Miss Polski Katarzyna Krzeszowska: Czasem dziewczyny na wyborach złośliwie podcinają sobie obcasy

Zobaczcie, co zdradziła w rozmowie z nami najpiękniejsza Polka.
Katarzyna Krzeszkowska. Katarzyna Krzeszkowska. Tomasz Mosionek

Katarzyna Krzeszowska

Miss Polski Katarzyna Krzeszowska robi wrażenie naturalnej, skromnej dziewczyny. Od pierwszych sekund naszej rozmowy znika dystans. Na pytania odpowiada z dbałością o szczegóły. Ma czas. Łamie stereotyp zimnej, niedostępnej piękności. W sobotę odebrała korony najpiękniejszej Polki i widać, że póki co nie zachłysnęła się sukcesem.

Wiem, że jeszcze dużo muszę się nauczyć. Szlifuję swój angielski, żeby wyrazić siebie najdokładniej jak będę mogła, porównywalnie do wypowiedzi w języku polskim. Podczas wyborów Miss Universe nie będę grała, udawała kogoś, kim nie jestem - mówi nam najpiękniejsza Polka.

Lubi się dzieli. Koronę i szarfą oddała na licytację, żeby zebrane środki przekazać fundacji "Małopolskie serce", która wspiera ubogie rodziny tego regionu.

Katarzyna Krzeszowska

Informacja, że została najpiękniejszą Polką, bardzo ją zaskoczył. 22-latka do końca nie wierzyła w siebie. Wokół niej było wiele pięknych dziewczyn, które się nawzajem wspierały. Mimo że Kasia ma na swoim koncie duży sukces - wygrała wybory na Miss Małopolski,- podczas sobotniego konkursu odbierała wyróżnienie w totalnym szoku:

Jak usłyszałam, że wyczytują mój numer, nie mogłam uwierzyć. Przed oczami zrobiło mi się ciemno. Nie wiedziałam co robić, jak się zachować. Zaskoczenie było tak ogromne, że działałam instynktownie.

Katarzyna Krzeszkowska. Katarzyna Krzeszkowska. Tomasz Mosionek

Katarzyna Krzeszowska

Kasia studiuje grafikę na Akademii Krakowskiej. Jednak od dziecka z fascynacją śledziła wybory Miss Polski i Miss World. Oglądając na show w telewizji, pragnęła być jego częścią:

Zawsze chciałam zobaczyć, jak takie show wygląda od kulis. Okazało się, że przy wyborach Miss Polski, wiele osób pracuje na wspólny sukces. Choreografowie, scenarzyści i uczestniczki wkładają ogromną pracę, by widzowie mogli oglądać perfekcyjnie przygotowany konkurs.

Katarzyna Krzeszowska

O tym, że konkursy piękności to wojna wśród rywalek, krążą już legendy. Duża konkurencja wywołuje w skrajne zachowania. Dziewczyny są jednak dyskretne. Jedyne, na co Kasia narzeka między wierszami, to fakt, że jak kandydatki udają osoby, którymi nie są. Zagrywają się, żeby zrobić jak najlepsze wrażenie na widzach i jurorach.

Dziewczyny opowiadały sobie, jak na innych zgrupowaniach padały ofiarą złośliwych koleżanek. Złośliwie przycinały sobie wzajemnie obcasy, krytykowały się. Mnie to na szczęście nie dotyczyło. Zresztą gdy któraś z nas potrzebowała pomocy, zaraz znajdowała się chętna by ją wesprzeć. Jedyne na co mogę narzekać to, że niektóre z kandydatek zachowywały się nie fair. Kłamały i udawały osoby, którymi nie są. Za kulisami zachowywały się całkiem inaczej, jak na scenie i podczas wywiadów. Ale kłamstwo ma krótkie nogi - opowiada nam Kasia.

Katarzyna Krzeszowska

Z dnia na dzień, z anonimowej studentki Akademii Krakowskiej, Kasia stała się najpiękniejszą Polką i osobą rozpoznawaną.

Teraz inni będą mi patrzeć na ręce. Nigdy przez coś takiego nie przechodziłam. Muszę nauczyć się gracji i wychodzenia z różnych sytuacji z podniesionym czołem. A nie jest to łatwe, bo czasem czytając komentarze o sobie można się załamać - przyznaje.
Wybory Miss Polski 2012 w płockiej Orlen Arenie Wybory Miss Polski 2012 w płockiej Orlen Arenie Fot. Piotr Augustyniak / Agencja Gazeta

Katarzyna Krzeszowska

Przed wyjazdem na zgrupowanie Miss World, Kasia zamierza wykonać ciężką pracę nad swoim wyglądem.

Ja specjalnie o siebie nie dbałam. Teraz, gdy ciąży na mnie ogromna odpowiedzialność reprezentowania Polski na wyborach Miss World, muszę zacząć pracę nad swoją sylwetką, bo nie jest do końca taka, jaką do chciałabym mieć. Nie będę wyliczała jakie mam kompleksy, ale jak każda kobieta mam ich wiele - śmieje się.
Miss Polski 2012 - Katarzyna Krzeszowska Miss Polski 2012 - Katarzyna Krzeszowska Fot. Piotr Augustyniak / Agencja Gazeta

Katarzyna Krzeszowska

Od kilku lat serce Kasi jest zajęte. Swojego chłopaka poznała kilka lat temu w Krynicy Zdrój i od tamtej pory są nierozłączni. Jest dla niej ogromnym wsparciem.

Mój chłopak podobnie jak ja pochodzi z Krynicy. Jest dla mnie bardzo wyrozumiały i wspiera mnie w celach, które chce osiągnąć. Zaczęło się niewinnie od przyjaźni, która przerodziła się w miłość, a to chyba jest najlepsza droga dla pary? - ucina i nie chce powiedzieć nic więcej.

Podoba nam się, że Kasia nie zdradza za wiele szczegółów ze swojego życia. Ma dziewczyna klasę.

Więcej o:
Komentarze (15)
Miss Polski Katarzyna Krzeszowska: Czasem dziewczyny na wyborach złośliwie podcinają sobie obcasy
Zaloguj się
 • esperansa

  Oceniono 62 razy 36

  Wydaję mi się, że w takich wyborach biorą udział dziewczyny o narcystycznych osobowościach, normalnej dziewczynie to do szczescia niepotrzebne

 • amarena123

  Oceniono 10 razy 10

  Od kiedy Buenos Aires jest w Brazylii?? Czy ten artykuł pisał kretyn?? Buenos Aires to Argentyna!!!!!!!!!

 • blackdress

  Oceniono 13 razy 7

  jakaś taka ona "ciężka" jak się na nią patrzy. Niby ładna, ale pospolita, więc znów nie mamy żadnej szansy w konkursach międzynarodowych.

 • forfiter_jr

  Oceniono 17 razy 5

  Ładna ale naprawdę szału ni ma. Nie było ładniejszej? Chociażby 3 wicemiss jest ładniejsza. To są wybory czy losowanie?

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 15 razy 3

  "Teraz inni będą mi patrzeć na ręce. Nigdy przez coś takiego nie przechodziłam. Muszę nauczyć się gracji i wychodzenia z różnych sytuacji z podniesionym czołem" - chyba nie za bardzo będą patrzeć, skoro drugi pod względem klikalności portal plotkarski przekręca jej nazwisko i redachtory mają to w dupie :D

  Wujek gógl mówi: Krzeszowska, nie Krzeszkowska.

  "Wiem, że jeszcze dużo muszę się nauczyć. Szlifuję swój angielski, żeby wyrazić siebie najdokładniej jak będę mogła, porównywalnie do wypowiedzi w języku polskim" - uhum, z polskim problemy. A język obcy?

  Wzór: Maria Nowakowska, Miss Polonia:
  http://w676.wrzuta.pl/film/3FYRqXcJK1B/

  :D

  "Podczas wyborów Miss Universe nie będę grała, udawała kogoś, kim nie jestem - mówi nam najpiękniejsza Polka" - Łord pis! - mogę się założyć.

  Resztę sobie odpuszczam.

 • sandrulala.96

  Oceniono 1 raz 1

  Śliczna jest
  Jak dla mnie powinni zrobić każdej dziewczynie garderobę i zainstalować tam kamery oczywiście poza zasięgiem kamer był by jakiś parawan czy coś gdzie dziewczyny by się przebierały. I było by widać kto wchodzi do kogo i co robi. Oczywiście taką panią należałoby od razu zdyskwalifikować

 • luckyluk

  Oceniono 32 razy 0

  Duża, wiejska, populasta gęba. Jak na misske to jest naprawdę słaba.

 • princess_leya

  Oceniono 20 razy 0

  Nie bój, nie bój lala, Tobie nie podetną obcasów, bo i tak odpadniesz w przedbiegach...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX