Głośne rozwody w świecie bogaczy

Wiadomość o rozwodzie Zygmunta Solorza-Żaka z żoną Małgorzatą wywołała wielkie poruszenie. To kolejny rozwód w świecie polskich bogaczy. A jak to wygląda za granicą?
Zygmunt Solorz-Żak, Małgorzata Żak. Zygmunt Solorz-Żak, Małgorzata Żak. KAPIF

Zygmunt Solorz-Żak i Małgorzata Żak

To bez wątpienia najgłośniejszy rozwód roku! Zygmunt Solorz-Żak i Małgorzata Żak rozstali się po 20 latach małżeństwa. Biznesmen złożył pozew 16 lutego.

Termin pierwszej rozprawy wyznaczono na 18 maja - powiedziała w rozmowie z Plotek.pl Joanna Adamowicz z Sekcji Prasowej Sądu Okręgowego Warszawa-Praga.

Zygmunt Solorz-Żak i Małgorzata Żak mają dwoje dzieci: Piotra i Olę.

  Zygmunt Solorz Zak, Ma?gorzata

Założyciel Polsatu zajmuje drugie miejsce w rankingu tygodnika "Wprost". Jego majątek szacuje się na 7,9 miliarda złotych. Solorz jest właścicielem lub udziałowcem wielu ważnych firm, m.in. Polkomtelu, który kupił za 18 miliardów złotych. W świecie biznesy zaczęto zastanawiać się, jak rozwód wpłynie na jego interesy.

Sprawa ta nie będzie miała żadnego wpływu na sytuację biznesową Zygmunta Solorza-Żaka, w tym na pozycję Zygmunta Solorza-Żaka w Polkomtelu, Cyfrowym Polsacie, Midasie oraz innych spółkach - poinformował rp.pl Tomasz Matwiejczuk, rzecznik biznesmena.

Byli małżonkowie podobno podzielili już majątek - dowiedział się nieoficjalnie portal rp.pl.

  Zygmunt Solorz, Ma?gorzata Solorz ?ak

To drugi rozwód biznesmena. Z pierwszą żoną, Iloną, rozstał się w 1991 roku, mają syna Tobiasa.

Czytaj też Plotka na iPhone'ie i telefonach z Androidem!

Jan i Grażyna Kulczykowie. Jan i Grażyna Kulczykowie. KAPIF

Jan i Grażyna Kulczykowie

O tym rozwodzie także było głośno. W końcu z żoną rozstał się najbogatszy Polak! Grażyna i Jan Kulczykowie rozwiedli się w 2006 roku. W wyniku podziału majątku, Kulczyk spadł z pierwszego na 13. miejsce w rankingu najbogatszych Polaków. Jego majątek szacowano wtedy na 3,2 miliarda złotych. Miliarder zostawił żonie interesy krajowe, a sam zajął się zagranicznymi. Kilka lat temu wrócił na szczyt listy "Wprostu", jego majątek szacowany jest na 8,5 miliarda złotych. Natomiast Grażyna Kulczyk w zestawieniu zajmuje 9. miejsce (1,85 miliarda złotych).

jan kulczyk, dominika kulczyk

Mają dwoje dorosłych dzieci: córkę Dominikę Kulczyk-Lubomirską oraz syna Sebastiana, którego żoną jest Katarzyna Jordan, córka poznańskiego biznesmena Krzysztofa Jordana, który m.in. sponsoruje turniej tenisowy Porsche Open.

sebastian kulczyk, katarzyna jordan

W 2005 roku Kulczyk poznał swoją obecną partnerkę, Joannę Przetakiewicz.

Kulczyk Jan, Przetakiewicz Joanna

Czytaj też Plotka na iPhone'ie i telefonach z Androidem!

Leszek Czarnecki

Leszek Czarnecki zajmuje trzecie miejsce na liście tygodnika "Wprost". Jego majątek szacowany jest na 7,5 miliarda złotych. Swojej prywatności biznesmen strzeże jak oka w głowie. Wiadomo, że jest wielkim pasjonatem nurkowania. Założyciel Getin Banku jest po rozwodzie, a z pierwszą żoną ma dwoje dzieci. Obecnie związany jest z dziennikarką Jolantą Pieńkowską.

Pienkowska Jolanta, Czarnecki Leszek

Czytaj też Plotka na iPhone'ie i telefonach z Androidem!

Aleksander Gudzowaty. Aleksander Gudzowaty. KAPIF

Aleksander Gudzowaty

Aleksander Gudzowaty zajmuje 14. miejsce na liście tygodnika "Wprost" z majątkiem szacowanym na 1,4 miliarda złotych. On także należy do grona bogatych rozwodników. Stoi na czele spółki Bartimpeks, inwestuje na rynku biopaliw. Z pierwszą żoną, Grażyną, ma syna Tomasza, który jest znanym fotografem. W 2010 roku drugi raz się ożenił - z Danutą Korycką.

Jak ją poznałem, była mężatką. Ale nie ukrywałem przed jej mężem mojego uczucia. Mało tego, powiadomiłem go o nim sam. Byliśmy wtedy z Danusią we Francji. Dostałem ataku arytmii. Pani wie, jak to jest? Serce wariuje, człowiek myśli, że umiera. Wysłałem wtedy faks do jej męża, że kocham jego żonę. Bo jakbym umarł, to chciałem, żeby wiedział, że to nie była przygoda, tylko silne uczucie. A potem poprosiłem go o zgodę na  rozwód i o rękę Danusi. Mówię: "Może to nie wypada, ale proszę pana uczciwie". Między nimi już się wypaliło, więc zgodę wyraził - wyznał Gudzowaty w "Vivie".

02.07.2001. LODZ UL OGRODOWA - MUZEUM MIASTA LODZI PALAC POZNANSKIEGO - UROCZYSTOSC 226 ROCZNICA NIEPODLEGLOSCI STANOW ZJEDNOCZONYCH AMERYKI - PREZES BART IMPEX - ALEKSANDER GUDZOWATY  FOT. SERGIUSZ PECZEK / AGENCJA GAZETA

Czytaj też Plotka na iPhone'ie i telefonach z Androidem!

Bernie Ecclestone

Szef Formuły 1, według Forbesa, plasuje się na czwartym miejscu wśród najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii. Jego fortuna szacowana jest na 4,2 miliarda dolarów. Bernie Ecclestone ma za sobą dwa rozwody, ale to ten drugi był głośny i bardzo nieprzyjemny. W 2008 roku, po 24 małżeństwa, rozstał się z byłą modelką, Slaviką. Mają dwie córki, Tamarę i Petrę. Slavika jest 28 lat młodsza od Berniego oraz 29 centymetrów wyższa.

.

Wystąpiła o rozwód twierdząc, że jej mąż jest pracoholikiem i jego zachowanie powoduje u niej stres i stany lękowe. A jak wyglądał podział tak dużego majątku? Slavika podobno dostała od swojego byłego męża ok. 6 miliardów złotych!

Tamara (R) and Petra (C), daughters of Formula One supremo Bernie Ecclestone, leave a hotel in downtown Rome August 26, 2011. Petra will marry boyfriend of five years, James Stunt, at the Castello Odescalchi castle in Bracciano, near Rome on Saturday, according to media reports. REUTERS/Remo Casilli  (ITALY - Tags: SOCIETY ENTERTAINMENT)SLOWA KLUCZOWE::rel:d:bm:GF2E78Q0R5801

Czytaj też Plotka na iPhone'ie i telefonach z Androidem!

Roman Abramowicz. Roman Abramowicz. fot. Vladimir Rodionov / AFP

Roman Abramowicz

Rosyjski miliarder, właściciel klubu piłkarskiego Chelsea Londyn, zajmuje 68. miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie, a 9. w Rosji. Forbes szacuje jego majątek na 12 miliardów dolarów. Podobnie jak Bernie Ecclestone, biznesmen także jest po dwóch rozwodach. I to też ten drugi uszczuplił jego fortunę. W 1991 roku wziął ślub ze stewardesą Iriną, z którą ma pięcioro dzieci. Do rozwodu doszło w 2007 roku. Irina nie chciała poddać się bez walki. Podobno zatrudniła najlepszych prawników w Wielkiej Brytanii. Spekulowano, że dostanie od Abramowicza nawet 30 miliardów złotych! Skończyło się jednak na skromnej sumce miliarda złotych. Obecnie miliarder związany jest z byłą modelką Darią Żukową.

Chelsea owner Roman Abramovich stands with his Russian model girlfriend Daria Zhukova before the UEFA Champions League final between Chelsea and Manchester United at the Luzhniki stadium in Moscow May 21, 2008.     REUTERS/Eddie Keogh (RUSSIA)

Czytaj też Plotka na iPhone'ie i telefonach z Androidem!

Rupert Murdoch i Anna Murdoch

Jeśli chodzi o ugody rozwodowe, to ta kwota jest jedną z największych. Potentat na rynku mediów, Robert Murdoch, zapłacił swojej byłej żonie ponad 7 miliardów złotych! Miliarder rozstał się z Anną Murdoch w 1999 roku, po 32 latach małżeństwa. Maja troje dzieci. 17 dni po sfinalizowaniu rozwodu Murdoch wziął ślub z młodszą o 38 lat Wendi Dang.

Rupert Murdoch (R), chairman and CEO of News Corporation, arrives with his wife Wendi (L) at the 82nd Academy Awards in Hollywood March 7, 2010. REUTERS/Lucas Jackson   (UNITED STATES)   (OSCARS-ARRIVALS - Tags: ENTERTAINMENT BUSINESS)

Czytaj też Plotka na iPhone'ie i telefonach z Androidem!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.