Piękna żona Kota i mąż Wellman. Unikają salonów i pewnie zobaczycie ich po raz pierwszy. Nieznani partnerzy gwiazd

Możecie ich nie znać, ponieważ na ogół są przywiązane do prywatności i z rzadka bywają na salonach. To "drugie połówki" gwiazd, które zwykle samotnie stają na ściankach, a w wywiadach uchylają się przed odpowiedzią na pytania dotyczące związków. Czasami jednak któraś z nich da się przekonać do zwierzeń i zdradzi kilka ciekawych szczegółów o swoim związku.
Piotr Kochański i Kamilla Baar Piotr Kochański i Kamilla Baar WBF

Kamilla Baar i Piotr Kochański

Wysoki brunet, z którym Kamilla Baar była kojarzona od kilku miesięcy, to Piotr Kochański, warszawski adwokat z firmy Kochański Zięba Rapala i partnerzy. Z jego strony internetowej dowiadujemy się, że specjalizuje się w ochronie własności intelektualnej i przemysłowej. Para w grudniu pojawiła się w Kinotece na premierze filmu "Obce ciało". Trzymali się za ręce, nie pozostawiając wątpliwości co do relacji, jaka ich łączy. O nowym partnerze Baar "Rewia" pisała już w czerwcu ubiegłego roku.

Jej aspiracje i ukryte potrzeby dostrzegł 55-letni, odnoszący sukcesy zawodowe biznesmen. Skradł jej serce. Mężczyzna ma córkę w wieku pani Kamilli. Stąd pewnie świat młodszej o 20 lat kobiety nie jest mu obcy. Wie, jak ją adorować, zasypuje ją kwiatami i porywa na romantyczne wyprawy. Właśnie są na Majorce. Tym razem zabrali ze sobą synka aktorki, Bruna. Ci, którzy widzieli parę na lotnisku, twierdzą, że aktorka nie szczędziła nowemu ukochanemu czułości - czytaliśmy wtedy.

Aktorka w "Zwierciadle" tak mówiła o swoim nowym związku.

Warto szukać takiej relacji, w której puzzle do siebie pasują. Jest wtedy przestrzeń na rodzinę, na pracę zawodową, na realizację ambicji. Jest wzajemność. A napięcia, konflikty warto rozwiązywać w łóżku - mówiła.

Wcześniej Kamilla Baar była związana z Wojciechem Błachem. Mają syna Bruna.

Kamilla Baar i Piotr Kochański Kapif

Robert Więckiewicz, Natalia Adaszyńska Robert Więckiewicz, Natalia Adaszyńska Kapif

Robert Więckiewicz i Natalia Adaszyńska

Żoną Roberta Więckiewicz jest Natalia Adaszyńska. Para ma 10-letniego syna, Ksawerego. W wywiadzie aktor zapewniał, że żaden facet nie jest monogamistą, ale on się stara.

To bez sensu, bo każdy następny związek jest taki sam. Po co przechodzić przez to samo jeszcze raz? Znowu te tańce godowe. A później znów kryzys, masakra. Nie wierzę w związki, w których zawsze jest idealnie. Skoro my sami nie wiemy o sobie wszystkiego, to jak możemy mieć wiedzę o drugiej osobie? Ja bym chciał poznać kobietę, z którą jestem, a to nie jest proces obliczony na pięć, dziesięć czy piętnaście lat - mówił w 2011 roku w Wyborcza.pl.

Co najbardziej ceni w kobiecie?

Kiedyś przeczytałem zdanie, że mężczyzna najlepiej czuje się przy kobiecie, przy której spokojnie może się zdrzemnąć. Podpisuję się pod tym. I dodam, że jeśli jeszcze można z nią pogadać, to już jest super - mówił.

Robert Więckiewicz, Natalia AdaszyńskaKapif

 Tomasz Kot, Agnieszka Kot Tomasz Kot, Agnieszka Kot Kapif

Tomasz Kot i Agnieszka Kot

Tomasz Kot i Agnieszka Kot poznali się na studiach w Szkole Teatralnej w Krakowie, a pobrali w 2006 roku. Para ma dwójkę dzieci, 8-letnią Blankę i 5-letniego Leona. Przyszła żona aktora skończyła Wydział Operatorski w Katowicach i teraz zajmuje się fotografią, a ostatnio razem z Michałem Wierzbickim wydała książkę "Senek". O początkach znajomości wspominał Kot.

Jak Aga studiowała operatorkę, byłem w obsłudze technicznej. To było ciekawe doświadczenie, np. grałem w serialu "Niania" i nagle zakładam rękawice, przenoszę statyw i ktoś mówi: "Pan jest bardzo podobny do tego aktora!" Oczywiście byłem wtedy pracownikiem żony - mówił w "Dzień dobry TVN".

Para bardzo chroni swoją prywatność.

Jest tyle ludzi, którzy opowiadają o swoim prywatnym życiu, ja myślę, że to nie jest interesujące. Nie mam potrzeby, żeby tym się dzielić, dzielę się z najbliższymi - mówiła Agnieszka Kot.

Jej mąż zaś wyjaśnił:

Bardzo szybko zdefiniowały nas działania po drugiej stronie barykady. Są tak bezczelni i chamscy, że na początku, jak mi zaczęli wjeżdżać pod dom, pomyślałem sobie "koniec, tak nie można funkcjonować". Ja tego nie lubię, ani moja żona tego nie lubi. Zaczęliśmy skutecznie od tego się odcinać - mówił w tym samym wywiadzie.

Tomasz Kot, Agnieszka KotEast News

Dorota Wellman z mężem Krzysztofem Dorota Wellman z mężem Krzysztofem FORUM

Dorota Wellman i Krzysz-tof Wel-l-man

Przez zdjęcie do... serca. Tak "w telegraficznym skrócie" można opisać początek uczucia pomiędzy Dorotą Wellman, wtedy jeszcze Owczuk, asystentką na planie filmu Andrzeja Domagalika, a Krzysztofem Wellmanem, fotografem. To był koniec lat 80., a Dorota Owczuk miała wtedy 27 lat.

Przypominał mi żołnierza izraelskiego. Ubrany był na zielono, miał duży semicki nos i burzę ciemnych włosów. Był też duszą towarzystwa. Ludzie skupiali się wokół niego, a zwłaszcza kobiety. Tym, które mu się podobały, kupował czekolady. Tak zaczynał polowanie. Ja załapałam się na peweksowską z orzechami - wspominała Dorota Wellman w rozmowie z portalem Kobieta.interia.pl.

Krzysztof Wellman miał wtedy 30 lat i akurat przechodził rozwód. To nie był najlepszy moment na tworzenie nowych więzi. Zresztą, o serce przystojnego fotografa rywalizowała jeszcze jedna kobieta. Jednak nie umiała dotrzymać kroku (dosłownie!) późniejszej prowadzącej "DD TVN". Krzysztof zabrał obie w góry, a ta druga założyła szpilki.

Wykończyły ją buty. W połowie drogi odpadła, a ja zostałam.

Dorota Wellman i Krzysztof Wellmankapif

Krzysztof WellmanEast News

Artur Żmijewski, Paulina Żmijewsk Artur Żmijewski, Paulina Żmijewsk Kapif

Artur Żmijewski i Paulina Żmijewska

Artur Żmijewski i Paulina Żmijewska to jedna z tych par, które są ze sobą od czasów liceum. Ich małżeństwo trwa już ponad 20 lat. Mają troje córkę Ewę i dwóch synów: 14-letniego Karola i 12-letniego Wiktora. Tworzą zgodne małżeństwo. Aktor ma na to metodę.

Przyjąłem zasadę, żeby być jak najbardziej normalnym. To znaczy, gdy wracam do domu z planu, czy ze sceny, nie opowiadam o swojej robocie. Ona zostaje za drzwiami. Po co mam kogokolwiek obciążać swoimi stresami? Zresztą żona często ma o to pretensje. Oczywiście nie zawsze moja taktyka wychodzi, bo jak jest tekst do poduczenia, trzeba zamknąć się w gabinecie lub kiblu. W zależności, gdzie wygodniej - mówił w 2007 roku w "Playboyu".

Swego czasu Żmijewski zyskał ogromną popularność dzięki roli chirurga w "Na dobre i na złe". Telewizyjna popularność czasem miała realne skutki w życiu prywatnym.

To się wydarzyło w trakcie porodu mojego pierwszego syna. Jestem u żony w szpitalu, rozmawiamy, otwierają się drzwi, wchodzi lekarz, patrzy na mnie i mówi: "O, przepraszam". Po paru minutach wraca straszliwie zażenowany, czerwony jak burak, przeprasza i twierdzi, że myślał, że jest niepotrzebny, bo lekarz na sali już jest - mówił.

Artur Żmijewski, Paulina ŻmijewskaKapif

Marcin Figurski i Agata Kulesza Marcin Figurski i Agata Kulesza Kapif

Agata Kulesza i Marcin Figurski

Poznali się w 1996 roku, ale ślub wzięli dopiero po 10 latach. Agata Kulesza nie chce jednak tłumaczyć, dlaczego wraz z Marcinem Figurskim, operatorem filmowym, tak długo z tym zwlekali.

Nie chcę publicznie nazywać tego, co nami kierowało. Po prostu tak chcieliśmy. Było bardzo fajnie. Chcę być z tym człowiekiem, który mnie kocha i którego ja kocham. Jestem z Marcinem, bo chcę z nim być, a nie dlatego, że jestem na przykład uzależniona od toksycznej miłości albo materialnie. Marcin imponuje mi wiedzą, jest bardzo fajnym gościem. To jeden z najlepszych ludzi, jakich w życiu spotkałam. Jesteśmy ze sobą, dlatego, że chcemy, a nie że musimy. Zgodnie wychowujemy Mariankę, jesteśmy naprawdę dobrym małżeństwem - opowiadała w wywiadzie dla Kobieta.interia.pl.

Para unika show-biznesu. Kulesza przyznaje, że na ściance pozuje wyłącznie "służbowo", przy okazji promocji filmów ze swoim udziałem. Bardzo ważna jest dla niej rodzina.

Ona daje spokój, harmonię. Czasem mam tendencję do takiego nakręcania się, zapętlenia, że zaczynam tracić kontakt z rzeczywistością. Mąż zawsze sprowadza mnie na ziemię. Bardzo dba, żebym się nie zagubiła. Kiedy zaczynam się czymś egzaltować, powie: stop, mówiłaś to już trzy razy!

Marcin Figurski jest żeglarzem, wolny czas woli niekiedy spędzić na łódce, niż z żoną, ale taki układ pasuje im.

W czasie wakacji Marcin przyjeżdża do leśniczówki i trochę się tam nudzi. Ja leżę pod drzewem i czytam książki. Posiedzi kilka dni, a potem jedzie na swoją łódkę. Nikt nie ma do nikogo pretensji - mówiła.
Beata Kozidrak i Andrzej Pietras Beata Kozidrak i Andrzej Pietras WBF

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras

Długie włosy i skórzana kurtka. Tak Andrzej Pietras nosił się jako nastolatek. Już wtedy znał Beatę Kozidrak, choć zapewne nie przypuszczał, że kiedyś zostanie jego żoną. Tym bardziej, że ojciec późniejszej wokalistki Bajmu nie był zachwycony tak wyglądającym młodzieńcem. Ona - wręcz przeciwnie. Bardzo jej się podobał.

A ja jemu niestety nie. Wyglądałam jak jakiś szczypiorek, z przodu deska, z tyłu deska. Byłam właściwie dzieckiem, on dorosłym mężczyzną. Miał dziewczynę. Wtedy zapewne ode mnie atrakcyjniejszą, a na pewno bardziej kształtną - opowiadała Kozidrak w rozmowie z Se.pl.

Zaczęli ze sobą współpracować po jednym z występów Beaty w Lubelskim Domu Kultury. Wtedy Andrzej zaproponował zrobienie czegoś razem. Zaczęły się próby, powstał zespół Bajm. Po występie w Opolu stali się sławni. A Andrzej Pietras i Beata Kozidrak poczuli do siebie coś więcej, niż sympatię.

W naszym życiu zaczęło się dużo dziać. Poczuliśmy z Andrzejem, że jest nam dobrze ze sobą, że nie ma na co czekać, że chcemy razem zawalczyć o marzenia. A ja chciałam już odejść z domu, ponieważ czułam, że się uduszę. Rodzicom nie podobały się moje pomysły na siebie, moje stroje, fryzury, makijaż. Wyszłam za mąż jako pierwsza z klasy. Nawet wtedy nie miałam jeszcze świadectwa maturalnego... - kontynuuje.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras są razem od prawie 36 lat.

Beata Kozidrak i Andrzej PietrasKapif

Daria Widawska, Michał Jarosiński Daria Widawska, Michał Jarosiński Kapif

Daria Widawska i Michał Jarosiński

Mężem Darii Widawskiej jest operator Michał Jarosiński. Są małżeństwem od 2007 roku, jednak poznali się znacznie wcześniej, bo na planie "Tygrysów Europy" z 1999 roku. Jarosiński zazwyczaj unika kontaktu z mediami. W wywiadzie dla miesięcznika "Sens" Widawska tak o nim mówiła:

Pobrali się w 2007 roku i do tej pory są szczęśliwym małżeństwem. Michał Jarosiński jest operatorem filmowym i dzięki temu poznał aktorkę na planie serialu 'Tygyrysy Europy'.
Jarosiński unika kontaktu z mediami. W wywiadzie dla miesięcznika 'Sens' Widawska opowiedziała o swoim mężu: 'Wybrałam człowieka, który jest interesujący zarówno w kapciach i piżamie, jak i w najlepszym garniturze.
My cały czas mamy ochotę ze sobą przebywać i o wszystkim rozmawiać, tęsknimy za sobą, gdy jedno wyjedzie - powiedziała.Pobrali się w 2007 roku i do tej pory są szczęśliwym małżeństwem. Michał Jarosiński jest operatorem filmowym i dzięki temu poznał aktorkę na planie serialu 'Tygrysy Europy'. Jarosiński unika kontaktu z mediami. W wywiadzie dla miesięcznika 'Sens' Widawska opowiedziała o swoim mężu:
Wybrałam człowieka, który jest interesujący zarówno w kapciach i piżamie, jak i w najlepszym garniturze. My cały czas mamy ochotę ze sobą przebywać i o wszystkim rozmawiać, tęsknimy za sobą, gdy jedno wyjedzie - powiedziała.

Mąż był przy niej, gdy w 2009 roku wycięto jej woreczek żółciowy. Wtedy czuła, że sama sobie nie poradzi.

Nigdy nie widziałam jego łez. Ale wiedziałam, co się z nim dzieje. I on wiedział, że ja wiem. A ja? Trzymałam się dwa miesiące. Mówiłam sobie: wytrwam. Mam do czego wracać. Ale ostatni tydzień w szpitalu mnie podłamał. Rozkleiłam się. Miałam dość cierpienia, samotności, ciągłego braku diagnozy. Chciałam, ale nie potrafiłam już nawet grać przed Michałem twardziela - mówiła w "VIVIE!".

Ich syn Iwo skończy w tym roku 7 lat.

Daria Widawska, Michał JarosińskiKapif

Paulina Drażba, Jerzy Kamiński Paulina Drażba, Jerzy Kamiński East News

Paulina Drażba i Jerzy Kamiński

Mężem prezenterki od 2011 roku jest restaurator, Jerzy Kamiński. Para była ze sobą niemal siedem lat, zanim zdecydowała się na sformalizowanie związku. Ukochany dziennikarki prowadzi m.in. restaurację Warszawa i raczej nie ciągnie go do showbiznesu - rzadko pojawia się na branżowych imprezach.

PHOTO: TRICOLORS/EAST NEWS  WARSZAWA. 05.01.2015   CZLOWIEK DWOCH SZEFOW - PREMIERA W TEATRZE KOMEDIA  N/Z: PPaulina Drażba, Jerzy KamińskiEast News

Andrzej Grabowski i Anita Kruszewska Andrzej Grabowski i Anita Kruszewska WBF

Andrzej Grabowski

Andrzeja Grabowskiego i jego żonę, Anitę Kruszewską, dzieli 18-letnia różnica wieku. "Dzieli" jednak nie jest tu najtrafniejszym określeniem, ponieważ oboje łączy miłość usankcjonowana ceremonią ślubną, która odbyła się w 2009 roku. Poznali się 2 lata wcześniej, kiedy Grabowski był w trakcie rozwodu z aktorką Anną Tomaszewską. Mają syna Aleksandra.

Andrzej Grabowski i Anita KruszewskaKapif

Andrzej Dużyński i Maryla Rodowicz Andrzej Dużyński i Maryla Rodowicz ZYBURTOWICZ / FOTONOVA

Maryla Rodowicz i Andrzej Dużyński

Mąż Maryli Rodowicz, Andrzej Dużyński serce artystki podbił.. tłokiem do mercedesa.

Gdy się poznaliśmy, jeździłam zdezelowanym mercedesem. Były lata 80. Trudno o cokolwiek. A ja szukałam tłoka do samochodu. Andrzej ofiarował mi kwiaty, a w bukiecie był? tłok. Tym zdobył moje serce. Andrzej to uroczy, odpowiedzialny człowiek. Wniósł w moje życie spokój. Mogę na nim polegać. Te cechy uważam za najważniejsze u kochanego mężczyzny - powiedziała dla "Claudii".

Ślub cywilny para wzięła w 1986 roku. Dużyński jest biznesmenem. Oprócz tego, że Rodowicz jest jedną z najlepiej zarabiających polskich piosenkarek, jej mąż również dorobił się dużych pieniędzy. Ma też gest. Na 20. rocznicę ślubu podarował żonie porsche carrera S warte ok. 600 tys. złotych.

To już moje piąte porsche w życiu. I trzecie, które dostałam od męża. Sprowadzono je z Niemiec, czekałam na nie pół roku - mówi gwiazda w rozmowie z "Faktem".

Para ma syna, Jędrka. W rozmowie z Kobieta.gazeta.pl młody Dużyński wyznał, że jego ojciec nie przepada za bywaniem na salonach, dlatego to właśnie syn często towarzyszy znanej mamie.

Tata często nie może albo zwyczajnie mu się nie chce. Trudno mi odmówić. Nie mogę sobie wtedy pozwolić na "odpięcie wrotek" - powiedział Jędrek Dużyński.

Andrzej Dużyński, Rodowicz MarylaKapif

Zygmunt Chajzer i Dorota Chajzer Zygmunt Chajzer i Dorota Chajzer Kapif

Dorota i Zygmunt Chajzerowie

Był rok 1983. Zygmunt Chajzer prowadził "Lato z Radiem", kiedy nagle zobaczył jedną z uczestniczek konkursu "Miss Lata z radiem". Poderwał ją... na pralkę.

To był początek lat 80., byliśmy na dyskotece w klubie Remont - wspomina. - Pamiętam, że gdy skończyło się "Przeżyj to sam", Zygmunt przypomniał sobie, że nie wyłączył pralki w mieszkaniu swojej cioci. I mówił, że koniecznie muszę z nim pojechać, bo może się popsuć i zalać całe mieszkanie.

Zygmunt Chajzer w wywiadach podkreśla, że są z żoną absolutnymi przeciwieństwami.

Ja uwielbiam sport, Dorota go nie znosi. Ja jestem obieżyświatem, lubię zmienne sytuacje, wyjazdy, jestem takim niespokojnym duchem, natomiast Dorota, jakby mogła, to by najchętniej w ogóle z domu nie wychodziła - zdradził w wywiadzie dla Kobieta.interia.pl.

dorota chajzer, zygmunt chajzerKAPiF

Chajzerowie zdecydowali się na tradycyjny układ - ona zajmuje się domem, on pracuje. Prezenter przyznaje, że gdyby jego żona również pracowała w mediach ich związek mógłby nie być taki udany.

Gdyby żona była w tej branży, być może by się to nie udało - na szczęście nie jest. Mamy taki układ, że ja jestem osobą, która zabiega o materialną stronę bytu, a Dorota zajmuje się domem i sprawia jej to przyjemność - mówił dla Rossnet.pl.

Dorota i Zygmunt są już razem ponad 30 lat. Chajzerowie mają dwoje dzieci: syna Filipa (poszedł w ślady ojca i został dziennikarzem) i córkę Weronikę Annę. Z poprzedniego małżeństwa prezenter ma jeszcze córkę Karolinę, która mieszka w Szwecji.

Barbara Bursztynowicz z mężem Jackiem Barbara Bursztynowicz z mężem Jackiem Kapif

Barbara Bursztynowicz z mężem

Chodzą po ulicy trzymając się za ręce, on pisze dla niej wiersze, a ona lubi patrzeć na niego, gdy się zamyśla. Są małżeństwem od przeszło 40 lat. Barbara Bursztynowicz to znana i lubiana Elżbieta z "Klanu", jej mąż, Jacek, to aktor i poeta. Mieszkają na warszawskiej Saskiej Kępie.

Czułam się speszona. Teściowa była wybitną śpiewaczką, teść -dyrektorem opery i operetki, a ja... nieśmiałą dziewczyną z prowincji. Najbliższą mi osobą była babcia Jacka - ciepła, serdeczna, bardzo się lubiłyśmy - wspominała Barbara Bursztynowicz czasy, kiedy wprowadzała się do domu Bursztynowiczów.

Dodała od razu, że szybko się zorientowała, że "pokolenia nie powinny ze sobą mieszkać". Teściowa bowiem, pomimo dużego poczucia humoru, miała silny charakter. Są szczęśliwi, ale Elżbieta początkowo nie wykluczała nawet rozwodu, gdyby Jacek nie okazał się "tym jedynym".

Trafiłam na człowieka, który jest emocjonalnie stabilny i zawsze był mi wierny. Nigdy więc nie znalazłam się w sytuacji, w której musiałabym sięgnąć do rozsądku, mądrości, czy kalkulacji. Może jakieś fascynacje nam się zdarzały, ale nigdy nie musieliśmy podejmować ostatecznych decyzji. Nie było w naszym życiu ekstremalnych przypadków - takich, że musielibyśmy się krzywdzić. Jacek daje mi poczucie bezpieczeństwa. Któż to mógł przewidzieć, jak się potoczą nasze losy? Gdy się pobieraliśmy, myślałam: "Jeśli się okaże inny, niż myślałam, najwyżej się rozwiodę" (śmiech).

Barbara Bursztynowicz z mężem JackiemKapif

Adrian Ashkenazy, Magdalena MIelcarz Adrian Ashkenazy, Magdalena MIelcarz kapif

Magdalena Mielcarz i Adrian Ashkenazy

Mężem Magdaleny Mielcarz jest Adrian Ashkenazy, biznesmen i prawnik, absolwent Harvardu. Poznali się w Nowym Jorku w restauracji Bliss, a ślub wzięli w 2007 roku. Mają 4-letnią córkę Maję. Kiedy Mielcarz kilka lat temu odchodziła z programu "Top Model", który prowadziła, decyzję motywowała brakiem czasu dla rodziny.

Córka i mąż przeprowadzili się razem ze mną do Warszawy. Mąż jest trochę "zalatany", bo krąży między Polską a Stanami, ale ogólnie fajnie to sobie wszystko zorganizowaliśmy i póki co jakoś funkcjonujemy. W "Top Model" często jeździliśmy w teren, nagrywaliśmy odcinki całymi dniami. Wtedy faktycznie tęskniłam za rodziną, my jesteśmy taką drużyną, która rzadko się rozdziela - mówiła wtedy.

Magdalena Mielcarz i Adrian Ashkenazy na co dzień mieszkają w Stanach Zjednoczonych. W jednym z wywiadów aktorka odniosła się do rzekomego bajecznego bogactwa męża (jego rodzina ma między innymi kilka hoteli).

To typowa legenda, która powstaje na temat wielu mężów. Polacy są w tym względzie mało kreatywni. Żeby chociaż powiedzieli, że ma złote zęby albo coś? To zależy, czym dla kogo jest zamożność. Bajecznie to zamożna jestem ja, bo mi niewiele potrzeba - opowiadała z humorem w wywiadzie dla "VIVY!".

Magdalena Mielcarz, Adrian AshkenazyWBF

Joanna Moro i Mirosław Szpilewski Joanna Moro i Mirosław Szpilewski Kapif

Joanna Moro i Mirosław Szpilewski

Być może pamiętacie pełne namiętności układy choreograficzne Joanny Moro i Rafała Maseraka z przedostatniej edycji "Tańca z Gwiazdami". To właśnie one były źródłem plotek o romansie aktorki z przystojnym tancerzem i kryzysie, jaki przeżywa jej małżeństwo z Mirosławem Szpilewskim. Intensywność pogłosek zmusiła w końcu Moro do zabrania głosu w sprawie.

Śmieszy nas to. Mirek jest dojrzałym, poważnym mężczyzną, starszym ode mnie o jedenaście lat. Wie, jaki jest mój zawód, przeszedł ze mną Akademię Teatralną, serial. Ufamy sobie. Bardzo mnie dopinguje, kiedy zaczynam marudzić, że nie mam już sił. Jest taką moją ostoją. Jestem mu bardzo wdzięczna, że kiedy czuję się wyczerpana emocjonalnie, fizycznie, umyje dzieciom zęby, poczyta książeczkę. Nigdy nie robi mi wyrzutów, że nie ma mnie w domu, bo znowu muszę lecieć na próbę - mówiła wtedy w wywiadzie dla "Gali".

Joanna Moro poznała swojego przyszłego męża w warszawskim teatrze "Rozmaitości" na spektaklu "Makbet". Miała iść z koleżanką na próbę etiudy, ostatecznie obie wybrały się do teatru. Tam spotkała mamę Mirosława, nauczycielkę ze szkoły w Wilnie, do której chodziła Moro.

Powiedziała mi: "Joasiu, wszyscy ci kibicujemy, trzymamy za ciebie kciuki. To jest mój syn, już dziesięć lat mieszka w Polsce, we wszystkim ci pomoże". Po spektaklu odwieźli mnie do domu, a miesiąc później Mirek zadzwonił. Ale nie mogłam się wtedy spotkać - wspominała Moro.

Dodała też, że na kolejny telefon musiała czekać aż trzy miesiące. Potem był wspólny wypad na koncert Stinga, po którym zaprosił ją do siebie na herbatę. I taki był początek ich związku.

Joanna Moro i Mirosław SzpilewskiKapif

Roma Gąsiorowska i Michał Żurawski

Roma Gąsiorowska i Michał Żurawski to aktorska para. On dla niej zostawił matkę swojego dziecka, ona nie czuje potrzeby tłumaczenia się komukolwiek ze swoich uczuć. Wzięli cichy ślub w 2010 roku. Mają dwójkę dzieci: Klemensa i Jadwigę. W jednym z wywiadów Gąsiorowska opowiedziała, co ją tak urzekło w Michale.

Oprócz tego, że jest facetem buchającym testosteronem? Jest czułym, opiekuńczym mężem i ojcem. I zaimponowała mi jego stadność. Oboje uwielbiamy, gdy dom jest pełen ludzi. Budujemy rodzinę, o jakiej marzyłam. Choć na początku nie było łatwo. Kiedy zdecydowałam się na ślub, Michał miał dziecko z poprzedniego związku. Widziałam, jakim jest kochającym tatą, bo przecież poznaliśmy się siedem lat wcześniej, pracując razem w TR Warszawa. Byliśmy wtedy oboje w udanych związkach, a jednak coś nas do siebie ciągnęło. I spłoszyliśmy się. Unikaliśmy się przez kilka lat. A potem była znowu wspólna praca nad spektaklem i... zakochaliśmy się w sobie. Myślę, że to w końcu musiało się wydarzyć, ale wcześniej każde z nas miało swoje doświadczenia: Michał został ojcem, ja spotkałam niewłaściwych facetów - czytamy jej wypowiedź na stronie Styl.pl.

Tradycyjna rodzina, którą pracowicie budują, rozpoczęła się tradycyjnym ślubem. Oboje są pewni swoich uczuć.

Ja wiem, że dla wielu osób ta uroczystość coraz mniej znaczy. Dla nas jest deklaracją, że chcemy być ze sobą na zawsze. Żyjemy w przeświadczeniu, że nigdy nie wydarzy się nic, co mogłoby naszą miłość zniszczyć. I mamy dowód, że to możliwe. Dziadek Michała, Klemens, po którym nasz synek ma na imię, zakochał się raz na całe życie. Oboje z babcią są dla nas wzorem miłości doskonałej. "Będziemy tacy jak oni", powtarza mąż. No i mówi, że chce mieć ze mną dużo dzieci - śmieje się Gąsiorowska.

Michał Żurawski i Roma GąsiorowskaKapif

Paweł Małaszyński, Joanna Chitruszko Paweł Małaszyński, Joanna Chitruszko Kapif

Paweł Małaszyński i Joanna Chitruszko

Paweł Małaszyński i Joanna Chitruszko są jedną z najładniejszych par w show-biznesie. Poznali się, kiedy byli dziećmi - chodzili do tej samej Szkoły Podstawowej nr 36 w Białymstoku, a potem do V Liceum Ogólnokształcącego tamże. Parą byli już w szkole średniej, a ślub wzięli zaraz po maturze, 17 sierpnia 2002 roku. Małaszyński, aktor, a od niedawna muzyk "w czynnej służbie" i Chitruszko, tancerka, choreografka i pedagog, z rzadka przychodzą na imprezy i dają się fotografować na ściankach. Cenią życie rodzinne. Mają córkę Leę i syna Jeremiasza.

Przede wszystkim, organizuję dzień wolny pod rodzinę, żeby jak najwięcej spędzić z nią czasu. Załatwiam jakieś zaległe sprawy, kiedy Jeremiasz jest w szkole, a gdy już wróci, lubię zająć się nim i takim zupełnie normalnym, domowym życiem (...) Organizuję absolutnie cały swój wolny czas tak, by być z rodziną. Z tego względu często rezygnuję z różnych propozycji, zwyczajnie po to, by pobyć z bliskimi. Lubię mieć czas zarezerwowany wyłącznie dla nich - mówił Małaszyński wywiadzie dla portalu Facet.interia.pl.

Joanna Chitruszko, Paweł MałaszyńskiKapif

Katarzyna Zielińska, Wojciech Domański Katarzyna Zielińska, Wojciech Domański Kapif

Katarzyna Zielińska i Wojciech Domański

Katarzyna Zielińska i Wojciech Domański wzięli ślub w sierpniu 2013 roku, a na początku stycznia urodziło im się pierwsze dziecko. Z tego małżeństwa znamy jednak przede wszystkim Zielińską - aktorkę "Barw szczęścia", "Klanu", "Złotopolskich" oraz "Na dobre i na złe". Domański? To człowiek spoza świata show-biznesu, raczej nie zainteresowany szukaniem popularności. Dlatego też niewiele o nim wiadomo

Wojciech Domański jest siostrzeńcem znanego w regionie przedsiębiorcy i byłego posła PSL, Stanisława Pasonia. Być może to pod jego wpływem także zapragnął zająć się finansami i biznesem - napisał o nim "Dobry Tygodnik Sądecki".

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia. Oboje znali się "od zawsze" i z początku żadne z nich nie przypuszczało, że któregoś dnia wezmą ślub.

Na początku traktowałam go jak kolegę. Miłość przyszła z czasem. Każdej kobiecie polecam moment samotności. Dzięki niemu można się sporo o sobie dowiedzieć, poznać swoją siłę. Wcześniej, gdy byłam w związkach, uważałam, że mam dwie lewe ręce, że nie poradzę sobie z wieloma rzeczami. Tymczasem okazało się, że kobieta wszystko potrafi zrobić, raz lepiej, raz gorzej, ale potrafi - mówiła Zielińska w wywiadzie dla portalu Styl.pl.

Katarzyna Zielińska, Wojciech DomańskiKapif

Krzysztof Wiśniewski i Małgorzata Socha Krzysztof Wiśniewski i Małgorzata Socha Kapif

Małgorzata Socha i Krzysztof Wiśniewski

Małgorzata Socha i Krzysztof Wiśniewski to kolejna para, która jest ze sobą "od zawsze". Ona miała 16 lat, on 19 i był ratownikiem. Potem skończył Politechnikę, zajął się biznesem. Przez kilkanaście lat byli nierozłączni, ślub wzięli ślub w 2008 roku w jednym z kościołów niedaleko Warszawy. Obecnie mieszkają w domu w Komorowie. Tam wychowują córkę Zosię, przy czym, jak przyznaje Socha, starają się partnersko rozwiązywać sprawy wychowawcze.

Dwadzieścia lat temu były po prostu inne wzorce. Kobiety przejmowały większość zadań związanych z opieką nad dziećmi i domem. Były Zosiami Samosiami. A dziś mamy równouprawnienie. Zawsze czekam na Krzysia z kąpielą małej. Świetnie opiekuje się naszą córeczką, a kąpiel buduje ich więź. Uważam, że zarówno mama jak i tata znają potrzeby dziecka, ale - jak zawsze - chodzi o dobre chęci - mówiła w "Grazii".

Aktorka nie wyklucza powiększenia rodziny. Robi to w tak zdecydowanym tonie, że zapewne córka Zosia nie będzie długo czekała na rodzeństwo.

Dom pełen dzieci żyje, panuje w nim niezwykła atmosfera. Wszędzie słychać dziecięcy szczebiot. Chciałabym mieć co najmniej dwoje dzieci. Dwoje to właściwie obowiązek, wyraz mojej osobistej postawy obywatelskiej. Muszę zadbać o to, żeby bilans wyszedł na zero. Ale najbardziej chciałabym mieć troje dzieciaków.

Ciekawe, czy mąż podziela jej zapatrywania

Małgorzata Socha i Krzysztof WiśniewskiKapif

Natalia Kukulska, Michał Dąbrówka. Natalia Kukulska, Michał Dąbrówka. Kapif

Natlia Kukulska

Natalia Kukulska jest żoną Michała Dąbrówki, perkusisty. Poznali się w 1990 roku, ale dopiero po 10 latach znajomości wzięli ślub. Mają dwójkę dzieci: 14-letniego Jana i 9-letnią Annę. Dzielą życie prywatne i zawodowe. W swoim domu w Komorowie niedaleko Warszawy mają studio. Tam nagrali płytę.

Wszystko działo się w tym samym czasie: dzieci, codzienne sprawy i praca w studiu. Nie chcieliśmy niczego zaniedbywać - tłumaczył Dąbrówka w rozmowie z "Party".
Jeżeli chcemy osiągać satysfakcję, życie staje się trudne. Często mam wrażenie, że jest to ponad moje siły. Nie chcę jednak narzekać, bo innego życia sobie nie wyobrażam. Są i chwile nagrody. Czuję satysfakcję, kiedy pani w szkole muzycznej zaczepia mnie na korytarzu i mówi: "Jak ja uwielbiam pani syna. On jest taki sympatyczny, dobrze wychowany, zawsze uśmiechnięty i niezazdrosny - dodała Kukulska.

Natalia Kukulska, mąż, Michał DąbrówkaKapif

Więcej o: