Rozpalał do czerwoności polskie nastolatki, ożenił się z Gruzinką. Lider Papa Dance powraca! Jak wygląda teraz?

Tapirowane fryzury, słodkie uśmiechy i ekstrawaganckie stroje - w latach 80. był to zestaw obowiązkowy każdego męskiego idola muzycznego. A Papa Dance było jednym z pierwszych polskich boys bandów wzorowanym na złożonych z przystojniaków takich zachodnich grupach jak jak Modern Talking czy New Kids On The Block. Naczelny przystojniak Papa Dance, Paweł Stasiak, świętuje właśnie 30-lecie pracy scenicznej i wystąpi na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Zobaczcie, jak się zmienił!
Paweł Stasiak Paweł Stasiak East News

Paweł Stasiak

Niektórym może trudno w to uwierzyć, ale prawie 30 lat temu dziewczyny wzdychały do tak właśnie wystylizowanych gwiazd muzyki pop. Paweł Stasiak z Papa Dance urodził się 19 listopada 1967 roku w Łodzi. Pierwsze kroki na estradzie stawiał w zespole muzyczno-tanecznym Gawęda. Potem śpiewał w chórkach Papa Dance, którego w 1986 roku został wokalistą. Zespół istniał do roku 1990, kiedy to rozpadł się podczas trasy koncertowej po USA. Pierwszą i nieudaną próbę reaktywacji Papa Dance podjęto w roku 1999. Dwa lata później zespół na dobre reaktywował się w odnowionym składzie, a pod koniec 2007 roku zmienił nazwę na bardziej nowoczesną: Papa D. 26 marca 2011 roku zespół wystąpił na benefisie Adama Małysza.

 

Paweł StasiakEast News

 

 

Paweł Stasiak, Papa Dancemat. promocyjne

 

 

Papa Dance, Paweł Stasiak. Papa Dance, Paweł Stasiak. mat. promocyjne

Paweł Stasiak

Słodkie wokale, elektroniczne brzmienie instrumentów i wystudiowane stylizacje - mało kto sobie zdaje sprawę, że Papa Dance nie było spontanicznie utworzoną kapelą, ale zespołem będącym - jak byśmy powiedzieli dzisiaj - produktem marketingowym.

Nie znaliśmy się wcześniej, zanim spotkaliśmy się w zespole. Na owe lata było to pewne novum, chociaż wykorzystywane przez producentów. W podobny sposób powołano do życia Grupę Vox, czy też Lady Pank. O nas w tym kontekście mówi się najwięcej, bo byliśmy najmłodsi. To ciekawy eksperyment, ale jak widać - bywa udany. Do dziś mamy do siebie duży szacunek i bardzo chętnie wychodzimy razem na scenę - mówił kilka lat temu Paweł Stasiak o projekcie pod nazwą Papa Dance.

Paweł Stasiak, Papa Dancemat. promocyjne

Paweł Stasiak. Paweł Stasiak. Kapif

Paweł Stasiak

Paweł Stasiak to dzisiaj sympatyczny 46-latek. Ustatkował się.

Po raz pierwszy w życiu będę miał własny adres. To znaczy taki, który będzie należał do mnie. Po latach wynajmowania różnych lokali w Warszawie, Nowym Jorku i Łodzi, zdecydowałem się kupić własne mieszkanie. Po raz pierwszy w życiu muszę też kupić meble, naczynia itd. Bo w zasadzie mam tylko swoje ciuchy, książki, płyty, filmy i parę prezentów od znajomych, np. zastawę stołową czy elektryczny otwieracz do konserw, którego zresztą jeszcze nigdy nie użyłem - powiedział w wywiadzie dla portalu Gala.pl.

Paweł Stasiakmat. promocyjne

Paweł Stasiak Paweł Stasiak fot. Ilona Ledwon-Bularz

Paweł Stasiak

Jednak życie Stasiaka po rozpadzie Papa Dance nie było kolorowe. Wokalista, mówiąc bez ogródek, został na lodzie. Był rok 1990.

Nasi menedżerowie uznali, że zostają w USA, ponieważ tam widzą swoją przyszłość. Mieli gdzieś to, że mogliśmy zaistnieć w Rosji, gdzie już zaczynaliśmy być rozpoznawalni, gdzie Ałła Pugaczowa zapraszała nas na koncert w telewizji - mówił Stasiak w powyższym wywiadzie.

Muzyk przyznał, że był wtedy młody i nie miał żadnego doświadczenia życiowego.

Najgorsze było to, że gdy wróciłem do Polski, nagle zdałem sobie sprawę, że nic nie wiem o życiu. Bo w zasadzie wprost z Gawędy, w której występowałem od dziecka, poszedłem do Papa Dance. A nagle musiałem odpowiadać sam za siebie. Nie wiedziałem, od czego zacząć, czułem się wyrwany z kontekstu. Miałem 23 lata. Ludzie w moim wieku robili dyplomy i zaczynali pierwszą pracę, a ja... właśnie zakończyłem swoją działalność.

Artyście przyszedł z pomocą Jacek Cygan, zatrudniając go w swojej "Dyskotece pana Jacka".

Za zarobione w Stanach pieniądze nagrałem też płytę "Mr Dance", dzięki której dawałem koncerty, no i zapisałem się na studia. Niedługo po tym założyłem agencję statystów i epizodystów.

Paweł StasiakPawel Stasiak, fot.Studio 69, fot.P.Mazurek

Paweł Stasiak. Paweł Stasiak. Pawel Stasiak, fot.Ilona Ledwon - Bularz

Żona

Paweł Stasiak przez 11 lat był żonaty z Gruzinką, Dianą. To nie było najszczęśliwsze małżeństwo.

Wielu ludzi uważa, że Diana wyszła za mnie za mąż, żeby otrzymać polskie obywatelstwo. Ale to jakaś totalna bzdura. Najlepiej świadczy o tym fakt, że nigdy nie starała się o obywatelstwo. Nasze małżeństwo to był spontan. Po prostu. Razem przeżyliśmy prawie rok, a potem to się jakoś rozwaliło. Nie nam pierwszym i nie nam ostatnim się nie udało.

Muzyk przy okazji skrupulatnie postanowił zadbać o swój majątek.

Zacząłem porządkować swoje życie - kontynuuje. - A gdy załatwiasz jedne sprawy, te niezałatwione zaczynają ci ciążyć. Tym bardziej, że w Polsce, zgodnie z prawem, jeśli coś by mi się stało, to moja żona dziedziczyłaby połowę majątku. A wolałbym, żeby - w razie czego - to, co po mnie zostanie, odziedziczyli najbliżsi mi ludzie: moja siostra albo jej dzieci.

 

Paweł Stasiakmat. promocyjne

 

Paweł StasiakPawel Stasiak z zespolem Papa D, fot.Ilona Ledwon-Bularz

Paweł Stasiak, Elżbieta Andrzejewska. Paweł Stasiak, Elżbieta Andrzejewska. Kapif

Łysina

Tak, tak, to nie pomyłka. Ten łysawy okularnik to Paweł Stasiak, trochę starszy od idola nastolatek z bujną czupryną, jakim był kiedyś. Jego najbardziej zagorzałe fanki mogą poczuć się rozczarowane. Ich idol przyznał bowiem, że jego imponująca, bujna czupryna nie jest całkowicie naturalna. Otóż dawne bożyszcze ma na głowie... system. Sprowadził to sobie z USA.

Doczepia się je do głowy specjalnymi zaczepami. Te systemy są popularne wśród gwiazd, które lubią często zmieniać fryzury. Z tego, co wiem, wśród klientów firmy są takie sławy, jak Tina Turner i Beyonce. Postanowiłem spróbować i ja. Tym bardziej, że to metoda nieinwazyjna i w każdej chwili można zrezygnować - powiedział Stasiak w wywiadzie dla portalu Gala.pl.
Janja Lesar, Paweł Stasiak. Janja Lesar, Paweł Stasiak. East News

Taniec z gwiazdami

Pamiętacie, że Paweł Stasiak w 2008 roku brał udział w telewizyjnym show "Taniec z gwiazdami"? Partnerowała mu wtedy piękna tancerka, Janja Lesar. To niestety,  nie wystarczyło do sukcesu. Para odpadła już w pierwszym odcinku. Na pamiątkę zostały zdjęcia.

Paweł Stasiak, Janja LesarEast News

Paweł Stasiak. Paweł Stasiak. Pawel Stasiak z Papa D, fot.Ilona Ledwon-Bularz

Dni Ziemniaka

Dni chwały zespołu Papa Dance bezdyskusyjnie przeminęły. Teraz zespół koncertuje głównie na lokalnych imprezach, typu Dni Ziemniaka albo Dni Buraka. Stasiak jednak chwali sobie takie występy.

Takie dni ziemniaka czy buraka to fajne chwile w tym zawodzie. Bo wychodzisz do ludzi, czujesz z nimi kontakt i widzisz, że to, co zaśpiewałeś dziś, wczoraj czy 20 lat temu, zostaje w nich. Żyjesz w świadomości tych ludzi, zostawiasz swój ślad. A jeśli chodzi o krytyków, to nigdy nie byliśmy ich pupilkami - tłumaczy Stasiak dla portalu Gala.pl.

Paweł StasiakPawel Stasiak z Papa D, fot.Ilona Ledwon-Bularz

Paweł Stasiak. Paweł Stasiak. Papa D, fot.Jozef Czerniejwski

30 lat na scenie

Paweł Stasiak właśnie obchodzi okrągły jubileusz - 30 lat na scenie. Uczci to w sposób iście szampański - dosłownie! Swoje sceniczne urodziny rozpocznie od Sylwestrowej Mocy Przebojów z Polsatem. Zagra wtedy swoje największe przeboje. Jakie? Tego dowiemy się już 31 grudnia o godzinie 20. Nie przegapcie!

Paweł StasiakPawel Stasia - Sylwestrowa Moc Przebojow, fot.Jozef Czerniejewski