Crawford, Schiffer, Evangelista... Zobacz, jak teraz wyglądają supermodelki z lat 80. i 90.

Dwadzieścia lat temu marzyli o nich mężczyźni, a kobiety chciał wyglądać jak one. Dziś są po czterdziestce. Zobaczcie, jak zmieniły się supermodelki z lat 80.
Stephanie Seymour Stephanie Seymour mat. promocyjne

Stephanie Seymour

Stephanie Seymour zaczynała jako miała 14-latka. Najpierw reklamowała domy towarowe w San Diego, później przegrała w konkursie Elite Model Look. Gdy miała 16 lat, zaczęła spotykać się z Johnem Casablancasem, szefem Elite Model Management, żonatym z modelką Jeanette Christjansen. Zerwała z nim i szybko wyszła za mąż za gitarzystę Tommy'ego Andrewsa. Wtedy jej kariera nabrała rozpędu. Trafiła na okładkę "Vogue", pozowała dla wchodzącej na rynek spółki Victoria's Secret, wzięła też udział w sesji dla "Playboya". Rozwiodła się, urodziła dziecko. Wystąpiła w dwóch teledyskach Guns N' Roses: "Don't Cry" i "November Rain". Była w związku z Axlem Rose'em, a później z Peterem Branem. Jest matką czwórki dzieci.

Stephanie Seymour Stephanie Seymour PAPIXS/EAST NEWS/ASLAN

Stephanie Seymour

Dziś, mimo czwórki dzieci, 45-letnia modelka nadal zachwyca swoim ciałem.

Carol Alt Carol Alt Mademoiselle

Carol Alt

Jej historia to spełnienie amerykańskiego snu. Łowca modelek wypatrzył ją w restauracji - była wtedy na pierwszym roku studiów. Najpierw pracowała dla nowojorskiej agencji Elite, później zmieniła agencję-matkę na Ford i rozpoczęła karierę w Mediolanie. Chodziła u Christiana Diora i Valentino.

Carol Alt Carol Alt GREGORY PACE/BEI / REX FEATURES/EAST NEWS/Gregory Pace/BEI / Rex Features

Carol Alt

Czas nie odcisnął piętna na twarzy Carol Alt. 53-lertnia modelka nadal zachwyca swoją urodą.

Cheryl Tiegs Cheryl Tiegs Time

Cheryl Tiegs

Plakaty, na których Cheryl pozowała w bikini, stały się kultowe. Była najczęściej występującą modelką na okładach magazynów "Sports Illustrated" i  "Swimsuit Issue". Była też pierwszą, która miała włąsną kolekcję ubrań. Swoim nazwiskiem sygnowała produkty Sears'a.

Cheryl Tiegs Cheryl Tiegs HENRY LAMB/PHOTOWIRE/BEI / REX F/EAST NEWS/Henry Lamb/Photowire/BEI / Rex F

Cheryl Tiegs

65-letnia Cheryl Tiegs poddała się kilku operacjom plastycznym. Ale nie wygląda źle, co?

Kim Alexis Kim Alexis Vogue

Kim Alexis

Kim Alexis była jedną z topowych modelek lat 80. Brała udział w wielu kampaniach reklamowych, m.in. dla marki Revlon. Zagrała kilka epizodycznych ról w filmach i serialach. Prowadziła też swój program o zdrowym odżywianiu i fitnessie.

Kim Alexis Kim Alexis EastNews

Kim Alexis

Dziś ma 53 lata.

Elle MacPherson Elle MacPherson Bazar

Elle MacPherson

Elle zrobiła oszałamiającą karierę. Zaczęła w rodzimej Australii, by po roku przenieść się do Nowego Jorku. Tam pozowała dla takich marek, jak Biotherm, Christian Dior oraz Escada. Przeniosła się do Londynu, a później do Paryża. W 1986 roku tygodnik Time nadał Elle przydomek "The Body" Zagrała w "Przyjaciołach" i kultowym już filmie "Syreny", gdzie wystąpiła u boku Hugh Granta. Do tej roli musiała zresztą przytyć dziewięć kilogramów.

Elle MacPherson Elle MacPherson RUSS EINHORN / SPLASH NEWS/EAST NEWS/Russ Einhorn / Splash News

Elle MacPherson

Dziś ma 46 lat. I na przydomek The Body zasługuje nadal:)

Brooke Shields Brooke Shields Playboy

Brooke Shields

Brooke Shields była modelką odkąd skończyła 11 miesięcy. Jej karierą kierowała matka. Maleńka Brooke reklamowała pieluchy, mleko i talk kosmetyczny. Gdy miała 15 lat, została najmłodszą modelką pozująca dla "Cosmopolitan". Wywołała skandal, gdy w 1979 roku, jako 14-latka pojawiła się w reklamie jedynie w dżinsach Calvina Kleina. Pojawiła się na okładkach najbardziej topowych magazynów modowych. Później występowała w filmach, m.in. w "Błękitnej lagunie".

Brooke Shields Brooke Shields GREGORY PACE/BEI / REX FEATURES/EAST NEWS/Gregory Pace/BEI / Rex Features

Brooke Shields

Dziś ma 48 lat.

Jill Goodacre Jill Goodacre Cosmopolitan

Jill Goodacre

Jill Goodacre była jedną z pierwszych aniołków Victoria's Secret. Później porzuciła wybieg dla aktorstwa.

Jill Goodacre Jill Goodacre JULIANO GOMEZ/BROADIMAGE/EAST NEWS/Juliano Gomez/Broadimage

Jill Goodacre

Dziś ma 48 lat.

Paulina Porizkova Paulina Porizkova mat. promocyjne

Paulina Porizkova

Paulina Porizkova do branży trafiła dzięki swojemu przyjacielowi, amatorowi fotografii, który wysłał jej zdjęcia do agencji modelek Elite. Chciał zareklamować siebie, ale szefostwo agencji zwróciło uwagę na urodę Pauliny. Zaproszono ją do Paryża. Tam ze wzrostem 181 cm okazała się idealną modelką. Szybko rozpoczęła pracę dla paryskich i nowojorskich domów mody.

Paulina Porizkova Paulina Porizkova 0000524/REPORTER/Rolf Mueller/face to face

Paulina Porizkova

Dziś ma 48 lat.

Cindy Crawford Cindy Crawford Lei

Cindy Crawford

Jej twarz pojawiła się na okładkach magazynów o modzie, m.in. "Vogue" i "Harper's Bazaar". Gdy miała 22 lata, wystąpiła w nagiej sesji dla "Playboya". W ciągu dwudziestu lat międzynarodowej kariery brała udział w pokazach takich domów mody jak: Dolce & Gabbana, Ralph Lauren, Calvin Klein, Gianni Versace, Michael Kors, Chanel, Thierry Mugler, Valentino i Christian Dior.

Cindy Crawford Cindy Crawford PICTURE PERFECT / REX FEATURES/EAST NEWS/Picture Perfect / Rex Features

Cindy Crawford

Dziś ma 47 lat.

Kelly LeBrock Kelly LeBrock Vogue

Kelly LeBrock

Już jako 16-latka była modelką agencji Ford, na zlecenie której reklamowała bieliznę Christiana Diora. Kilkakrotnie pozowała dla "Playboya". Później poświęciła się karierze aktorskiej. Zagrała m.in.: w "Kobieta w czerwieni", "Dziewczyna z Komputera" czy "Ści(ą)gany".

Kelly LeBrock Kelly LeBrock ROSHAN PERERA / SPLASH NEWS/EAST NEWS/Roshan Perera / Splash News

Kelly LeBrock

Dziś ma 53 lata.

Eva Herzigova. Eva Herzigova. mat. promocyjne

Eva Herzigova

Czeska modelka rozpoczęła karierę, gdy miała 16 lat. Szybko trafiła na paryskie wybiegi. Jej pierwszym ważnym wystąpieniem było uczestnictwo w reklamie firmy Wonderbra. Po sukcesie Później reklamowała m.in. dla firm: Guess, Victoria's Secret, Louis Vuitton. Pozowała też do kalendarza Pirelli.

Eva Herzigova Eva Herzigova RICHARD YOUNG / REX FEATURES/EAST NEWS/Richard Young / Rex Features

Eva Herzigova

Dziś ma 40 lat.

Helena Christensen Helena Christensen mat. promocyjne

Helena Christensen

Duńska modelka rozpoczęła karierę, gdy miała 9 lat. W 1986 roku zdobyła tytuł Miss Danii. Współpracowała z najlepszymi na świecie projektantami i domami mody, jak: Gianni Versace, Chanel, Valentino, Christian Dior, Giorgio Armani, Karl Lagerfeld, Givenchy, Donna Karan, Vivienne Westwood, John Galliano, Chloé, Dirk Bikkembergs, Dolce & Galbana, Dries van Noten, Ghost, Helmut Lang, Jean-Paul Gaultier i Thierry Mugler.

Helena Christensen Helena Christensen GREGORY PACE/BEI / REX FEATURES/EAST NEWS/Gregory Pace/BEI / Rex Features

Helena Christensen

Dziś ma 45 lat.

Linda Evangelista Linda Evangelista Vogue

Linda Evangelista

Kiedy miała 12 lat wygrała konkurs Miss Teen Niagara w 1977 roku. Niedługo po tym rozpoczęła współpracę z największymi firmami modowymi na świecie. Pozowała dla m.in.: Alberta Ferretti, American Express, Anne Klein, Calvin Klein, Chanel, Chloé, Dolce & Gabbana, Donna Karan, Gianni Versace, Herm?s, Valentino, Christiana Diora, Johna Gallianoa, Jeana-Paula Gaultier, Herm?s, Ralpha Laurenta.

Linda Evangelista Linda Evangelista DAVID X PRUTTING/BFANYC/SIPA USA/EAST NEWS/BFA

Linda Evangelista

Dziś ma 48 lat.

Claudia Schiffer Claudia Schiffer mat. promocyjne

Claudia Schiffer

Duma Niemców - jak ją nazywano - pracę w zawodzie rozpoczęła w 1987 roku. Miała wtedy 17 lat. Od tego czasu jej twarz pojawiła się na ponad 700 okładkach najważniejszych magazynów o modzie m.in. "Vogue", "Harper's Bazaar", "Cosmopolitan", "Time", a także na opiniotwórczych "Vanity Fair", "People", "Rolling Stone", "The New York Times".

Claudia Schiffer Claudia Schiffer VITCHI MARCO/ABACA/EAST NEWS/Vitchi Marco

Claudia Schiffer

Dziś ma 43 lata.

Iman Iman mat. promocyjne

Iman

Karierę modelki zaczęła dość późno, bo w wieku 21 lat. W 1976 roku rozpoczęła pracę dla amerykańskiego magazynu "Vogue". Później przyszły kolejne kontrakty.Współpracowała z takimi projektantami mody światowej sławy jak: Yves St. Laurent, Versace, Calvin Klein, Valetnino, Thierry Mugler, Kenzo, Versace i Donna Karan.

Iman Iman MEDIAPUNCH / REX FEATURES/EAST NEWS/MediaPunch / Rex Features

Iman

Dziś ma 58 lat.

Janice Dickinson Janice Dickinson Vogue

Janice Dickinson

Janice Dickinson ma polskie pochodzenie po mamie Jennie Pietrzykoski, jej ojciec pochodził zaś  z rodziny białoruskich emigrantów. W modelingu zadebiutowała w 1970 roku. Podpisała kontrakt z nowojorską agencją Wilhelmina, która później wysłała Janice do Paryża i Mediolanu. Pracowała dla: Calvina Kleina, Gianniego Versace, Giorgio Armaniego, Azzedine Ala?a i domu mody Valentino.

Janice Dickinson Janice Dickinson SAM SHARMA/MIGUEL AGUILAR, PACIFICCOASTNEWS.COM/EAST NEWS/Sam Sharma/Miguel Aguilar, PacificCoastNews.com

Janice Dickinson

Dziś ma 58 lat i kilka nieudanych operacji plastycznych za sobą. Jest założycielką agencji modelek "The Janice Dickinson Modeling Agency".

Kathy Ireland Kathy Ireland JPHOTO: EAST NEWS/EVERETT COLLECTION MELROSE PLACE

Kathy Ireland

Amerykańska modelka zadebiutowała na wybiegu w wieku 17 lat. Brała udział w wielu kampaniach reklamowych, m.in.: Pepsi, Revlon, Sports Illustrated, Thackery oraz Zeki Triko Swimwea.

Kathy Ireland Kathy Ireland EAST NEWS/Kirk Mckoy

Kathy Ireland

Dziś ma 50 lat.

Christy Turlington Christy Turlington TopModel

Christy Turlington

Karierę modelki rozpoczęła w 1982 roku. Miała wtedy 13 lat. Pojawiła się na ok. 500 okładkach. W wieku 18 lat Turlington trafiła na okładkę magazynu mody "Vogue". Zaczęła pojawiać się na wybiegach we Włoszech. Na okładce włoskiego "Vogue" pozowała razem z Lindą Evangelistą i Heleną Christensen. Potem została twarzą domu mody Versace. Pracowała dla Calvina Kleina, Chanel i Maybelline. Obecnie rozwija własną markę kosmetyków Sundari.

Christy Turlington Christy Turlington ERIK PENDZICH/REX / REX FEATURES/EAST NEWS/Erik Pendzich/Rex / Rex Features

Christy Turlington

Dziś ma 44 lata.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.