Barbara Berlusconi jest seksowną panią prezes, a Elena Basescu była modelką. Piękne córki polityków

Kasia Tusk, Ola Kwaśniewska, Weronika Rosati, Agata Buzek - te córki polityków dzięki (a może pomimo?) nazwisk znanych rodziców zrobiły karierę. Kim są jednak te, o których na co dzień nie mówi się w mediach?
Maria Putin Maria Putin Screen z Facebook.com/Ser 3-M

Maria Putin

Podobno odkąd skończyła 18 lat, nikomu nie udało się zrobić jej oficjalnego zdjęcia. Podobno mieszka nie w Moskwie, ale w Holandii. Podobno w 2012 roku urodziła syna. Podobno... Biografia Marii Putin, córki prezydenta Rosji Władimira Putina i Ludmiły Putin wydaje się być równie pilnie strzeżona, co tajemnice Kremla.

Głośno zrobiło się o niej za sprawą zdjęcia na Facebooku, które w poniedziałek umieścił Ser 3-M - podobno - jest na nim Maria Putin. Urodziła się 28 kwietnia 1985 roku, ma o rok młodszą siostrę Jekaterinę. Obie uczyły się najpierw w Petersburgu, a potem w Moskwie w jednej z niemieckich szkół. W latach 1986-1990 mieszkała wraz z rodzicami w NRD. Potem wróciła do kraju, by ostatecznie opuścić go w 2000 roku. Od 2013 roku mieszka w Holandii wraz z partnerem, 33-letnim Yorritom Faassenomiga.

Eugenia Tymoszenko Eugenia Tymoszenko Fot. EastNews

Eugenia Tymoszenko

Eugenia nie tylko urodą dorównuje byłej premier Ukrainy. Pełniąc rolę obrońcy w procesie swej niezłomnej matki, może wykazać się również hartem ducha i determinacją, tak charakterystycznymi dla wielbicielki blond warkocza. W wakacyjnym wywiadzie w "DD TVN" bez zażenowania wyznała, że sama poderwała przy barze swojego obecnego męża Seana Carra - angielskiego rockmana i motocyklistę, który do układnych mężczyzn i łatwych podbojów z pewnością nie należy.

Eugenia Tymoszenko Fot. EastNews

Eugenia uważa, że kobieta powinna wiedzieć, czego chce. Jej aktywny udział w pomarańczowej rewolucji, a teraz w procesie swej matki pokazuje, że ona TO wie na pewno. Być może zatem to właśnie córka okaże się asem w rękawie Julii Tymoszenki... asem, który, przyznacie sami, przypomina bardziej ponętną damę pik.

Elena Basescu (z prawej) pozuje razem z Eugenią Tymoszenko Elena Basescu (z prawej) pozuje razem z Eugenią Tymoszenko Elena Basescu (z prawej) pozuje razem z Eugenią Tymoszenko/ Fot.EastNews

Elena Basescu

Elena Basescu jest młod-szą córką ru-muń-skie-go pre-zy-den-ta (starsza Ioana), Tra-ia-na Ba-se-scu. 34-latka poszła w ślady ojca i także zajęła się polityką, choć nie zawsze miała taki pomysł na życie. Gdy była młodsza pracowała jako modelka, potem rozpoczęła studia ekonomiczne i zaczęła pomagać ojcu w działalności jego partii i całkowicie zaangażowała się w politykę. Została nawet wybrana do Europarlamentu.

Elena Basescu w PEFot. Screen z https://www.facebook.com/ElenaBasescuOficial/

W 2001 roku wzięła ślub za Bogdana Ionescu. Mają razem córeczkę Sofię i okładkę w rumuńskiej "Vivie!".

Elena Basescu i Bogdan IonescuFot. VIVA

Barbara Berlusconi Barbara Berlusconi Fot. Vanity Fair

Barbara Berlusconi

Barbara Berlusconi, córka Si-lvio Ber-lu-sco-nie-go, w tym roku kończy 30 lat. Piękna blondynka ma na swoim koncie kilka dużych sukcesów, przede wszystkim jako obrotna bizneswoman. Obecnie pełni funkcję wiceprezeski włoskiego klubu AC Milan.

Barbara, daughter of AC Milan's President and Italian Prime Minister Silvio Berlusconi looks on as she leaves after a presentation at the team's training center in Carnago July 12, 2011. REUTERS/Alessandro Garofalo (ITALY - Tags: SPORT SOCCER ENTERTAINMENT) SLOWA KLUCZOWE: :rel:d:bm:GF2E77C1A6A01Fot. ALESSANDRO GAROFALO REUTERS

AC Milan's board member Barbara Berlusconi, daughter of Italian Premier Silvio Berlusconi, congratulates AC Milan Brazilian forward Pato at the end of a  Serie A soccer match between AS Roma and AC Milan at Rome's Olympic stadium, Saturday, May 7, 2011. AC Milan ended five years of dominance by city rival Inter Milan and clinched the Serie A title on Saturday following a heated 0-0 draw at Roma. AC Milan leads Inter by nine points and is 10 in front of Napoli. While Inter could still mathematically finish even on points, Milan holds the tiebreaker courtesy of its two derby wins. (AP Photo/Riccardo De Luca)Fot. Riccardo De Luca AP

Jeśli chodzi o sukcesy na polu prywatnym, to można do nich z pewnością zaliczyć dwóch synów - Alexandra i Edwarda (ich ojcem jest George Valaguzza). Niestety "tego jedynego" na razie nie znalazła. Jednym z jej ostatnich związków był głośny romans z piłkarzem Milanu, Alexandre Pato.

Barbara Berlusconi Fot. Vanity Fair

Henryka Bochniarz z mężem i córką Joanną Henryka Bochniarz z mężem i córką Joanną REPORTER/Wojda/REPORTER

Joanna Bochniarz

Joanna Bochniarz, córka wybitnej ekonomistki minister przemysłu w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego, Henryki Bochniarz nie miała łatwego życia. Choć jej matka jest jedną z najbardziej wpływowych osób w kraju, ona sama musiała stawić czoła rzeczom, na które wpływu się po prostu nie ma.

Przez 15 lat spędzała w biurze po kilkanaście godzin dziennie, zarabiając po kilkanaście tysięcy miesięcznie. Wyszła za mąż, urodziła troje dzieci. Weszła do elity finansowej i społecznej, jednak nie czuła się jak w luksusowej enklawie, lecz raczej w więzieniu. Nagle straciła pracę, potem rozpadł się związek. Ona zabrała dzieci i uciekła na wieś. Znalazła nową miłość.

Joanna BochniarzEAST NEWS/JAN KUCHARZYK

Pracowała charytatywnie, dzieci uczyły się w wiejskiej szkole, wtedy przyszło jej się zmierzyć z tragedią pożaru. Wszystko spłonęło. Potem zachorowała na raka, ale nie poddała się. Walczyła i wygrała. Dziś pracuje w Fundacji Czarneckich, która zapewnia najbiedniejszym dzieciom dobry start.

02.12.2013 Bukwald . Joanna Bochniarz , zalozycielka Fundacji Edukacyjnej imienia prof. Romana Czerneckiego .  Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta SLOWA KLUCZOWE: PortretFot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta

Katarzyna Kopacz Katarzyna Kopacz Fot. EastNews

Katarzyna Kopacz

Katarzyna Kopacz pracuje w gdańskiej Klinice Ginekologii i Położnictwa, jest lekarzem. Córka Ewy Kopacz jest także spełniona w życiu prywatnym. Wyszła za mąż za Kanadyjczyka i razem wychowują synka - Juliana.

Barbara i Jenna Bush Barbara i Jenna Bush Fot. PrPhotos

Barbara i Jenna Bush

Barbara i Jenna Bush to córki byłego prezydenta USA - George'a W. Busha. Mają po 33 lata. Czym zajmują się pierwsze siostry bliźniaczki w historii Białego Domu?

From left, Jenna Bush Hager, Barbara Bush, and Laura Bush, are seen on stage at the Glamour Magazine Honors The 21st Annual Women of the Year Awards ceremony at Carnegie Hall, Monday, Nov. 7, 2011, in New York. (AP Photo/Brad Barket)AP/Brad Barket

Jenna Bush swoją działalność zawodową zaczęła od udzielania się w organizacjach pożytku publicznego. Działa z ramienia UNICEF-u na rzecz edukacji dzieci w Ameryce Południowej. Pracowała także w szkole w USA.

Jenna BushFot. PrPHotos

Choć potem związała się z mediami (obecnie pracuje jako wydawca w magazynie "Southern Living" oraz specjalna korespondentka dla NBC Today Show i NBC Nightly News), nadal darzy ogromną sympatią najmłodszych. Wyrazem tego może być kilka książek dla dzieci.

Jenna Bush i jej mąż Henry HagerFot. Pr Photos

Sama też jest matką. W kwietniu 2013 przyszło na świat jej pierwsze dziecko, Margaret Laura "Mila" Hager. Córeczka jest owocem z  republikańskim politykiem Henry'm Hagerem. Para wzięła ślub w maju 2008 roku.

Barbara BushFot. Moore, Anthony/Photorazzi

Druga bliźniaczka, Barbara, póki co jest panną. Coraz chętniej angażuje się w działalność polityczną.

Barbara Bush i George BushFot. PrPhotos

Julia Oleksy. Julia Oleksy. Screen z Facebook.com

Julia Oleksy

Julia Oleksy 29 lat. Mimo że ojciec chciał, aby rozwijała karierę w Polsce, ambitna dziewczyna wyjechała do Londynu i tam rozpoczęła życie na własny rachunek. Jak podaje PolishExpress, w Wielkiej Brytanii podjęła studia na kierunku - Cities, Economies and Social Change, który jest nauką o globalizacji, przemianach społecznych i ekonomicznych na świecie.

Pracuje w wydawnictwie prawniczym. W 2009 roku spotykała się z malarzem, sama też mówi, że ma duszę artystyczną. I chyba trochę zwariowaną. W 2008 niemałe zamieszanie wywołało zdjęcie, które umieściła na Facebooku:

Julia Oleksy

Chelsea Clinton Chelsea Clinton Fot. Prhotos

Chelsea Clinton

Chelsea Clinton, jedyna córka byłego prezydenta USA Billa Clintona i byłej sekretarz stanu Hillary Clinton, może uchodzić za "podręcznikowy przykład córki głowy państwa" (jeśli taki podręcznik kiedykolwiek by powstał): Ładna, wykształcona (skończyła 3 uniwersytety), zaangażowana w działalność charytatywną. Jak jest naprawdę? Tego się pewnie nigdy nie dowiemy, bowiem rodzina Clintonów od incydentu z "sosem szpinakowym" skrupulatnie dba o PR.

Chelsea Clinton i Mark Mezvinsky.Fot. PrPhotos

Chelsea Clinton obecnie spełnia się jako dziennikarka i szczęśliwa mężatka. Jej wybrankiem został bankier Marc Mezvinsky.

Chelsea Clinton, Mark MezvinskyReuters

Para wzięła ślub międzyreligijny, Mezvinsky jest bowiem praktykującym żydem, a Clinton metodystką. Ceremonia odbyła się Astor Courts. Goście na weselu mogli więc podziwiać piękny widok na rzekę Hudson, przegryzając raz po raz zakąski z bezglutenowo-wegańskiego bufetu.

Chelsea Clinton, Bill ClintonReuters

Chelsea Clinton, Bill Clinton, Hillary Clinton, Mark MezvinskyReuters

Tatiana Diaczenko Tatiana Diaczenko Fot. EastNews

Tatiana Diaczenko

Ojcem dziś 54-letniej Tatiany Diaczenko (a raczej Jumaszewy) był Borys Jelcyn. Skąd ta dwoistość jeśli chodzi o nazwiska? Tatiana trzykrotnie wychodziła za mąż. Ostatnim z nich jest Walentin Jumaszew, były szef administracji Jelcyna, dziennikarz tygodnika "Ogoniok". To jego autorstwa są wspomnienia pierwszego prezydenta Rosji.

Kameralny ślub zorganizowano w rezydencji Gorki-10 w pobliżu Moskwy, gdzie mieszkali Borys i Naina Jelcynowie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.