Wybraliście najsympatyczniejsze serialowe pary! Miejsce 3. Małgorzata i Paweł Królikowscy. Jak się poznali i kto kogo uwiódł?

Według Waszych głosów, małżeństwo Królikowskich należy do czołówki najsympatyczniejszych serialowych par! Przygotowaliśmy kilka ciekawostek, które z pewnością Was zainteresują. Zobaczcie, czego nie wiecie o tej aktorskiej parze!
Paweł Królikowski, Małgorzata Ostrowska-Królikowska Paweł Królikowski, Małgorzata Ostrowska-Królikowska KAPIF

Wiersze i piosenki

Poznali się w szkole teatralnej. Królikowski w przyszłej żonie zakochał się od pierwszego wejrzenia. Po latach wspomina:

To było zjawisko meteorologiczne, burza, piorun strzelił. Trzeba było się przed te chmury jakoś przedrzeć, a było ich dość dużo. Jakoś tak z biegiem czasu zaczęło się pojawiać światło.

Małgorzata Ostrowska - Królikowska i Paweł KrólikowskiKapif

Małgorzata też dobrze pamięta ich początki:

Na wiersze mnie wziął. Paweł jest człowiekiem słowa. Mam wszystko zachowane w moim pamiętniczku. Jeden z wierszy, którymi mnie zdobył brzmiał: Moja Małgocha jest jak słońca brocha, w sukience nieba błękitnej.

Małgorzata Ostrowska - Królikowska i Paweł KrólikowskiKapif

Wszystko co robił Paweł, żeby uwieść przyszłą żonę, było z góry zaplanowane:

Jestem wyrachowanym brzydalem i to moja żona popełniła szaleństwo, że dała mi się uwieść na całe życie. Zdobywałem, ale nie były to spontaniczne szaleństwa, tylko kosmiczna precyzja.

Aktor podrzucał Małgorzacie całą masę karteczek z wierszami w różnych częściach mieszkania, a ona znajdowała je przypadkiem...

Małgorzata Ostrowska - Królikowska i Paweł Królikowski Małgorzata Ostrowska - Królikowska i Paweł Królikowski Kapif

Pierwszy pocałunek

Małgorzata nie do końca pamięta ich pierwszy pocałunek, ale Paweł z chęcią przypomniał o nim żonie:

To było na wydziale aktorskim, we Wrocławiu przy ulicy Januszowickiej. Był tam taki ogród, w którym rosły magnolie. Magnolie i czereśnie. To było właśnie tam - zdradził w Pytaniu na śniadanie.

 

Małgorzata Ostrowska - Królikowska i Paweł KrólikowskiKAPIF

Małgorzata Ostrowska - Królikowska i Paweł Królikowski Małgorzata Ostrowska - Królikowska i Paweł Królikowski Kapif

Ludzie lasu

Para mieszka Zalesiu Górnym, w domu otoczonym przez las. Zakochali się w tej okolicy od pierwszego wejrzenia.

Pewnego razu, podczas kłótni małżeńskiej, z głównej drogi zjechaliśmy na boczną, leśną oczywiście, i przed naszymi oczami pojawiła się tablica z nazwą miejscowości. I zobaczyliśmy. Zostaliśmy w tamtej okolicy na resztę życia - wspominał Paweł Królikowski w "Gali". - Piękna leśna droga. Była niczym tunel oświetlony słońcem.

Małgorzata Ostrowska - Królikowska i Paweł KrólikowskiKapif

Takie otoczenie jest spełnieniem marzeń Małgorzaty:

Marzyłam, żeby za oknem mieć drzewa. Drzewo jako symbol a dla mnie ogromne znaczenie. Jest za naszym oknem piękna brzoza, do której mam duży sentyment. Jabłoń kwitnąca też jest piękna - dodała w tym samym wywiadzie.

Małgorzata Ostrowska - Królikowska i Paweł KrólikowskiKapif

Para, dzięki swojej miłości do natury, została niedawno mianowana ambasadorami polskich lasów. Każda wspólna chwila w takim anturażu, to dla nich małe miłosne święto.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Paweł Królikowski, Antoni Królikowski. Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Paweł Królikowski, Antoni Królikowski. Kapif

Dzieciom nie wolno

Para jest rodzicami pięciorga dzieci: Antka, Jana, Julii, Marceliny i Ksawerego. Przyznają, że wszystkie były zrodzone z miłości. Jednak, aby móc sprawnie funkcjonować z taką gromadką, rodzice musieli wyznaczyć swoim pociechom dokładne granice. W programie "Wielka draka o dzieciaka" Królikowscy powiedzieli, że na przykład nie pozwalają Marcelinie wchodzić na drzewo. Ich zakaz jest jednak notorycznie łamany. Znacznie bardziej stanowczy są jednak w innej kwestii. Jedyną rzeczą jakiej nigdy nie pozwoliliby dotknąć córce jest pamiątkowy miecz Królikowskich. Został on zawieszony wysoko pod sufitem, z dala od ciekawskich rączek małych urwisów.

Małgorzata Ostrowska - Królikowska i dzieckoKapif

Małgorzata Ostrowska - Królikowska i dzieckoKapif

Małgorzata Ostrowska - Królikowska i dzieckoKapif

Małgorzata Ostrowska - Królikowska Małgorzata Ostrowska - Królikowska Kapif

Pomoc potrzebującym

Małgorzata Królikowska bardzo angażuje się w akcje pomocy humanitarnej UNICEFU dla kobiet i dzieci z biednych krajów, głównie z Afryki. Była w Etiopii, gdzie prowadzono akcję zwalczającą tężec noworodkowy. W podróżach często towarzyszy jej mąż. Wspólny wyjazd do Burkina Faso zrewolucjonizował jej dotychczasowe spojrzenie na świat i związek.

Będąc tam, obserwując te kobiety, zrozumiałam, że nasze problemy i kryzysy, nawet w małżeństwie, mają tak małe znaczenie w porównaniu do problemów tych kobiet i tego, z czym one muszą się zmagać każdego dnia. Nauczyłam się od nich pokory.

Paweł KrólikowskiKapif

Bracia Królikowscy Bracia Królikowscy KAPiF

Bracia Królikowscy

Jednak klan Królikowskich to nie tylko małżeństwo Królikowskich. Paweł Królikowski ma bowiem brata, niemniej znanego od siebie aktora - Rafała. Ten grał m.in. w serialu "Usta, Usta", gdzie uwodził jedną z głównych bohaterek. Łatka podrywacza przylgnęła do niego na stałe. Flirtował też bowiem jako redaktor naczelny w "Nigdy w życiu!", kusił jako Michał z "Teraz albo nigdy!" czy uwodził jako Michał z "Hotelu 52". Uważa się go za jednego z najprzystojniejszych polskich aktorów, ale ma do siebie dystans:

Kiedy słyszę o sobie "ciacho" ogarnia mnie śmiech. "Ciacho" to Brad Pitt. Tak też twierdzi moja żona - komentuje żartobliwie aktor w rozmowie z Fakt.pl.

Bracia Królikowscy, oprócz wspólnych korzeni i talentu łączy też takie samo podejście do życia osobistego. Podkreślają, że rodzina to dla nich ostoją, bez której trudno byłoby im się cieszyć sukcesami zawodowymi. Rafał od 7 lat jest mężem Doroty Mirskiej.

 

Rafał Królikowski, Dorota Mirska, żonaKapif

Rodzina Królikowskich Rodzina Królikowskich Kapif

Relacje z dziećmi

Królikowscy są bardzo dużą, kochającą się rodziną. Podkreślają, że bardzo ważne są wspólne posiłki, które wzmacniają ich więzi i dają możliwość szczerej rozmowy. Według Pawła Królikowskiego najważniejsze jest jednak, aby dzieci miały na kim się wzorować. Dlatego sam stara się być dla swoich pociech osobą godną naśladowania.

Unikam takich sytuacji, żeby dzieci były dla mnie autorytetem. Ja jestem od tego. Tworzę autorytet naprawiając rowery, samochody, telewizor, radio - mówi aktor w Pnś.

Paweł Królikowski , Małgorzata Ostrowska Królikowska, dziecko, synKapif

Paweł przestrzega jednak przed byciem nadopiekuńczym. Dzieci mogą się wówczas łatwo odwrócić od rodzica. Gdy da im się poczucie bezpieczeństwa same będą przychodzić do matki lub ojca i zwierzać się. Te rozmowy są jednak wspaniałą lekcją przede wszystkim dla dorosłych.

Mam wrażenie, że się uczę od dzieci samych złych rzeczy. Gdy byłem w ich wieku, myślałem o rowerze, wagarach, wakacjach i innych fajnych rzeczach. Jak z nimi rozmawiam, to oni lubią chodzić do szkoły, uczyć się, rozmawiać o tym, co wydarzyło się w szkole. Jest to dla mnie przerażające! - przyznał szczerze Królikowski
Krolikowski Antoni Antek, Krolikowski Pawel Krolikowski Antoni Antek, Krolikowski Pawel KAPIF.PL/KAPIF

Antek Królikowski

Najstarszym dzieckiem pary jest Antek, który poszedł tą samą ścieżką zawodową. Jest aktorem i reżyserem. Do jednego z jego filmów, "Noc życia", muzykę skomponował jego utalentowany brat, Jan. Ojca i syna łączą bardzo bliskie relacje. Jeżdżą razem na festiwale i wspierają się w projektach filmowych. Antek zapowiedział, że nie zamierza rywalizować z ojcem także w innych dziedzinach życia. Żartobliwie stwierdzili, że na pewno nie będzie próbował prześcignąć go w liczbie dzieci.

 Antek Królikowski kapif.pl

Choć najstarszy syn nie mieszka już z rodzicami, od czasu do czasu odwiedza rodzinne progi. Wówczas w całym domu panuje wielkie poruszenie. Młodsze siostry starają się zrobić coś oryginalnego, dekorują stół i cieszą się każdą chwilą spędzoną z bratem.

Antek jakiś czas temu miał problemy z prawem i alkoholem. W jego obronie stanęli rodzice, którzy jednak po zakończeniu całej sprawy stwierdzili, że popełnili błędy w jego wychowaniu.

Z Antkiem chciałam się kumplować. Mieć partnerskie relacje. Kiedy przeżywał swój pierwszy zawód miłosny, ogolił się na łyso. Ale gdy go zobaczyłam, powiedziałam "wiesz co, ładnie wyglądasz". To się nie sprawdziło - przyznała Królikowska w "Na Żywo".
Kiedy pracowałem w telewizji, alkoholu było za dużo. Był wszędzie - stwierdził Paweł.

Obecnie jednak nie słychać już doniesień o wybrykach Antka, za to na salonach można zobaczyć go spokojnego i uśmiechniętego w towarzystwie swojej dziewczyny.

Antek KrólikowskiKAPiF