"Czyny lubieżne", pobicie dentysty. Te gwiazdy miały konflikt z prawem. Rekordzista był aresztowany... 66 razy. Za co? Aż nie wierzymy

Doda została uznana przez sąd winną pobicia Agnieszki Szulim i będzie musiała odpracować 40 godzin w czynie społecznym. Wyrok nie jest prawomocny. Jednak gwiazd, które weszły w konflikt z prawem, jest więcej. Narkotyki, jazda pod wpływem alkoholu, bójki... Rekordzista przyznał, że policja aż 66 razy skuwała mu kajdanki. Powód? Możecie być zaskoczeni.
Naomi Campbell Naomi Campbell Bulls

Naomi Cambpell

Naomi Campbell wśród gwiazd mających konflikt z prawem jawi się jako prawdziwa recydywistka. Wszystkiemu winien jej krewki temperament, który bardzo słabo kontroluje, i który kilka razy przyczyniał się do jej kłopotów.

Powyższe zdjęcie zrobiono modelce 30 kwietnia 2006 roku w areszcie, to którego trafiła po tym, jak rzuciła w sprzątaczkę telefonem komórkowym. Wcześniej, bo w 1998 roku, również telefonem, pobiła swoją asystentkę (wyrok zapadł w 2000 roku). Telefonu jako "narzędzia zbrodni" użyła też w 2010 roku podczas jazdy limuzyną - wtedy jej ofiarą został szofer. Mężczyzna nie wdał się w bijatykę, ale zatrzymał auto i zawiadomił policję, a Naomi Cambpell uciekła z miejsca zdarzenia. Oczywiście, wkrótce została zatrzymana.

Nie ma powodu, żeby od razu biec z tym do sądu. Będę współpracować z własnej woli. Poza tym historia jest bardziej skomplikowana niż to się wydaje na pierwszy rzut oka -  mówiła wtedy.

W kwietniu 2008 roku Naomi Cambpell wdała się w sprzeczkę z personelem British Airways. Na miejscu pojawili się policjanci, którym też oberwało się od krewkiej modelki. Tu także skończyło się aresztowaniem.

Naomi przestała się kontrolować. Nie była w stanie się uspokoić. Wyglądała na szaloną i psychotyczną. Krzyczała tylko: to jakiś żart? Dawać mi moje torby! Jestem Naomi Campbell! - krzyczała wtedy.

Kara, jaka ją za to spotkała, nie była jednak dotkliwa. Modelka musiała odpracować 200 godzin w czynie społecznym, zapłaciła po 200 funtów zaatakowanym policjantom, 150 funtów kapitanowi samolotu, którym wtedy leciała oraz 2.300 funtów grzywny. A mogła nawet trafić na pół roku do więzienia.

Naomi CampbellDennis Stone / Rex Features / $Dennis Stone / Rex FeaturesEAST NEWS

Paris Hilton Paris Hilton TMZ.com / Splash News / TMZ.com / Splash News/EAST NEWS

Paris Hilton

Paris Hilton w 2006 roku została zatrzymana za jazdę po pijanemu - zawieszono jej za to prawo jazdy. Rok później znów została zatrzymana - tym razem okazało się, że prowadziła samochód bez uprawnień. Karą było spędzenie 45 dni w więzieniu.

Dziedziczkę fortuny policja zatrzymywała w sumie 3 razy, ostatni w 2010 roku, kiedy w samochodzie, w którym podróżowała, policja znalazła kokainę. Hilton spędziła wtedy noc w areszcie. Na rozprawie przyznała się do winy i poszła na ugodę.

Powiedziałam policjantowi, że torebka nie należy do mnie. Kłamałam, wysoki sądzie - powiedziała wtedy.

Sąd docenił skruchę i skazał gwiazdkę na 200 godzin prac społecznych, rok więzienia w zawieszeniu oraz 2 tysiące dolarów grzywny.

Powyżej zdjęcie z aresztowania, poniżej - zrobione już w policyjnym areszcie.

Paris HiltonBulls

Lindsay Lohan Lindsay Lohan Bulls

Lindsay Lohan

Trudno zliczyć, ile razy Lindsay Lohan zadzierała z prawem. W 2009 roku sąd oskarżył gwiazdkę o jazdę po pijanemu, ale także o posiadanie kokainy. Spędziła wtedy 250 dni na odwyku, 35 w areszcie domowym, a 67 dni na pracach społecznych.

W 2012 roku została aresztowania za potrącenie pieszego. Zignorowała to, i jakby nic się nie stało, spokojnie weszła do hotelu. Dwie godziny później została aresztowana przy wychodzeniu z budynku.

Z kolei w 2011 roku wpadła na kradzieży wartego 2,5 tysiąca dolarów naszyjnika. Dlaczego to zrobiła, choć przecież stać ją było na taki "drobiazg"? Dla adrenaliny. W rezultacie została skazana na 120 dni pozbawienia wolności i 480 godzin prac społecznych, z czego 360 w domu pomocy dla kobiet, a pozostałe 120 w... kostnicy.

Na zdjęciu poniżej widzimy ją przy wejściu do budynku sądu. Pozostałe zdjęcia zostały zrobione podczas jej licznych aresztowań. Można z nich stworzyć mały album.

April 22, 2011: Lindsay Lohan arriving in court for preliminary hearing in Los Angeles, CA. Credit :Ramon /AKM Images  Contact: thaissa.voigt@akmimages.net   424.237.2908 *** Local Caption *** Lindsay LohanAKM IMAGES/Ramon/AKM IMAGES

Linsay LohanBulls

Linsay LohanBulls

Lindsay LohanBulls

Ewa Lemańska. Ewa Lemańska. fot. florida.arrests.org

Ewa Lemańska

Ewa Lemańska to niezapomniana Maryna z "Janosika". W 2011 roku trafia do aresztu po tym, jak usiłowała dostać się do własnego domu. Jej trzeci mąż, Brytyjczyk, wziął pożyczkę pod zastaw domu, żeby rozkręcić biznes w Korei, o czym ona początkowo nie wiedziała. Mieszkała zresztą gdzie indziej, a o tym, że w domu pojawili się obcy ludzie, powiedziała jej sąsiadka.

Weszłam do mieszkania, by zabrać swoje rzeczy i zostałam aresztowana za włamanie. Złamałam prawo, bo dom należał już do banku. Prawo amerykańskie jest bardzo restrykcyjne - wyjaśniła w "Rewii".

Sprawa została szybko wyjaśniona, jednak zdjęcie aktorki trafiło do kartoteki policyjnej.

Ewa Lemańska i Marek PerepeczkkoEast News

Charlie Sheen Charlie Sheen Splash News / Splash News/EAST NEWS

Charlie Sheen

Charlie Sheen nie jest aniołkiem, wręcz przeciwnie. Lista jego seksualnych, alkoholowych i narkotykowych ekscesów jest całkiem spora. Wiele razy był aresztowany za przemoc domową. W 2009 roku spędził nawet Wigilię w areszcie po tym, jak jego 3. żona, Brooke Mueller, wezwała do domu policję twierdząc, że została pobita przez męża.

W 2014 roku Charlie Sheen, znajdując się pod wpływem kokainy, zaatakował swojego dentystę. Najpierw, siedząc na fotelu, uderzył technika dentystycznego, a gdy ten uciekł, aktor wyładował swoją frustrację na dentyście.

W pewnym momencie technik opuścił pomieszczenie, a wtedy Charlie Sheen wyciągnął nóż i skierował go w stronę dentysty - informuje Inquisitr.

704/11/2013 - Charlie Sheen - Scary Movie VAndrew Evans / PR Photos / Andrew Evans / PR Photos

Rafał Maserak Rafał Maserak KAPIF.pl

Rafał Maserak

Kłopoty z prawem miał również Rafał Maserak, tancerz znany z programu "Taniec z Gwiazdami". W czerwcu 2013 roku został oskarżony o znieważenie policjanta, który zmuszony był użyć broni gazowej.

Do zdarzenia doszło w Toruniu. Przed godziną 6. rano do domu na Toruńskich Wrzosach przyjechał patrol policji. Sąsiedzi skarżyli się na hałas w jednym z domów, w którym przez całą noc trwała impreza. Żaden z domowników nie otworzył jednak drzwi. W którymś momencie do funkcjonariuszy wyszło dwóch mężczyzn (...) Jednym z nich był właśnie Rafał M. Padły wulgarne słowa, sytuacja stała się na tyle napięta, że policjanci postanowili użyć gazu - czytamy w "Fakcie". Tancerz w rezultacie musiał odpracować 120 godzin w czynie społecznym oraz pokryć koszty rozprawy - 380 zł. Kara jest nad wyraz trafna. Pozbawienie wolności, nawet w zawieszeniu, byłoby w tym przypadku przesadą, z kolei grzywna nie przyniosłaby efektu, bo oskarżony nie miałby problemu, by ją zapłacić - brzmiało uzasadnienie.

Rafał MaserakKAPIF.pl

George Michael George Michael Beretta/Sims/Karius / Rex Features / ,Beretta/Sims/Karius / Rex Features/EAST NEWS

George Michael

W 1997 roku George Michael został aresztowany przez policjanta po cywilnemu w parku w Los Angeles po tym, jak dopuszczał się tam "czynów lubieżnych".

Michael nie był celem operacji zapoczątkowanej po doniesieniach o czynach lubieżnych w parku. Oficer, który go aresztował, nie od razu rozpoznał w nim gwiazdę pop - donosił wtedy "The Independent".

Z kolei w 2007 i 2008 roku był aresztowany za posiadanie narkotyków. Z kolei w 2010 roku został oskarżony i postawiony przed sądem za jazdę pod wpływem narkotyków. Przy gwiazdorze znaleziono wtedy marihuanę.

Na zdjęciach widzimy George'a Michaela przed budynkiem sądu, w którym toczyła się przeciwko niemu rozprawa w 2010 roku.

George MichaelBeretta/Sims/Karius / Rex Features / ,Beretta/Sims/Karius / Rex Features/EAST NEWS

Daniel Olbrychski Daniel Olbrychski Kapif

Daniel Olbrychski

W czerwcu ubiegłego roku Daniel Olbrychski został zatrzymany przez policję w Podkowie Leśnej do rutynowej kontroli. Okazało się, że w wydychanym powietrzu miał 0,9 promila alkoholu. Aktorowi natychmiast zatrzymano prawo jazdy.

Dzisiaj Daniel nic nie pił, ale wczorajszego dnia pił do kolacji. Niepotrzebnie wsiadł do samochodu i ten alkohol nie został strawiony, więc absolutnie bije się w piersi i poddaje się karze. To jest naganne i lekkomyślne, co zrobił - powiedziała portalowi Plotek.pl Krystyna Demska-Olbrychska, żona i menedżerka Daniela Olbrychskiego.

Aktor natychmiast wyraził skruchę, a w programie "DD TVN" przestrzegł innych kierowców, żeby nie wsiadali za kierownicę, jeżeli poprzedniego wieczoru spożywali alkohol.

Sąd odebrał Danielowi Olbrychskiemu prawo jazdy na 3 lata oraz zasądził grzywnę wysokości 10 tysięcy.

Daniel Olbrychski  2015-07-01Kapif

James Brown James Brown Splash News / EAST NEWS

James Brown

James Brown to kolejny recydywista w zestawieniu. Nazywany "ojcem chrzestnym soulu" muzyk w 1988 roku został złapany na zażywaniu narkotyków i w rezultacie spędził 2,5 roku za kratkami. 10 lat później trafił do więzienia z tego samego powodu.

Z kolei w 2006 roku policja aresztowała go za napaść na żonę, Toni Rae, jednak muzyk zaprzeczył, jakoby zrobił jej krzywdę.

Najbardziej znany incydent jest jednak związany z czymś innym - w 1988 roku James Brown został aresztowany za jazdę z nadmierną prędkością. Zatrzymanie poprzedził szalony pościg przez dwa stany - Georgię i Południową Karolinę. Do tego doszło oskarżenie o napaść na policjanta, posiadanie broni, narkotyków i oczywiście wykroczenie drogowe. Brown spędził za kratkami trzy lata z zasądzonych sześciu.

Zdjęcie powyżej zrobione zostało w 2004 roku po aresztowaniu za przemoc domową.

Joanna Liszowska Joanna Liszowska KAPIF.pl

Joanna Liszowska

We wrześniu 2014 roku Joanna Liszowska jechała czarnym porsche. W okolicach skrzyżowania ulic Puławskiej z Jagielską w Warszawie nie wyhamowała i uderzyła w tył nissana. Okazało się, że prowadząca porsche aktorka miała w wydychanym powietrzu 1,2 promila alkoholu.

Jeżeli ktoś myśli, że po kolacji przy winie i odrobinie snu, może wsiąść za kierownicę, bo tak czuje, i uważa, że wszystko jest w porządku, jest w dużym błędzie. Ja ten straszny błąd popełniłam. Nie szukam żadnych usprawiedliwień, bo w takiej sytuacji ich po prostu nie ma. To, co się wydarzyło jest naganne. Nie znajduję słów, aby wyrazić, jak bardzo jest mi przykro, i jak bardzo przepraszam. To moja lekcja na całe życie, której z pokorą poniosę konsekwencje i wyciągnę wnioski. Mam nadzieję, że inni, za moim przykładem, również je wyciągną i nie popełnią nigdy tak drastycznego błędu. Przepraszam wszystkich z całego serca - napisała aktorka w oświadczeniu wydanym wkrótce potem.

Wyrokiem sądu skazana została na 5 miesięcy prac społecznych i 2-letni zakaz prowadzenia samochodu.

Okoliczności tej sprawy nie budzą żadnych wątpliwości. Postawa oskarżonej wskazuje, że cele postępowania zostaną osiągnięte, zaś kara ograniczenia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów będą stanowić realną dolegliwość - powiedział  prokurator Jakub Romelczyk.

Joanna L.KAPiF

Sean Penn Sean Penn Andrew Evans / PR Photos / Andrew Evans / PR Photos

Sean Penn

Sean Penn od dawna miał opinię damskiego boksera. Bronił się jednak przed tą łatką, a producenta Lee Danielsa, który w swojej wypowiedzi uczynił go "klasykiem" takiego zachowania, pozwał na 10 milionów dolarów.

Madonna, z którą w latach 80. tworzył głośny i medialny związek, również miała być przez niego bita, choć gwiazda niedawno temu zaprzeczyła.

Zdaję sobie sprawę z zarzutów, jakie od wielu lat kierowane są wobec Seana Penna, jakoby używał wobec mnie przemocy - czytamy w oświadczeniu Madonny. - Zwłaszcza jestem świadoma zarzutów, dotyczących rzekomego zdarzenia z czerwca 1987 roku. Zdaniem tabloidów Sean Penn wówczas uderzył mnie kijem do bejsbola. Te informacje są całkowicie oburzające, złośliwe, lekkomyślne i kłamliwe. Wiem także, że mówi się o zarzutach, jakie mu się stawia w wyniku rzekomego incydentu z grudnia 1989. Penn miał wówczas zostać aresztowany za przemoc wobec mnie. Te zarzuty są jednak nieprawdziwe. W naszym małżeństwie przeprowadziliśmy więcej niż jedną gorącą dyskusję, jednak Sean nigdy mnie nie uderzył, ani nie zaatakował, a wszelkie doniesienia na ten temat są oburzające, złośliwe, lekkomyślne i fałszywe.

Niemniej prawdą jest, że mocno gniewny aktor w 1986 roku został aresztowany za napaść na fotografa i spędził 60 dni w więzieniu za naruszenie warunków zawieszenia.

Sean PennAndrew Evans / PR Photos / Andrew Evans / PR Photos

Robeert Downey Jr Robeert Downey Jr PacificCoastNews.com / East News

Mike Tyson

Takie zdjęcia nie przynoszą chluby w porfolio. Zrobiono je w kwietniu 2001 roku, kiedy Robert Downey Jr został aresztowany za bycie pod wpływem narkotyków. Akurat wtedy mu jednak nie postawiono żadnych zarzutów. Wcześniej też był kilkukrotnie aresztowany za narkotyki.

Robert Downey JrPacificCoastNews.com / East News

Snoop Dogg Snoop Dogg Aaron J. Thornton / PR Photos / Aaron J. Thornton / PR Photos

Snoop Dogg

Snoop Dogg jest znany z dwóch rzeczy: ze swojej muzyki i ze swojego zamiłowania do marihuany. Jednak jego perypetie z prawem zaczęły się w 1993 roku od... podejrzenia o morderstwo. Został wtedy aresztowany w związku ze śmiercią członka konkurencyjnego gangu, którego zastrzelił jeden z ochroniarzy rapera. Potem został oczyszczony z zrzutów,ale lista jego wykroczeń jest spora. Wiele razy był aresztowany za nielegalne posiadanie broni palnej oraz narkotyków.

W ubiegłym roku aresztowała go szwedzka policja pod zarzutem posiadania marihuany. Na posterunku nagrał krótki film, który umieścił potem na Instagramie.

Przepraszam wszystkich moich fanów w Szwecji, ale już nigdy nie przyjadę do tego kraju. Możecie podziękować policji - mówi rozgoryczony na filmie.

Snoop DoggAaron J. Thornton / PR Photos / Aaron J. Thornton / PR Photos

Martin Sheen Martin Sheen Andrew Evans / PR Photos / Andrew Evans / PR Photos

Martin Sheen

Absolutny rekordzista w tym zestawieniu. Martin Sheen w 2009 roku przyznał, że policja zakładała mu kajdanki aż 66 razy! Powody mogą Was jednak zaskoczyć. Nie narkotyki, alkohol, bójki czy awantury. Martin Sheen jest aktywnym działaczem obywatelskim, który na różne sposoby wielokrotnie protestował przeciwko działaniom rządu.

Pierwsze zatrzymanie aktora przez policję odbyło się w 1986 roku, kiedy protestował przeciwko rozwijaniu przez rząd Ronalda Reagana programu "gwiezdnych wojen". Ma też na swoim koncie nielegalne wkroczenie na poligon wojskowy w Newadzie, gdzie z kolei chciał zaprotestować przeciwko działalności związanych z miejscem urzędników państwowych.

Mógłby zawstydzić syna zarówno liczbą aresztowań, jak i powodami.

Martin SheenAndrew Evans / PR Photos / Andrew Evans / PR Photos

Justin Bieber Justin Bieber Miami Beach PD

Justin Bieber

Hulaka i utracjusz, a wcześniej złote dziecko show-biznesu, któremu woda sodowa obficie uderzyła do głowy. Skandalizujące imprezy, awantury z fotografami, alkoholowe ekscesy i szaleńcza jazda samochodem to codzienność młodego muzyka.

W 2014 roku idol nastolatek prowadził samochód po zażyciu narkotyków i wypiciu sporej ilości alkoholu. W momencie aresztowania był pod wpływem substancji i jak nietrudno się domyślić - za bardzo nie wiedział, co się wokół niego dzieje. Na komendzie do zdjęć pozował bardzo wyluzowany i... uśmiechnięty.

Bieber przyznał się oficerom, że cały dzień palił marihuanę, brał antydepresanty i pił piwo - czytamy w serwisie "Daily Mail".

Policja postawiła mu wtedy 4 zarzuty: przekroczenia prędkości, jechania pod wpływem niedozwolonych środków, stawiania oporu podczas zatrzymania - miał wyrywać się i przeklinać do policjantów - oraz braku dokumentu uprawniającego go do poruszania się pojazdem. Bieber wyszedł wtedy za kaucją 2,5 tysiąca dolarów.

Justin Bieber, grammy 2016DANNY MOLOSHOK / REUTERS / REUTERS

Więcej o:
Komentarze (3)
"Czyny lubieżne", pobicie dentysty. Te gwiazdy miały konflikt z prawem. Rekordzista był aresztowany... 66 razy. Za co? Aż nie wierzymy
Zaloguj się
 • Gość: Karolina

  Oceniono 2 razy 2

  Dlaczego zdjęcie Roberta Downey'a Jr. podpisaliście w nagłówku Mike Tyson?

 • Gość: fjkfsdnkv

  Oceniono 1 raz 1

  Toż to skandal!!

 • baba_jaga

  Oceniono 1 raz 1

  Dodochłopowi nic nie zrobią przecież imprezuje z Macierewiczem ;-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX