Joanna Moro

Joanna Moro

Joanna Moro to polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Popularność zdobyła dzięki tytułowej roli w serialu "Anna German". Laureatka Wiktora Publiczności 2014 i dyplomu ministrów spraw zagranicznych Polski i Rosji za "wybitne zasługi w dziele wzajemnego zbliżenia i porozumienia społeczeństw obu krajów".

Data urodzenia: 13 grudnia 1984 r.
Miejsce urodzenia: Wilno (Litwa)
Wzrost: 178 cm
Facebook: Facebook.com/Joanna-Moro
Rodzina: mąż Mirosław Szpilewski, synowie Mikołaj i Jeremi, córka Ewa

Joanna Moro: życiorys

Joanna Moro przyszła na świat 13 grudnia 1984 roku w Wilnie w polskiej rodzinie. Uczęszczała do Gimnazjum im. Adama Mickiewicza. Od najmłodszych lat interesowała się aktorstwem, należała do koła teatralnego. Przez długi czas grała duże role w Polskim Teatrze w Wilnie. Jest absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Joanna Moro: kariera

Początkowo Joanna Moro grała jedynie epizodyczne role w polskich serialach: "M jak Miłość", "Magda M.", "Samo życie", "Egzamin z życia", "Kopciuszek", "Na wspólnej", "Hela w opałach", "Mamuśki". W 2007 roku zaczęła wcielać się w postać Zosi Karnickiej w serialu "Barwy szczęścia". Postać, którą tam gra to skromna, uczynna i wrażliwa matka chorego na autyzm chłopca, którą mąż zostawił, gdy dowiedział się o chorobie synka. Następnie grała małe role w takich produkcjach, jak: "Plebania", "Na kocią łapę", "Londyńczycy", "Randka w ciemno", "Faceci do wzięcia", "Mniejsze zło", "Na dobre i na złe", "Majka", "Wiadomości z drugiej ręki".
Przełomem i największym sukcesem w karierze Joanny Moro był rosyjski serial biograficzny "Anna German" (2012), w którym aktorka wcieliła się w główną rolę- polskiej gwiazdy sceny muzycznej, wokalistki Anny German. Produkcja okazała się hitem nie tylko w Polsce, ale i w Rosji. Za tę rolę Moro otrzymała dyplom ministrów spraw zagranicznych Polski i Rosji za "wybitne zasługi w dziele wzajemnego zbliżenia i porozumienia społeczeństw obu krajów". W 2013 roku artystka poprowadziła Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.
W 2014 roku Joanna Moro wzięła udział w programie rozrywkowych "Taniec z Gwiazdami" emitowanym przez telewizję Polsat, gdzie razem ze swoim tanecznym partnerem Rafałem Maserakiem zajęli drugie miejsce.

Joanna Moro: życie prywatne

Joanna Moro jest żoną Mirosława Szpilewskiego, z którym ma dwóch synów: Mikołaja i Jeremiego (urodzeni w 2012 r.). Na początku Joanna Moro urodziła również córkę Ewę.

Zobacz także:

Anna German - Rafał Maserak - Aneta Zając

joanna moro