Wielki finał "Bitwy na głosy" za nami. Co się działo w ostatnim odcinku programu?

Ostatni odcinek 'Bitwy na głosy' obfitował w wielkie emocje i wzruszenia. Zobaczcie, jakie wydarzenia poprzedziły wielki triumf Kamila Bednarka.

Finał czas zacząć!

bitwa na głosy

Finałowy odcinek rozpoczął występ wszystkich drużyn tej edycji show, które wykonały utwór 'It's my life'.

bitwa na głosy

Wbrew wcześniejszym spekulacjom, w studiu pojawiła się ze swoim chórem Edyta Górniak.

edyta górniak, bitwy na głosy

Następnie Urbański przywitał finalistów. Nie obyło się bez żarcików prowadzącego:

Kamil, kiedy Ryszard święcił triumfy na polskim rynku muzycznym, twoi rodzice chyba się jeszcze nie znali? - zapytał Bednarka.

Rynkowski nie obraził się, lecz przyznał ze śmiechem:

Ja od poniedziałku będę chyba musiał szukać nowej pracy.

bitwa na głosy

Były też dowcipne teksty w stosunku do jurorów.

Alicja to była Miss Pomorza, Zbyszek - były szofer Madonny, a Sonia... była w ciąży, ale już urodziła - tymi słowami Urbański powitał jury show.

Drużyna Bednarka

bitwa na głosy

Jako pierwsza wystąpiła drużyna Kamila Bednarka. Chór wykonał piosenkę "Earth Song" Michaela Jacksona. Oczywiście muzyk i tym razem przemycił do utworu nieco reggae.

Pani Moniko, pani wzruszenie przechodzi na nas. Więcej nie powiem, bo głos mi się łamie - powiedziała Sonia Bohosiewicz.

bitwa na głosy

Ja też wstanę, żeby wam podziękować, że przez 10 tygodni mogłem was oglądać i słuchać. Nigdy się nie zawiodłem - dodał Zamachowski.

Węgorzewska też nie mogła wyjść z zachwytu:

Z waszej interpretacji widać waszą wrażliwość na muzykę. Ola Krzyżanowska to polska Tori Amos!

Drużyna Rynkowskiego

bitwa na głosy

Rynkowski wybrał dla swojej drużyny piosenkę z repertuaru Latającego Cyrku Monthy Phytona - "Always look on the bright side of life'.

bitwa na głosy

Gdy przyszedł czas na oceny jurorów, po raz kolejny mogliśmy usłyszeć mnóstwo komplementów:

Tak, jak po występie Kamila, i przed tobą, Ryśku, wstaję i dziękuję wam za te 10 tygodni. Wzruszyłem się - mówił Zamachowski.

bitwa na głosy

W teatrze gwizdanie przynosi pecha. Wam nie przyniosło! Było na luzie. A maestro... Ech! - nie mogła się nachwalić Węgorzewska.
Bardzo Wam dziękuję, też na stojąco! - dodała Bohosiewicz.

bitwa na głosy

Występy wszystkich drużyn

bitwa na głosy

Następnie na scenie pojawiły się wszyscy uczestnicy tej edycji, razem ze swoimi trenerami. Widok sióstr Przybysz, których drużyna wykonała hit 'Somebody I used to know' Gotye, zadziwił wszystkich: Obie panie zaprezentowały ciążowy brzuszek, a więc pogłoski o tym, że Paulina urodziła, okazały się nieprawdziwe!

bitwa na głosy

Tuż po siostrach Przybysz wystąpiła drużyna Janusza Panasewicza. Zespół z Olecka wykonał piosenkę z repertuaru Bajmu.

bitwa na głosy

Warszawska drużyna Natalii Kukulskiej wzięła na tapetę 'Cry me a river' Justina Timberlake'a...

bitwa na głosy

Następnie zaprezentowały się drużyny Moniki Kuszyńskiej (w jej nowej piosence 'Ocaleni'), Edyty Górniak ('Blue suede shoes' Elvisa Presleya) i Meza ('O niebo lepiej' Mietka Szcześniaka, który zaśpiewał razem z uczestnikami!)

bitwa na głosy

Producenci programu przygotowali też niespodziankę. W utworze ?Will you be there? z repertuaru Michaela Jacksona zaprezentował się niepowtarzalny zespół, w skład którego weszło po jednym z solistów z każdej drużyny.

bitwa na głosy

Jurorzy nagrodzili zespół sióstr Przybysz za najlepszą choreografię, 16-tka Edyty Górniak otrzymała wyróżnienie za nawiązanie najlepszych relacji, z kolei drużyna Meza została okrzyknięta najbardziej stylową i wyrafinowaną.

Finałowa rozgrywka

bitwa na głosy

Nadszedł czas na ostatnie piosenki w wykonaniu walczących o zwycięstwo drużyn. Podopieczni Kamila Bednarka zaśpiewali 'With or without you' U2.

bitwa na głosy

Jurorzy i tym razem byli zachwyceni.

Żal mi, że to już koniec. Zazdroszczę wam, że spotkaliście takiego coacha, jak Kamil. Jest nie tylko utalentowany, ale też ma w sobie masę ciepła. Miłość, wolność, szacunek, tolerancja... Kamilu, oprócz twojej radości, emanują od ciebie te wartości. Zaraziłeś tym swoją grupę. Szalenie wam tego zazdroszczę - wyznała Sonia Bohosiewicz.
Daliście radę, piękne wielogłosy, wybrzmienia zestrojone, bardzo czyściutko. Pięknie, gratuluję - dodała Węgorzewska.

Zamachowski był mniej wylewny:

Zachwycacie mnie - skwitował krótko.

bitwa na głosy

Z kolei 16-stka Rynkowskiego wykonała "Sen o Wiktorii" zespołu Dżem. Solista Piotrek zdobył serca całej publiczności. Wzruszony podziękował po występie trenerowi.

bitwa na głosy

bitwa na głosy

Było i głębokie zrozumienie tekstu, i szacunek dla publiczności. Cieszę się, że tu jesteś - chwaliła solistę Węgorzewska.

A na temat całego zespołu powiedziała:

Kochani, jesteście o niebo lepsi, niż w pierwszym odcinku. Rysiu, wykonałeś fantastyczną pracę. Mam nadzieję, że ta piosenka będzie waszą WIKTORIĄ!

Po czym uściskała uzdolnionego wokalistę, który był gwiazdą występu.

bitwa na głosy

"Czas na kopertę"

bitwa na głosy

I w końcu nadszedł ten moment. Hubert Urbański ogłosił, że wynik rywalizacji to 51% do 49%. Szala zwycięstwa przechyliła się na stronę KAMILA BEDNARKA!

bitwa na głosy

Uradowany wokalista wykrzyczał z radością:

Wreszcie nie będzie fatum Bednarka, czyli drugiego miejsca! Jestem w szoku.

Kamil i jego podopieczni przekazali nagrodę pieniężną jednej z fundacji z Brzegu, miasta, w którym Bednarek skompletował swoją ekipę.

Więcej o: