Czy polskie gwiazdy lubią Photoshopa

Chwila prawdy.
Magda Mielcarz. Magda Mielcarz. KAPIF

Magda Mielcarz

Graficy często przesadzają z Photoshopem. Czasami efekty ich pracy wyglądają wręcz groteskowo. W nowym programie rozrywkowym w Polsat Cafe "Tak się robi w show-biznesie" gwiazdy opowiedziały, co myślą o cyfrowym poprawianiu urody. Magda Mielcarz, która ostatnio króluje na okładkach magazynów za sprawą prowadzenia show "The Voice of Poland", na pytanie czy kiedyś wyretuszowano jej zdjęcie za pomocą Photoshopa, odpowiedziała:

No pewnie! Pamiętam jak kiedyś zobaczyłam swoje zdjęcie z dwa razy dłuższymi nogami. I to wygladało po prostu kuriozalnie. Wyglądało to jak jakiś alien. No wyglądało po prostu źle. Potem taka kobieta, która siedzi w domu, otwiera gazetę i myśli sobie: "Boże, jaki ktoś jest piękny". A prawda jest taka, że jest tam naprawdę dużo pracy. Więc drogie panie, nie miejcie żadnych kompleksów. Tam jest naprawdę dużo, dużo pracy włożonej i też byście były pięknie wyretuszowane.

Oceńcie sami, czy graficy nadużywają Photoshopa przy retuszowaniu zdjęć Mielcarz.

(Okładka magazynu "Twój Styl" 2001 rok)

(Okładka magazynu "Elle" 2001 r.)

(Okładka magazynu "Maxim" 2011 r.)

(Okładka magazynu "Elle")

Małgorzata Socha. Małgorzata Socha. www.KAPIF.pl

Małgorzata Socha

Aktorka Małgorzata Socha nie ukrywa, że często korzysta z Photoshopa. Czasami jest tak wygładzona, że 31-latka wygląda jak 20-latka (zdjęcia poniżej). Na pytanie, czy lubi Photoshopa, Socha odpowiada:

Tak samo można byłoby się zapytać czy kobiety kochają makijaż! To jest taki znak czasu. Od wieków ludzie się upiększali i kult ciała był, w zależności od epoki, mniejszy lub większy.

Widać, że Socha tak samo kocha makijaż i Photoshopa ;)

(Okładka magazynu "Flesz" 2011 r.)

(Okładka magazynu "Ona")

(Okładka magazynu "Show")

Natalia Przybysz. Natalia Przybysz. Forum

Natalia Przybysz

Natalia Przybysz, piosenkarka znana z zespołu "Sistars", rzadko występuje na okładkach magazynów, czy w sesjach zdjęciowych. O Photoshopie mówi krótko:

Czasami ratuje twarz.

Z tym akurat się zgadzamy. Dodamy tylko, że czasami też kompletnie tę twarz zmienia ;)

(Magazyn "Zwierciadło")

(Akcja magazynu "Zwierciadło" - "Wolni od stresu")

Robert Kupisz. Robert Kupisz. KAPIF

Robert Kupisz

Projektant Robert Kupisz sam nie występuje w sesjach zdjęciowych, a raczej przy nich pracuje. Kupisz zauważa dobre strony Photoshopa.

Często jest tak, że osoby, które mieszkają w małych miejscowościach, wsiach, mają dosyć szarzyzny i brzydoty i taka gazeta jest dla nich taką iluzją piękna, lepszego życia - mówi Kupisz.

Oto parę przykładów takiego lepszego życia:

(Okładka maga

(Okładka magazynu "Shape" 2011)

Tomasz Jacyków Tomasz Jacyków KAPiF

Tomasz Jacyków

Stylista Tomasz Jacyków to mały odkrywca. Sprytnie zauważył, że miłość do Photoshopa jest zaraźliwa.

Nie tylko gwiazdy kochają Photoshopa - mówi Jacyków. - Oglądając prywatne zdjęcia w albumach ludzi nagle zorientowałem się, że są photoshopowane domowymi sposobami. Ludzie kochają Photoshopa. Kochają swoje wyobrażenie na swój własny temat.

Chyba Tomasz Jacyków coś wie na ten temat ;)

(fot. Viva, nr 18, 3 września 2009)

Gosia Baczyńska Gosia Baczyńska kapif

Gosia Baczyńska

Gosia Baczyńska jest znaną projektantką, ale sama czasami też występuje w sesjach. Baczyńska jest puszysta i na swoim przykładzie wie, że z Photoshopem można przesadzić.

Są granice, naprawdę są granice - mówi Baczyńska. - Kiedyś mnie pewna gazeta tak nieprawdopodobnie odchudziła na zdjęciu, że sama zadzwoniłam z protestem, że to jest po prostu nienormalne, że ja pod tym się nie podpisuje. Nie chcę wyjść na kretynkę, która dzięki Photoshopowi traci 30 kg!

Ostatnio Baczyńska wystąpiła w "Wysokich Obcasach". Projektantka nie wygląda na okładce na zbyt odchudzoną. A jak jest Waszym zdaniem?

(Okładka magazynu "Wysokie Obcasy")