Kamilla Baar

Kamilla Baar

Kamilla Baar to polska aktorka filmowa, serialowa oraz teatralna. Widzowie znają ją z ról w popularnych serialach, takich jak "Na dobre i na złe" czy "Na krawędzi". Zagrała również główną rolę kobiecą w przebojowym hicie kinowym "Vinci".


Pełne imię i nazwisko: Kamilla Baar
Data urodzenia: 6 października 1979r.
Miejsce urodzenia: Człuchów
Zawód: aktorka
Instagram: @_kamilla_baar_
Facebook: facebook.com/kamilla.baar.31/

Kamilla Baar - początki kariery

Kamilla Baar na świat przyszła w Człuchowie. Jest córką nauczycielki oraz oficera. Od dziecka interesowała się teatrem i aktorstwem. W szkole średniej podjęła pierwsze kroki ku drodze do kariery aktorki, uczęszczała do studium aktorskiego w Krakowie prowadzonego przez Dorotę Pomykałę. W 2002 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie. Jej przedstawienie dyplomowe, "Sen nocy letniej" reżyserował Jan Englert.
Kamilla Baar zadebiutowała na deskach teatru w 2003 roku wcielając się w rolę Julii w przedstawieniu "Norway today".

Kamilla Baar - rozwój kariery

W 2002 roku miała pierwszą styczność z kamerą. Zagrała w serialu "Oszuści". Rok później rozpoczęła pracę ma planie serialu "adres]Na dobre i na złe", w którym gra do dzisiaj. Kamilla Baar zagrała również w kilku innych serialach. Były to tytuły takie jak "Odwróceni", "Londyńczycy", "Prawo Agaty".
Kamilla Baar w 2004 roku wcieliła się w rolę Magdy w kinowym hicie Juliusza Machulskiego "Vinci". Zagrała tam u boku takich gwiazd jak Jan Machulski, Borys Szyc, Robert Więckiewicz.
Kolejne lata przyniosły aktorce rolę Klary w "Ślubach panieńskich" w Teatrze Narodowym w Warszawie, żony Makbeta w Teatrze Polskim w Warszawie, Julii w "Romeo i Julia" wystawianego dla Krakowskiego Teatru Scena STU. Kamilla Baar występowała kilkukrotnie w teatrze telewizji: w "Ofelii" w "Hamlecie", w spektaklu "Kosmos", "Zorka", "Błądzenie", "Tango", "Dawne grzechy".

Zobacz także:

Wojciech Błach - Marek Bukowski - Katarzyna Dąbrowska

kamilla baar

Więcej o:

kamilla baar