Zagrała w najsłynniejszej meksykańskiej telenoweli, kiedy odwiedziła Polskę, jej fani stratowali scenę. Jak wygląda teraz Leticia Calderon z "Esmeraldy"?

Pamiętacie wzruszającą historię niewidomej dziewczyny, która będąc niemowlęciem została podmieniona i jako dorosła dziewczyna usiłuje znaleźć szczęście? Przekonująco zagrała ją w serialu "Esmeralda" Leticia Calderon. Myślicie, że od tamtego czasu mocno się zmieniła?
Leticia Calderon. Leticia Calderon. Youtube.com

Leticia Calderon

Leticia Calderon urodziła się w Guyamas w stanie Sonora w Meksyku w roku 1968 roku. Kiedy miała zaledwie 14 lat, zagrała w melodramacie "Amalia Batista". Potem wystąpiła w kilku filmach i serialach, które jednak nie przyniosły jej jakiegoś oszałamiającego sukcesu. Ten pojawił się dopiero w 1997 roku, kiedy zagrała tytułową rolę w meksykańskiej operze mydlanej "Esmeralda". Oprócz tego widzowie mogą ją kojarzyć z takich telenowel jak "Płonąca pochodnia", "Labirynt namiętności" czy "Prawdziwa miłość".

Leticia CalderonYoutube.com

Leticia Calderon. Leticia Calderon. Youtube.com

Ma dwóch synów

Leticia Calderon była dwukrotnie zamężna. W 1997 roku wyszła za Marcosa Leona Lopeza, ale małżeństwo przetrwało niespełna półtora roku. W 2003 poślubiła Juana Collado, jednak i to małżeństwo nie przetrwało. W 2008 roku para się rozwiodła. Przyczyną była słabość Collado do Yadhiry Carrillo, meksykańskiej aktorki, z którą ostatecznie wziął ślub w 2012 roku. Calderon i Collado mają dwóch synów, Luciana i Carla. Starszy z braci ma zespół Downa.

Dzięki moim dzieciom stałam się najszczęśliwszą kobietą na świecie. Nie sądzę, by istniało coś wspanialszego, niż bycie mamą - powiedziała w jednym z wywiadów.

Leticia CalderonYoutube.com

Leticia CalderonFacebook.com

Leticia Calderon. Leticia Calderon. Youtube.com

Esmeralda

Historia Esmeraldy, niewidomej, pięknej dziewczyny, która jako niemowlę została podmieniona w wyniku intrygi, przyniosła jej ogromną popularność. Produkcję serialu rozpoczęto w 1997 roku. Jego motorem był oczywiście wątek miłosny, który napędzał serial przez 137 odcinków, aż do szczęśliwego końca.

Wiele mnie nauczyła rola Esmeraldy, to była bardzo miła praca - wspominała potem Calderon. - Mimo, że bohaterka była niewidoma, miała wspaniałą duszę, serce. Kochała przyrodę, ludzi. Dzięki tej roli poznało mnie wielu ludzi, także poza Ameryką.

Leticia CalderonYoutube.com

Leticia Calderon. Leticia Calderon. Facebook.com

Leticia Calderon dzisiaj

Kiedy kręcono "Esmeraldę", Calderon miała zaledwie 29 lat. Dzisiaj jest to piękna, 45-letnia kobieta.

Leticia CalderonFacebook.com

Leticia Calderon. Leticia Calderon. Facebook.com

Blondynka

Wyobrażacie sobie Esmeraldę jako blondynkę? Oto, jak Leticia Calderon prezentuje się z przefarbowanymi na blond włosami. Seksowna?

Leticia CalderonFacebook.com

Leticia CalderonFacebook.com

Leticia CalderonFacebook.com

Leticia Calderon. Leticia Calderon. Facebook.com

Leticia Calderon w Polsce

Szaleństwo związane z serialem "Esmeralda" dotarło także do Polski. Serial - i co za tym idzie główna bohaterka - zyskał tu ogromną popularność. Kiedy Leticia Calderon w 1999 roku na zaproszenie TVN odwiedziła Polskę, była traktowana jak gwiazda z najwyższej półki. Fani aktorki wręcz odchodzili zmysłów, gdy ich idolka pojawiała się w pobliżu.

To, co się dzieje, przerasta nasze najśmielsze oczekiwania - informował wtedy lektor.

Tłumy ludzi dosłownie taranowały wszystko, co stało na drodze, chcąc za wszelką cenę dostać się maksymalnie blisko Leticii Calderon. W Czeladzi koło Katowic spotkanie z gwiazdą trzeba było odwołać, ponieważ rozgorączkowani fani stratowali scenę.

Sytuacja już się wymknęła spod kontroli, nawet nie będzie miała gdzie wejść! Scena nie istnieje! - brzmiał wtedy krótki, policyjny komunikat.

Leticia CalderonAG

Leticia CalderonAG

Leticia Calderone. Leticia Calderone. Facebook.com

"Labirynt namiętności"

Na fali sukcesu "Esmeraldy" Calderon wystąpiła w kolejnej telenoweli, "Labirynt namiętności". Aktorce spodobało się, że po roli subtelnej, delikatnej dziewczyny, miała szansę zagrać osobę o zupełnie innym charakterze.

Julieta Valderrama to całkowicie inna postać od Esmeraldy. To jest kobieta w spodniach! "Labirynt namiętności" jest to opowieść, która pokazuje problemy bogatych, ważnych i dumnych ludzi, którzy dręczyli mojego dziadka (Roberto Antues). Bardzo mi się to podobało, ponieważ Julieta miała charakterek, nie słabła po tych wszystkich policzkach, które dostała od życia, do końca broniła swojej miłości - tymi słowami Calderone opisywała zagraną przez siebie postać.
Leticia Calderon. Leticia Calderon. Facebook.com

"Nieposkromiona" Calderon

Ostatnią rolą Leticii Calderon jest postać bezwzględnej Isadory Lozcano. Aktorka udowadnia tym samym, że nie boi się żadnych wyzwań.

Jest namiętna i ulega miłości. Gotowa zabić, jeżeli ktoś próbuje tknąć jej własność. Pieniądze są dla niej sprawą pierwszorzędną i posunie się do wszystkiego, aby je mieć - czytamy charakterystykę postaci na stronie Superseriale.pl.