da się przewidzieć, spokojnie czekam na to, co się wydarzy - kończy swój tekst Jaunat.

Celia JaunatScreen z Instagram.com/Celia Jaunat

Celia JaunatScreen z Instagram.com/Celia Jaunat

Celia JaunatScreen z Instagram.com/Celia Jaunat

Klaudia Adamczuk, Bartosz Kapustka Klaudia Adamczuk, Bartosz Kapustka East News

Klaudia Adamczyk i Bartosz Kapustka

Bartosz kapustka to najnowsze objawienie piłkarskie i coś nam się wydaje, że bo błyskotliwym meczu z Irlandią, młody Polak jeszcze nieźle namiesza na boisku podczas Euro. Kapustka ma 19 lat i piękną dziewczynę, 25-letnią Klaudię Adamczyk, modelkę.

Spędzamy razem mnóstwo czasu i mam w niej duże oparcie - mówił młody piłkarz o swojej starszej o 6 lat miłości.

 

Bartosz KapustkaInstagram.com/kapi67

PHOTO MAREK ZIELINSKI / SE / EAST NEWS   WARSZAWA HOTEL HILTON GALA PILKI NOZNEJ  UROCZYSTOSC ROZDANIE NAGROD TYGODNIK PILKA NOZNA  N/Z BARTOSZ KAPUSTKA Z DZIEWCZYNA KLAUDIA ADAMCZYK 06/02/2016  WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PLEast News

Kamil Grosicki z żoną Dominiką Kamil Grosicki z żoną Dominiką Screen z Instagram.com/Kamil Grosicki

Dominika Grosicka i Kamil Grosicki

Dominika Grociska jest od 5 lat żoną Kamila Grosickiego grającego we francuskim klubie Stade Rennais i w reprezentacji Polski. Mają syna Marcela i córkę Maję. Żona piłkarza w pełni oddała się prowadzeniu domu.

Jestem mamą na pełen etat. Dzieciaki pochłaniają mnóstwo czasu. Czasami w ciągu dnia nie mam dla siebie godziny, więc ciężko nazwać to bajką. Z drugiej strony jeździmy po świecie, możemy sobie pozwolić na fajne rzeczy, żyjemy na dobrym poziomie. Ale coś za coś. Dzieci co chwilę zmieniają szkołę, ja mam co chwilę inny dom. Takie zmiany miejsca też nie należą do przyjemności. Ciągle tylko pakowanie i rozpakowywanie. Poświęciłam swoje życie pracy Kamila i dzieciom. Nie spełniam się zawodowo, bo żyję dla nich, dla Kamila, żeby miał gdzie wrócić i czuł się w domu dobrze - mówiła w rozmowie z serwisem "Łączy nas piłka".

Kamil Grosicki z żoną DominikąScreen z Instagram.com/Kamil Grosicki

Dominika GrosickaScreen z Instagram.com/Dominika Grosicka

Dominika GrosickaScreen z Instagram.com/Dominika Grosicka

Kamil Glik z rodziną Kamil Glik z rodziną Screen z Instagram.com/Marta Glik

Marta Glik i Kamil Glik

Kamil Glik to podpora naszej reprezentacji. Na co dzień gra na pozycji obrońcy we włoskim klubie Torino. Kiedy wraz z żoną przeprowadził się do Włoszech, oboje mieli pod górkę: obce otoczenie, nieznajomość języka. Udało im się jednak zaadaptować do nowych warunków, w 2013 roku urodziła im się tam córka, Victoria.

Marta Glik, wzorem wielu WAGs, poświęciła własną karierę na rzecz kariery męża, choć wciąż wierzy, że kiedyś spełni swoje marzenia.

Wiedziałam, że na pewno szybko nie spełnię się zawodowo, ale mam nadzieję, że w końcu przyjdzie na mnie pora. Na razie wspieram Kamila w jego karierze i staram się, by czuł, że zawsze może na mnie polegać. Sukces Kamila jest także po części moim sukcesem - mówiła w rozmowie z serwisem "To ja, kobieta".

Jej dzień wygląda zupełnie zwyczajnie: gotuje, sprząta, zajmuje się córką.

Śpimy tak długo, jak nam dziecko pozwoli. Około 12.00 jemy obiad, bo o 14.00 Kamil musi już być na treningu. Wraca do domu około 18.00 i wtedy mamy chwilę dla siebie. Kolację jemy w domu lub wychodzimy zjeść na miasto. Wracamy, kąpiemy małą i idziemy spać. Czasem zobaczymy jakiś film w telewizji, wypijemy lampkę wina - tak opowiadała o rytmie swojego dnia serwisowi Tujastrzebie.pl.

Kamil Glik z żoną MartąScreen z Instagram.com/Marta Glik

Marta GlikScreen z Instagram.com/Marta Glik

Kuba Błaszczykowski z żoną Agatą Kuba Błaszczykowski z żoną Agatą Screen z Facebook.com/Kuba Błaszczykowski

Agata Błaszczykowska i Kuba Błaszczykowski

Ta śliczna blondynka to Agata Błaszczykowska, z domu Gołaszewska, żona jednego z najlepszych piłkarzy w polskiej reprezentacji, Kuby Błaszczykowskiego. Śmiało można o nich powiedzieć, że są małżeństwem idealnym. Poznali się 11 lat temu, w 2007 roku zaręczyli się, a potem wzięli ślub. Mają dwie córki: Oliwię i Lenę. Agata Błaszczykowska przede wszystkim wspiera swojego męża.

Kuba Błaszczykowski z córkamiScreen z Facebook.com/Kuba Błaszczykowski

Agata BłaszczykowskaEAST NEWS

Łukasz Piszczek z żoną Ewą Łukasz Piszczek z żoną Ewą imago sportfotodienst / imago/DeFodi/EAST NEWS

Ewa Piszczek i Łukasz Piszczek

Ta śliczna, ciemnowłosa dziewczyna, to Ewa Piszczek, żona grającego na obronie Łukasza Piszczeka. Poznali się jeszcze w liceum, mając po 17 lat. Ewa nie od razu uległa urokowi Łukasza. Teraz oboje mieszkają pod Dortmundem, ponieważ on jest graczem tamtejszej Borussii. Mają dwie córki, którymi zajmuje się żona Ewa. Ich najmłodsze dziecko urodziło się niespełna 4 miesiące temu.

Łukasz Piszczek z rodzinąScreen z Instagram.com/Łukasz Piszczek

Sławomir Peszko z rodziną Sławomir Peszko z rodziną Screen z Instagram.com/Anna Peszko

Anna Peszko i Sławomir Peszko

Anna Peszko jest jedną z piękniejszych polskich WAGs. Urodziła dwójkę dzieci, ale zachwyca nienaganną figurą. Jest to między innymi owoc współpracy z Anną Lewandowską, z którą trenuje. Lewandowska pomaga jej też układać zdrową dietę. Jest bardzo aktywna na Instagramie, gdzie obserwuje ją już 23 tysiące fanów. Anna Peszko przedstawia im nie tylko zdjęcia rodziny, ale także potraw, które powstają w ramach "Healthy Plan By Ann" Anny Lewandowskiej.

Sławomir Peszko z żoną AnnąScreen z Instagram.com/Anna Peszko

Anna PeszkoScreen z Instagram.com/Anna Peszko

Anna PeszkoScreen z Instagram.com/Anna Peszko

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.