Mylą nazwiska swoich gości, daty, zdjęcia. Najlepsze wpadki telewizyjne w 2013 roku [TOP 9]

W zeszłym roku mieliśmy "Horwację" czy "cureczkę" (12 największych WPADEK telewizyjnych w 2012). W 2013 roku prezenterzy, programy i widzowie także nie zawiedli. Zobaczcie nasz ranking najbardziej spektakularnych wpadek telewizyjnych 2013 roku.
Jacek Zimnik. Jacek Zimnik. Screen z youtube.com

Miejsce 9. Pani Izabela z Warszawy i Jacek Zimnik

O tym, że telewizja na żywo rządzi się swoimi prawami, przekonał się Jacek Zimnik, prowadzący "Bez Ograniczeń" w Superstacji. Pani Izabela z Warszawy zadzwoniła do programu, żeby porozmawiać o sprawach mocno odbiegających od omawianego wcześniej tematu.

Panie Jacku, pan mnie tak rozgrzewa. Pan jest taki fajny gościu... - zaczęła.

Redaktor starał się utrzymać powagę, jednak w obliczu tak bezpośrednich komplementów nie było to łatwe. Jak sobie poradził? Zobaczcie nagranie:

Szymon Hołownia Szymon Hołownia KAPIF

Miejsce 8. Szymon Hołownia

4. edycję "Mam Talent" wygrała Tetiana Galitsina (Zobacz:'Mam talent' wygrała artystka piaskowych animacji. 'Było pięknie i wzruszająco'). Gdy Szymon Hołownia zapowiadał występ 28-letniej Ukrainki, zaliczył małą wpadkę.

Na naszej scenie Tetina Galitsina postanowi zaśpiewać kolędę "Bóg się rodzi" nie używając słów - zapowiedział występ artystki dziennikarz.

Tetiana Galistina KAPIF

Tymczasem muzyczną ilustracją występu artystki, rysującej piaskiem, była kolęda "Cicha noc" oraz "Lulajże Jezuniu". Gdy tylko ucichły końcowe brawa, Hołownia zapytał przyszłą zwyciężczynię:

A skąd znasz powiedz tę kolędę polską "Bóg się rodzi"?

Po chwili zastanowienia dodał:

To nie było "Bóg się rodzi"... Co to było?
Czyli nie znasz kolędy?! Taki katolik z ciebie? - skomentował współprowadzący Marcin Prokop.
To tylko melodia była! "Lulajże Jezuniu" to było! Jaka "Cicha noc"?! "Lulajże Jezuniu" nie dołujcie mnie. Sami jesteście "Cicha noc"!

Cały występ możecie zobaczyć tutaj.

Szymon Hołownia, Marcin Prokop

Natalia Piguła Natalia Piguła Fot. Prywatne archiwum IGO-ART

Miejsce 7. Natalia Piguła

Polkom nikt nie może odmówić urody. Niestety jednak, aby promować ich walory za granicą potrzeba nie tylko dobrej prezencji. Przydałaby się też znajomość języka angielskiego, a z tą nie zawsze jest najlepiej. Zresztą sami zobaczcie.

Natalia Piguła reprezentowała Polskę w konkursie Miss Intercontinental. Łodzianka, studentka Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej dotarła aż do finału konkursu. Jej wymiary to 88-62-92, wzrost - 175 cm.

 

Natalia PigułaFot. Prywatne archiwum IGO-ART

Beata Tadla, Przemysła Bednarczyk Beata Tadla, Przemysła Bednarczyk Screen z TVP

Miejsce 6. Beata Tadla

Ludzka rzecz czegoś zapomnieć. Beacie Tadli na przykład zapodziało się prawie 200 lat. Pod koniec stycznia w porannym programie "Kawa czy herbata" prezenterka przejęzyczyła się przy zapowiadaniu swoich gości.

To jest proszę państwa grupa rekonstrukcyjna, która wzięła udział w filmie, który zobaczymy dziś o 20.45 w TVP Historia:  "Rok 1683", a więc film o Powstaniu Styczniowym, dzisiaj mamy 150. rocznicę wybuchu tego powstania - powiedziała dobitnie Tadla w programie na żywo.

Beata Tadla, Przemysław Bednarczyk, wpadka, tvp, kawa czy herbata, 1683Screen z TVP

Pomyłkę o 180 lat elegancko przemilczał nauczyciel historii oraz jednocześnie autor scenariusza i reżyser rzeczonego filmu "Rok 1863" (a nie 1683), Przemysław Bednarczyk. Przez moment jednak na jego twarzy pojawił się nieśmiały uśmiech.

Beata Tadla, Przemysław Bednarczyk, wpadka, tvp, kawa czy herbata, 1683Screen z TVP

Tadla, z miną pokerzysty, udawała, że nic się nie stało. Na obronę prezenterki warto dodać, że program "Kawa czy herbata" zaczynał się o nieludzko wczesnej porze, mianowicie o 5.55 rano, w dodatku był nadawany na żywo. Mimo wszystko gratulujemy Tadli, że zachowała zimną krew.

Cały filmik możecie obejrzeć tutaj.

Janis Joplin. Janis Joplin. AP

Miejsce 5. Dziennikarka radiowa

Janis Joplin dostała gwiazdę w Alei Sław - właśnie tę informację miała przekazać dziennikarka pewnej stacji radiowej. Problem w tym, że imię i nazwisko przeczytała tak, jakby słynna artystka nie pochodziła z USA, lecz była rodowitą Francuzką.

I pozostajemy za oceanem, tylko tyle że przenosimy się na zachodnie wybrzeże, a dokładnie do Los Angeles, gdzie pośmiertnie uhonorowano legendarna piosenkarkę "Żenis Joplę". Na hollywoodzkim bulwarze odsłonięto gwiazdę z imieniem artystki - powiedziała.

Dziennikarka kilkakrotnie nazywała gwiazdę w ten sam sposób. Na pewno nie można jej odmówić konsekwencji.

"Żenis Żoplę" otrzymała gwiazdę o numerze 2510. (...)." Żenis Żoplę" zyskała największą popularność w latach 60., uchodziła za ikonę hipisowskiego rocka - mówiła.

Co ciekawe, tak samo wymawiała nazwisko brata wokalistki, tyle że jego imię brzmiało lepiej już po angielsku.

W uroczystości wzięli udział bliscy piosenkarki, jej brat, "Majkel Żoplę" i siostra Laura - dodała.

Internauci nie kryli krytyki.

Żanis Żoplę

Posłuchajcie sami.

Piotr Karpiński Piotr Karpiński Screen z Youtube.com

Miejsce 4: Ona tańczy dla mnie

Jakież zaskoczenie spotkało widzów serwisu sportowego, którzy zamiast oczekiwanych informacji, usłyszeli popisy wokalne prezentera. 21 lipca, zaraz po głównym wydaniu "Faktów", miały rozpocząć się wiadomości sportowe. Realizatorzy za szybko zdjęli reklamy z wizji i w świat poszedł próbny odczyt tekstu z serwisu.

Dla porównania oryginalna wersja.

Anna Gozdyra Anna Gozdyra Screen z Youtube.com

Miejsce 3. Agnieszka Gozdyra

Dość spektakularną wpadkę zaliczyła dziennikarka Polsat News, Agnieszka Gozdyra. Gospodyni programu "Tak czy nie" pomyliła nazwisko gościa w studiu. Janusza Korwinna-Mikke przedstawiła jako:

Witam w studio gościa: Janusz Palikot, Kongres Nowej Prawicy - powiedziała Gozdyra i niczym niewzruszona kontynuowała rozmowę.

A co na to Mikke? Jego reakcja (a właściwie jej brak) są bezcenne.

Janusz Korwin-MikkeScreen z Youtube.com/

Jednak, jak się szybko okazało, pomylenie nazwiska gościa było dopiero preludium do spektakularnej kompromitacji.

Ja nawet twierdzę, że powinny być dwie partie narodowe - mówił w "Tak lub nie" Korwin-Mikke. - Bo istnieją narodowi socjaliści i istnieją narodowi liberałowie, tacy jak Taylor, Haydel, Dmowski czy Rybarski. I tacy ludzie mogliby być spokojnie w Kongresie Nowej Prawicy...
Dlaczego nie są - wtrąciła szybkie pytanie w zimnym i ostrym stylu a la Monika Olejnik. - Dlaczego nie są u pana?

Choć pytanie to, jak można sądzić, bardzo nurtowało dziennikarkę, Korwin-Mikke pominął je milczeniem. Zapis całej rozmowy poniżej, kluczowe momenty w 1:01 min i 05:15 min.

Obama w Situation room Obama w Situation room Screen z Dembot.com

Miejsce 2. Redakcja "Wiadomości"

Telewizja Polska rok 2013 zaczęła od widowiskowej wpadki. 5 stycznia w głównym wydaniu "Wiadomości" pokazała materiał o budzącym emocje filmie "Wróg numer jeden". Obraz odsłaniał kulisy polowania na najbardziej poszukiwanego terrorystę na świecie - Osamę bin Ladena. Problem w tym, że realizatorzy zilustrowali reportaż internetową kultową przeróbką słynnego zdjęcia Baracka Obamy z Situation Room, czyli centrum dowodzenia w Białym Domu.

Barack ObamaScreen z Dembot.com

Na "poprawionym" przez internautów zdjęciu, prezydent USA, zamiast w skupieniu obserwować ze współpracownikami akcję służb specjalnych w Pakistanie, gra na konsoli. W rękach Obama trzyma pad. Zdjęcie w sieci było hitem i viralowało przez kilka dni, podobnie jak inne bardziej kreatywne wersje. Szkoda, że to nie one trafiły do relacji "Wiadomości".

Barack Obama w Situation roomScreen z Carbonated.tv

Barack Obama w Situation roomScreen z Freerepublic.com

Barack Obama w Situation roomScreen z Frugal-cafe.com

Barack Obama w Situation roomScreen z Pics1.this-pic.com

Joanna Moro. Joanna Moro. KAPiF

Miejsce 1. Joanna Moro

Przy wpadkach telewizyjnych zdecydowanie nie można pominąć najbardziej znaczącej wtopy roku, na które to miano zasługuje bezapelacyjnie występ Joanny Moro na Festiwalu w Opolu. Serialowa Anna German mierzyła się z utworem "Człowieczy los" z repertuaru tej genialnej piosenkarki. Jak wyszła z tej próby? Skoro znalazła się w tym zestawieniu, to rzecz jasna nie najlepiej. Warto jednak nadmienić, że jest to jedno z bardziej łagodnych określeń jej recitalu. Internauci wybierali bardziej dosadne epitety: "katastrofa", "upadek ideału", "wielka wpadka", "porażka", "kompromitacja".

Joanna MoroKapif

Nieudany występ odczarował wyidealizowaną sylwetkę Joanny Moro, którą widzowie utożsamiali nieco za bardzo z prawdziwą Anną German. Fałszywe tony były dla wielu niczym kubeł zimnej wody. Poniekąd sprawdziły się też słowa prof. Godzica, który w czerwcu mówił nam:

Boję się o jej karierę. Jest zbyt szybka. Zbyt gwałtownie awansowała do rangi dojrzałej i w dodatku narodowej gwiazdy. Prowadzenie Festiwalu w Opolu to była zwykle nobilitacja, rodzaj nagrody, którą dostawały uznane gwiazdy. Boję się, że pani Moro będzie musiała wrócić teraz na swoje miejsce. Do seriali - jako aktorka, często nawet nie główna. Można rozumieć to jako swego rodzaju deklasację, jednak teraz Moro musi się zawziąć i dużo pracować, żeby zbudować swoją karierę na solidnej bazie i być kimś więcej niż "kiepsko śpiewającą aktorką grającą Anną German". Czy jej się to uda, nie wiem - dużo zależy od jej determinacji - powiedział w rozmowie z Plotek.pl.

Joanna Moro zawzięła się, wydała nawet płytę, która (o dziwo) zalegała na sklepowych półkach, po czym skierowała swój zawodowy ster na Wschód. W Rosji Moro dostała kolejne propozycje ról, a w Polsce? No cóż. Możemy jej na pocieszenie przyznać laur zwycięstwa w naszym rankingu.

Kadr z serialu telewizyjnego "Anna German. Tajemnica Białego Anioła" emitowanego przez TVP. Joanna Moro jako Anna GermanMateriały TVP

Więcej o: