Kim są i jak sobie radzą dzieci znanych polskich polityków

Tusk, Kaczyński, Kwaśniewski - te nazwiska słyszymy codziennie w mediach. Także o ich dzieciach jest głośno. Wykorzystały potencjał znanego nazwiska i spełniają się w wielu dziedzinach, niektórzy w show-biznesie. Są jednak i ci mniej znani synowie i córki, którzy kompletnie odcinają się od znanych rodziców. Poznaj bliżej dzieci polityków.
Katarzyna Tusk Katarzyna Tusk AG

Kasia Tusk

Pierwszy raz świat ujrzał Kasię Tusk w 2005 roku, w czasie kampanii prezydenckiej jej ojca, Donalda Tuska. Miała wtedy 18 lat. Szara myszka, skromnie ubrana, grzeczna - takie sprawiała wrażenie.

Kasia Tusk, donald Tusk, Michał Tusk, Małgorzata Tusk

Tata wyborów nie wygrał. Kasia zdała maturę w jednym z sopockich liceów i zaczęła studiować psychologię. Świat kamer pociągał ją jednak na tyle, że w 2007 roku zdecydowała się na występ w "Tańcu z gwiazdami". W parze ze Stefano Terrazzino zajęła trzecie miejsce.

Kasia Tusk, Stefano Terrazzino, taniec z gwiazdami

Wtedy zaczęła się medialna burza wokół Kasi. Ale ona wróciła do Sopotu i wiodła normalne życie. Zawsze wspierała tatę w kolejnych wyborach. W tym roku przypomniała nam o sobie w iście spektakularny sposób. Razem z siostrą swojego chłopaka Stanisława, Zosią Cudny, założyła bloga Makelifeeasier.pl - o modzie, przecenach, urodzie i gotowaniu. Częścią kulinarną zajmuje się Zosia. Kasia prezentuje stylizacje, doradza, jak i gdzie się ubrać za niewielkie pieniądze. Od razu pojawiły się negatywne głosy, krytykujące córkę premiera. Magia nazwiska jednak zdziałała cuda. Mimo kontrowersji, strona ma kilkadziesiąt tysięcy odsłon dziennie i ponad 48 tysięcy fanów na Facebooku.

Kasia Tusk

(Screen z makelifeeasier.pl)

Pierwszy wpis pojawił się 10 lutego.

Kasia tusk

(Screen z makelifeeasier.pl)

Od tego czasu Kasia stale gości w mediach. Ma też swoją rubrykę w magazynie "Flesz".

Zobaczymy, co przyniesie 2012 rok. Jesteśmy pewni, że premierówna nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Michał Tusk

Przystojny syn premiera wiedzie spokojne życie w Gdańsku. Ma żonę Anię, z którą wziął ślub 14 sierpnia 2008 roku, oraz syna Mikołaja. Kasia Tusk uwielbia rozpieszczać bratanka. Na blogu wspomniała, jak to wybrała się z Mikołajem na spacer do ZOO, czy w czasie wizyty w second handzie kupiła dla niego ubranie:

Udało mi się też znaleźć coś dla mojego małego bratanka. Jeśli chodzi o ubrania dla dzieci, to lumpeksy są naprawdę niezastąpione (trzeba tylko pamiętać o wygotowaniu ubranek w pralce, na wszelki wypadek).

fot. za "Fakt"

Jest dziennikarzem, pisze głównie o kolei. Nie jest tak medialny jak siostra, nigdy nie brał udziału w żadnym programie typu "Taniec z gwiazdami". Był za to dwukrotnie gościem Kuby Wojewódzkiego - raz z tatą, drugi raz z Kasią.

Jeszcze kilka lat temu wspierał Donalda Tuska przy okazji każdej kampanii wyborczej. Od kiedy założył własną rodzinę, usunął się w cień.

Michał Tusk

Ostatnio na blogu Kasia zareklamowała album z ponad 140 fotografiami lotniczymi Gdańska pt. "Gdańsk z góry", którego współautorem jest właśnie Michał. Nie ma to jak wsparcie rodziny.

Marta Kaczyńska. Marta Kaczyńska. fot. Sławomir Kamiński/ Agencja Wyborcza.pl

Marta Kaczyńska

Córka zmarłej pary prezydenckiej od czasu katastrofy smoleńskiej nieustannie gości w mediach. W kwietniu 2010 roku oczy wszystkich zostały zwrócone na nią, ludzie współczuli jej tej ogromnej straty.

Jako nastolatka była punkową dziewczyną - słuchała Brygady Kryzys, Dezertera. Płakała, gdy umarł Kurt Cobain. Marzyła, żeby wyjechać na festiwal w Jarocinie. Te lata ma już dawno za sobą. W czasie prezydentury ojca unikała mediów, wiodła spokojne życie w Trójmieście, rzadko komentowała politykę. Ma dwie córki - Ewę i Martynkę. Z pierwszym mężem, Piotrem Smuniewskim, była 4 lata. Zostawił ją dla innej kobiety, założył nową rodzinę.

Marta Kaczyńska

Drugiego męża, prawnika Marcina Dubienieckiego, poznała w 2006 roku. Mimo że wiele ich różni, m.in. poglądy i wiara (Marcin jest ateistą), zakochali się w sobie i w 2007 roku wzięli ślub.

Jesteśmy trochę jak ogień i woda. Marcin jest bardzo porywczy, chociaż ja też nie jestem pozbawiona temperamentu. Z czasem nabrałam spokoju. Chłodzę rozgrzane do czerwoności emocje mojego męża - powiedziała Marta w "Gali".

W zeszłym roku pojawili się razem na szeregu okładek:

Polaków bardzo interesuje jej życie. Dubienieccy żyją zamożnie, mają apartamenty w Warszawie i w Gdyni Orłowie. Marta jeździ audi, a Marcin porsche. Bardzo często słyszymy o jego przygodach z prawem - nie lubi przestrzegać przepisów drogowych.

Marta Kaczyńska kiedyś prowadziła bloga, kilka miesięcy temu założyła konto na Facebooku. Głośno zrobiło się, kiedy rozpoczęła dyskusję na temat bohaterskiego lądowania kapitana Wrony. Porównała to zdarzenie z rozbiciem samolotu w Smoleńsku i w internecie rozpętała się burza. Na Facebooku powstał "hate page" Kaczyńskiej:

Marta Kaczyńska

Bronisław Komorowski z żoną Anną i dziećmi. Bronisław Komorowski z żoną Anną i dziećmi. www.bronislawkomorowski.pl

Komorowscy

Obecny prezydent ma pięcioro dzieci. Nie włączyły się czynnie w kampanię prezydencką ojca. Dlaczego? To była wspólna decyzja całej rodziny. Unikały mediów i dziennikarzy, nie chciały, aby cokolwiek w ich życiu się zmieniło. Dopiero pod koniec kampanii, kiedy poparcie dla Jarosława Kaczyńskiego rosło, także dzięki jego bratanicy, która co chwilę pojawiała się w mediach i chwaliła stryja, Komorowscy zdecydowali się na wsparcie ojca. Były zdjęcia i spoty telewizyjne. Kim jest tajemnicze rodzeństwo?

Najstarsza jest córka Zosia (ur. 1979). Skończyła Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje w jednej z organizacji pozarządowych.

Komorowski Bronislaw corka

Drugi jest Tadeusz (ur. 1981). Skończył socjologię i prawo, pracuje w jednej z warszawskich kancelarii. Jest żonaty, w 2010 roku urodziła się mu córka. Kolejna jest Marysia (ur. 1983). ukończyła Instytut Stosowanych Nauk Społecznych. Zamężna. Ma synka Stasia. Podobnie jak siostra pracuje w organizacjach pozarządowych jako wolontariuszka. Jej współpracownicy nie wiedzieli, że jest córką tego Komorowskiego. Piotr (ur. 1986) studiował nauki polityczne, a Elżbieta (ur. 1989) studiuje na Uniwersytecie Warszawskim.

Rodzeństwo Komorowskich udziela się społecznie i robi wszystko, aby nie kojarzono ich z nazwiskiem ojca, a doceniano za ich własne osiągnięcia. Nie pchają się do mediów, chcą wieść jak najnormalniejsze życie. I udaje im się to.

Weronika Rosati, Dariusz Rosati, Teresa Rosati. Weronika Rosati, Dariusz Rosati, Teresa Rosati. KAPIF

Weronika Rosati

Córka projektantki Teresy Rosati i byłego ministra spraw zagranicznych, a obecnie posła, Dariusza Rosati od zawsze miała jeden cel - zostać aktorką.  W 2000 roku zagrała w serialu "Klasa na obcasach". Jednak przełom nastąpił w 2002 roku, kiedy wystąpiła w tasiemcu TVP2 "M jak miłość". Grała przyjaciółkę Kingi Filarskiej, czyli Kasi Cichopek.

Weronika Rosati, m jak miłość

Po "Pitbullu" zniknęła z ekranów, pojawiała się tylko od czasu do czasu w epizodycznych rolach w serialach. W 2006 roku rozpoczęła naukę w Stella Adler Academy of Acting and Theatres w Los Angeles. W 2007 była słuchaczką Lee Strasberg Institute w Nowym Jorku. Wyjechała, żeby się uczyć, ale także odpocząć od polskiego show-biznesu. Jej życie prywatne było uważnie śledzone i opisywane w mediach. Miała tego dość. W wywiadzie dla "Gali" powiedziała:

Chodzi mi przede wszystkim o krzywdę emocjonalną. Bo gdy ktoś się nad kimś znęca fizycznie, ponosi za to odpowiedzialność. Ale w przypadku molestowania psychicznego winowajca pozostaje bezkarny.
Ale jeśli chodzi o taki ogólny smutek, to wynika on chyba z mojej samotności, którą zresztą sama sobie wybrałam. Bo aktorstwo jest samotnością. A może po prostu urodziłam się, żeby cierpieć. Otóż nazywam się Weronika Anna Dolores Rosati. Święta Weronika otarła Jezusowi twarz. Anna to matka Marii Dziewicy. A Dolores - matka cierpiąca.

Po powrocie ze Stanów w 2010 roku wystąpiła w 10. edycji "Tańca z gwiazdami", odpadła już w czwartym odcinku.

Weronika Rosati, Krzysztof Hulboj, Taniec z gwiazdami

Jest bardzo mocno związana z rodzicami, zwłaszcza z mamą:

Moja mama i jej obecność w moim życiu zawodowym i osobistym polega na banalnym byciu przy mnie. Partnerskim, przyjacielskim, maminym. Myślę, że każda dziewczyna w moim wieku wie, ile to jest warte. Gdy jest mi cholernie ciężko, dzięki niej się nie poddaję. Wracam do domu i mogę się wypłakać, wyspowiadać i ona wszystko rozumie, wszystko wie. Mówi łagodnym głosem: "Nie mam wątpliwości, że to przejdziemy, pokonamy". Jeżeli nie na tym polega miłość, to na czym? - powiedziała w "Gali".

Po nieudanych próbach podbicia świata filmu za granicą (wycięto ją z plakatu promującego film "Spisek"), teraz ma szansę, żeby zaistnieć. Wystąpiła u boku Dustina Hoffmana w serialu amerykańskiej stacji HBO "Luck". Już 30 stycznia premiera w Polsce.

Weronika Rosati, polki za granicą

Amerykanie dostrzegli Weronikę.

W najnowszym "Maximie" pojawiła się krótka informacja o serialu "Luck" i samej Weronice Rosati. Na zdjęciu aktorka wygląda bardzo seksownie.

Jesienią przyszłego roku będziemy ją oglądać w thrillerze wojennym "Obława", w którym zagrała z partnerem z "Pitbulla", Marcinem Dorocińskim.

Jej kariera nabiera rozpędu.

Ola Kwaśniewska Ola Kwaśniewska east news

Aleksandra Kwaśniewska

Córka byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i Jolanty Kwaśniewskiej zawsze była uważana za grzeczną i skromną. Jedynaczka urodziła się 16 lutego 1981 roku. Nie interesowała jej polityka, w czasie prezydentury ojca trzymała się w cieniu i prowadziła normalne życie - no, może prawie normalne. Studiowała psychologię i spotykała się z Marcinem Szaniawskim.

Ola Kwaśniewska

Świat usłyszał o niej w 2006, kiedy wystąpiła w 3. edycji "Tańca z gwiazdami". Zapoczątkowała trend na córki polityków w tym programie. Widzowie ją bardzo polubili, była otwarta, bezpośrednia i dobrze tańczyła. W parze z Rafałem Maserakiem doszła do finału i zajęła drugie miejsce.

  Aleksandra Ola Kwa?niewska, Rafa? Maserak

Po "Tańcu" Ola przeszła metamorfozę - ze skromnej dziewczyny przeistoczyła się w piękną i elegancką kobietę. Zmieniła fryzurę i sposób ubierania. Jej związek z Marcinem nie przetrwał. Zaczęła spotykać się z florecistą Wojciechem Szuchnickim, ale rozstali się w 2009 roku.

Poszła za ciosem i została dziennikarką "Dzień dobry TVN". Przeprowadzała wywiady z gwiazdami. Przygoda Oli z telewizją TVN zakończyła się w 2007 roku. Ola została zwolniona za to, że wykorzystała czas antenowy do obrony swojego taty, posądzanego o alkoholizm. W wywiadzie dla "Vivy!" opowiedziała o tej sytuacji:

Działałam raczej pod wpływem chwili. To był bardzo trudny czas dla naszej rodziny (...) Siedząc w studiu "DDTVN" i opowiadając o urokach pływania łódką z Mateuszem Kusznierewiczem, poczułam pewien dysonans. Nie chciałam by ludzie myśleli, że się od ojca odcinam lub wstydzę. Zrobiłam jedyną rzecz, którą w tamtym momencie uważałam za słuszną. Z szacunku dla człowieka, którego nazwisku zawdzięczałam to, że w ogóle siedzę w tym studiu.

Ola jednak nie została na lodzie. Zajęła się przeprowadzaniem wywiadów z gwiazdami dla "Vivy", poprowadziła program autorski "Niedziela słodko-Kwaśniewska" w stacji radiowej Planeta FM. Od kwietnia 2009 jest współprowadzącą programu "Mała czarna" w TV4. W tym roku wspólnie z mamą zostały gospodyniami nowego talk-show TVN Style "Matki i córki, czyli rodzinny galimatias".

Aleksandra Kwaśniewska, Jolanta Kwaśniewska

Prezydentówna jest więc bardzo zajęta. Układa się jej też w życiu prywatnym. Podobno w wakacje zaręczyła się ze swoim chłopakiem, muzykiem Kubą Badachem. Para nie bywa razem na salonach, Ola unika wypowiedzi o ukochanym. Od kilku lat Kwaśniewska skupia się głównie na pracy, nie jest nieustannie obecna w mediach - tak, jak to było po "Tańcu". Co jakiś czas pojawia się na salonach. Jest uznawana za jedną z najlepiej ubranych kobiet w Polsce.

Agata Buzek, Jerzy Buzek. Agata Buzek, Jerzy Buzek. fot. Sławomir Kamiński/ Agencja Wyborcza.pl

Agata Buzek

Agata Buzek to jedna z najbardziej utalentowanych kobiet w tym gronie. Jest jedyną córką byłego premiera, a obecnie przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka. Należy do grona najzdolniejszych polskich aktorek. Debiutowała w 1997 roku rolą w filmie "Kochaj i rób, co chcesz".

Agata Buzek, kochaj i rób co chcesz

Wystąpiła także w "Zemście", "Wiedźminie" czy serialu TVN "Teraz albo nigdy". Największe uznanie przyniosła jej rola w "Rewersie" z 2009 roku, za którą otrzymała Złotą Kaczkę i Polską Nagrodę Filmową Orzeł za najlepszą rolę pierwszoplanową.

Agata Buzek, Marcin Dorociński, Rewers

Agata Buzek trzyma się z daleka od pierwszych stron gazet, nigdy nie zabiegała o tego rodzaju popularność. Bardzo dużo gra w teatrze, w filmach rzadziej. Jest wegetarianką i działaczką na rzecz praw człowieka. Od września 2006 roku jest żoną Adama Mazana, informatyka. Poznali się w czasie pomarańczowej rewolucji na Ukrainie.

Byliśmy oboje obserwatorami wyborów na Ukrainie. To było Boże Narodzenie przed trzema laty, hotel Mir, plac Lenina w Charkowie. Współpracowaliśmy z Adamem, bo poniekąd tę akcję organizowaliśmy - powiedziała w 2007 roku w "Gali".

Agata Buzek, Adam Mazdan

Zapytana o to, czy ktoś zarzucił jej, że zawdzięcza ojcu karierę odpowiedziała w "Gali":

Nikt nie odważył się tego do mnie powiedzieć wprost. Na to, co się szepcze za plecami, nie zwracam uwagi. Wiadomo, że w tym zawodzie nikt bez talentu nie przetrwa, bez względu na to, kim jest tatuś.

Faktycznie, Agacie talentu nie można odmówić.

Maria Wiktoria Wałęsa, Lech Wałęsa. Maria Wiktoria Wałęsa, Lech Wałęsa. Fot. Damian Kramski / Agencja Wyborcza.pl

Maria Wiktoria Wałęsa

Córka byłego prezydenta Lecha Wałęsy w mediach zaistniała w 2006 roku, kiedy wystąpiła w 4. edycji "Tańca z gwiazdami". Nie odniosła takiego sukcesu, jak Kasia Tusk i Ola Kwaśniewska - z partnerem Pawłem Godkiem odpadli już w piątym odcinku.

Maria Wiktoria Wałęsa, Paweł Godek, taniec z gwiazdami

Wcześniej mieszkała w Gdańsku, prowadziła biuro taty i unikała mediów. Wszystko zmieniło się po jej przeprowadzce do Warszawy. Paparazzi nie odstępowali jej na krok, a ona często dawał im okazję do gorących zdjęć. Skandal wywołały te, na których widać Marię Wiktorię leżącą z zamkniętymi oczami na tylnym siedzeniu samochodu, na brzuchu ktoś położył jej klucze. Lub te, na których całowała się z nieznajomym. W "Vivie!" wyjaśniała:

Nie chcę się tłumaczyć, ale ja jestem w bardzo ciekawym momencie mojego życia. Po siedmiu latach skończyłam związek i poczułam wielką pustkę. Jest we mnie wielka potrzeba miłości, do tego stopnia, że czasem tracę kontrolę, daję się ponieść chwili. Rozmawiamy w momencie, gdy zmieniam się kompletnie jako kobieta. Przyznaję, czasem puszczają mi hamulce, widocznie tamtego wieczoru potrzebowałam pocieszenia i je dostałam. Jestem za mocnym przeżywaniem życia, bo czuję, że dzięki temu się rozwijam. Czasem muszę dostać pałką w głowę, by otrzeźwieć.

Faktycznie puściły jej hamulce. Po "Tańcu" brylowała na salonach. Znalazła świetną kompankę w tancerce Edycie Herbuś, z którą zaprzyjaźniła się w programie. Przyjaźń trwa do dziś, chociaż był mały kryzys. Kiedy w 2009 roku Herbuś spotykała się z Maciejem Kawulskim, promotorem walk, Wałęsa zaczęła dla niego pracować. I pracowała dalej, mimo że tancerka i Kawulski się rozstali. To podobno poróżniło przyjaciółki. Ale na szczęście nie na długo.

Edyta Herbuś, Maria Wiktoria Wałęsa

Prezydentówna w końcu miała dość ciągłego bywania, paparazzich, komentowania jej wagi i kilka lat temu usunęła się w cień. Pracuje i mieszka w Warszawie. Czasami pojawi się na jakiejś imprezie.Maria Wiktoria wypiękniała, zmieniła fryzurę i wygląda na zadowoloną z życia.

Maria Wiktoria Wałęsa, córka Wałęsy

Jarosław Wałęsa, Lech Wałęsa. Jarosław Wałęsa, Lech Wałęsa. fot. Damian Kramski / Agencja Wyborcza.pl

Jarosław Wałęsa

Przystojny syn byłego prezydenta Lecha Wałęsy zawsze uważany był za jedną z najlepszych i najprzystojniejszych partii w Polsce. Inteligentny, przebojowy i ambitny Jarosław poszedł w ślady ojca i został politykiem. Obecnie jest europosłem.

Jarosław Wałęsa, Lech Wałęsa, Danuta Wałęsa, wybory

Wielką pasją Wałęsy od kilku lat są motory. Próbował nawet swoich sił na torze żużlowym. Pasja ta okazała się dla niego bardzo niebezpieczna. 2 września miał poważny wypadek w Stropkowie pod Sierpcem w województwie mazowieckim. Wałęsa, który jechał motocyklem, zderzył się z toyotą rav4. Obrażenia syna prezydenta były bardzo poważne, był w stanie krytycznym. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

Jarosław Wałęsa, wypadek

Straciłem 3 litry krwi. Kostucha była blisko, ale na szczęście udało mi się ją oszukać. Czeka mnie długa rehabilitacja. Na motor na pewno nie wrócę, ale do Brukseli tak. Powrót do pracy zajmie 2-3 miesiące, natomiast do sportu - rok - mówił w "Dzień dobry TVN".

 

W wyniku kilkunastu operacji jakie przeszedł po wypadku motocyklowym ma w plecach i nogach wiele tytanowych części, które wzmacniają ubytki i uszkodzenia.

Każde z moich 38 urazów mogłoby mnie położyć do łóżka na 6 miesięcy, a tymczasem już 3 miesiące po wypadku rozpocząłem rehabilitację - powiedział w programie TVN-u.

jarosław wałęsa

Prywatnie 35-letni polityk związany jest z brunetką o imieniu Ewelina.

Julia Oleksy. Julia Oleksy. Screen z Facebook.com

Julia Oleksy

Julia Oleksy nigdy nie chciała korzystać z przywilejów związanych ze znanym nazwiskiem. O córce byłego premiera na próżno znaleźć jakieś bieżące informacje, ostatnie wzmianki pochodzą z 2009 roku. Ma 26 lat. Mimo że ojciec chciał, aby rozwijała karierę w Polsce, ambitna dziewczyna wyjechała do Londynu i tam rozpoczęła życie na własny rachunek.

Jak podaje PolishExpress Londynie postanowiła rozpocząć naukę na nowym kierunku - Cities, Economies and Social Change, który jest nauką o globalizacji, przemianach społecznych i ekonomicznych na świecie. Pracuje w wydawnictwie prawniczym. W 2009 roku spotykała się z malarzem, sama też mówi, że ma duszę artystyczną. I chyba trochę zwariowaną. Nie wstydzi się umieszczać interesujących zdjęć na Facebooku:

Julia Oleksy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.