W latach 80. każda zazdrościła Jamie Lee Curtis figury! A teraz? Zazdrościmy jej pewności siebie

Jamie Lee Curtis zawsze była przebojowa, naturalna i przy całej swojej "chłopięcej" urodzie, niezwykle kobieca i seksowna. Lata mijają, a ona wciąż jest naturalna. Zobaczcie sami!
Jamie Lee Curtis. Jamie Lee Curtis. mat. prasowe

Jamie Lee Curtis

Jamie Lee Curtis poznaliśmy głównie dzięki filmom "Nieoczekiwana zmiana miejsc" i "Rybka zwana Wandą", które w latach 80. ubiegłego stulecia były prawdziwymi hitami. Charakterystyczna "męska" fryzura i niepokorne zachowanie pozornie nie przydawały jej seksapilu, ale wystarczy zobaczyć ją na tych zdjęciach, żeby nie mieć już żadnych wątpliwości. Tak wyglądała w filmie "Prawdziwe kłamstwa" z 1994 roku:

Jamie Lee Curtis

A tak w filmie "Trading places" z roku 1983:

Jamie Lee CurtisKadr z filmu

Jamie Lee Curtis Jamie Lee Curtis STEWY / STARSURF / SPLASH NEWS/EAST NEWS/Stewy / starsurf / Splash News

Jamie Lee Curtis

Dziś Jamie Lee Curtis ma 55 lat i choć nie ma już idealnego ciała, którym tak hipnotyzowała jeszcze 20-30 lat temu, to nadal jest jej czego zazdrościć. Dziś jednak pożądamy jej pewności siebie i wigoru. Aktorka mimo że nie ma już perfekcyjnie smukłych nóg czy jędrnych piersi, nie robi sobie nic z obecności paparazzi, którzy podglądali jej igraszki na plaży na Hawajach.

Jamie Lee CurtisEastNews

Jamie Lee Curtis Jamie Lee Curtis STEWY / STARSURF / SPLASH NEWS/EAST NEWS/Stewy / starsurf / Splash News

Jamie Lee Curtis

Bądźmy szczerzy, choć figura Jamie Lee Curtis nie jest już taka jak dawniej, to jednak nadal budzi podziw. Ciało 55-letniej aktorki utrzymane jest w dobrej kondycji. Gwiazda nie stroni od wysiłku fizycznego i zdrowego jedzenia, jednak zarówno do ćwiczeń jak i diet pochodzi ze sporym dystansem.

Uprawiam pilates, jogę czy inne ćwiczenia. Jem bardzo ostrożnie. Patrząc na siebie mówię sobie, że ja tak po prostu wyglądam , nie walczę z tym. Musiałam przyjąć, że to ciało to część mnie - mówiła Jamie Lee Curtis w rozmowie z "More Magazine".

Jamie Lee CurtisEastNews

 

Jamie Lee Curtis Jamie Lee Curtis More Magazine

Jamie Lee Curtis

W filmie "Być doskonałym" (ang. tytuł "Perfect") Jamie Lee Curtis wcieliła się w instruktorkę aerobiku. Jej sylwetka barbie odziana w obcisłe body przyprawiała o zawrót głowy. Prawie 30 lat po premierze obrazu także sama aktorka musiała uporać się ze zmianami, jakie zaszły w ciele. Przełomem była sesja dla "More Magazine". Bez Photoshopa, obciskającej bielizny, trików ze światłocieniem: tylko ona i obiektyw.

Nie mam już wspaniałych ud. Mam bardzo duże piersi i mięciutki, tłuściutki brzuszek. Ludzi uważają, że ciągle chodzą w superobcisłych sukienkach. Widzą taką "idealną Jamie" ze wspaniałą figurą itd. Nie chcę, żeby tak o mnie myśleli, bo to oszustwa, których nie chcę utrwalać - powiedziała w wywiadzie dla pisma.

Jamie Lee Curtis, film Perfectkadr z filmu 'Być doskonałym'

jamie lee curtismat. prasowe

Zdjęcia, które zamieścił magazyn, miały dodać pewności siebie innym kobietom po 40-tce oraz sprawić, żeby pokochały swoje ciała takimi, jakie są. Jamie Lee Curtis jest świadoma swoich mankamentów, ale udało jej się z nimi oswoić. Jak?

Mam trochę sadełka na brzuchu [aktorka zaczęła potrząsać fałdką]. Mój brzuszek nawet ma imię - mówiła z uśmiechem w w tegorocznym wywiadzie dla "More Magazine". - Nazywa się Midge. Kiedy ćwiczę Pilates, mówię do Midge: "Pociągnij się, Midge."

04/21/2012 - Jamie Lee Curtis - The American Red Cross Red Tie Affair 2012 - Arrivals - Fairmont Miramar Hotel, 101 Wilshire Boulevard - Santa Monica, CA, USA - Keywords: Orientation: Portrait Face Count: 1 - False - Photo Credit: Andrew Evans / PR Photos - Contact (1-866-551-7827) - Portrait Face Count: 1Andrew Evans / PR Photos

Jamie Lee Curtis

Biorąc pod uwagę brutalne realia Hollywood, które promują tylko to co szczuplejsze, jędrniejsze i bardziej skandalizujące, postawa Jamie Lee Curtis jest godna podziwu. Aktorka nie bierze udziału w morderczym i bezsensownym wyścigu z czasem. Zamiast tego cieszy się każdą chwilą. Ona jednak za swoje największe osiągnięcie życiowe uznaje zwycięską walkę z uzależnieniem od alkoholu i leków przeciwbólowych.

11/20/2012 - Jamie Lee Curtis and sister Kelly Lee Curtis - "Hitchcock" Los Angeles Premiere - Arrivals - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences - Beverly Hills, CA, USA - Keywords: Orientation: Portrait Face Count: 1 - False - Photo Credit: Andrew Evans / PR Photos - Contact (1-866-551-7827) - Portrait Face Count: 1Andrew Evans / PR Photos

Do listy osiągnięć Curtis należałoby jednak także wpisać liczne nagrody filmowe, sukces wydawniczy (aktorka napisała kilka książek dla dzieci), a także udane życie prywatne. Od 1984 jest żoną aktora Christophera Guesta. Para adoptowała dwoje dzieci: Annie i Thomasa. Co ciekawe Curtis jest chrzestną Jake'a Gyllenhaala.

Actress Jamie Lee Curtis wears a tool belt as she presents an award honoring the cast of "Home Improvement" at the taping of the 7th annual TV Land Awards in Los Angeles, California April 19, 2009. The awards show honors classic TV shows and will be telecast April 26 on the TV Land cable channel. REUTERS/ fred        (UNITED STATES ENTERTAINMENT)REUTERS/Fred Prouser