Monika Kuszyńska

Monika Kuszyńska

Monika Kuszyńska to polska piosenkarka, autorka tekstów. Zasłynęła jako wokalistka zespołu Varius Manx. Reprezentantka Polski na międzynarodowym Konkursie Piosenki Eurowizji w 2015 roku. W 2006 roku Monika Kuszyńska uległa wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego została sparaliżowana od pasa w dół.

Data urodzenia: 14 stycznia 1980 r.
Miejsce urodzenia: Łódź
Instagram: @monikakuszynskaofficial
Facebook: Facebook.com/monikakuszynskaofficial
Rodzina: mąż Jakub Raczyński

Monika Kuszyńska: życiorys

Monika Kuszyńska przyszła na świat 14 stycznia 1980 roku w Łodzi. Dorastała z rodzicami i młodszą siostrą Martą. Ukończyła XXI. Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w rodzinnym mieście Skończyła studia na Akademii Muzycznej w łodzi, otrzymując tytuł magistra sztuki, muzykoterapeuty.

Monika Kuszyńska: kariera

Monika Kuszyńska początkowo zaangażowała się w pracę z zespołem Farenheit, z którym nagrała utwór "Film". To dzięki niemu zauważył ją kompozytor, aranżer, producent muzyczny, gitarzysta i w końcu lider grupy muzycznej Varius Manx. Dzięki tej znajomości Kuszyńska w 2000 roku została wokalistką zespołu, zastępując Katarzynę Stankiewicz. Już rok później Varius Manx z Moniką na pokładzie wydał płytę "Eta". Pochodziły z niej takie przeboje, jak: "Maj", "Jestem Twoją Afryką", "Jestem tobą".
W 2002 roku grupa wydała "Eno" zawierające przeboje: "Moje Eldorado", "Jest w nim", "Znów być kochaną". Singiel "Moje Eldorado" został wykonany przez Kuszyńską i muzyków na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich, gdzie zdobył pierwszą nagrodę.

Monika Kuszyńska: wypadek

W maju 2006 roku Monika Kuszyńska i Robert Janson ulegli poważnemu wypadkowi samochodowemu, który miał miejsce w okolicach Milicza. Obydwoje artystów zostało poszkodowanych, jednak Kuszyńska w wyniku tego zdarzenia została sparaliżowana od pasa w dół i od tego momentu porusza się na wózku inwalidzkim. Wydarzenie to wstrząsnęło opinią publiczną i środowiskiem artystycznym, które organizowało koncerty charytatywne na rzecz Kuszyńskiej i Jansona.
W 2010 roku Monika Kuszyńska postanowiła wrócić na scenę. Początkowo zaśpiewała w programie Dzień Dobry TVN. Dwa lata później została trenerem wokalnym drużyny w programie rozrywkowym "Bitwa na głosy" i tego samego roku wydała solowy album "Ocalona". W 2014 roku wokalistka na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wykonując utwór "Moja i Twoja nadzieja".
W 2015 roku Monika Kuszyńska reprezentowała Polskę na międzynarodowym Festiwalu Piosenki Eurowizji w Wiedniu, gdzie wykonała utwór "In The Name Of Love".

Monika Kuszyńska: życie prywatne

W 2011 roku Monika Kuszyńska wyszła za mąż za Jakuba Raczyńskiego.

Zobacz także:

Robert Janson - Kasia Stankiewicz - Anita Lipnicka

monika kuszyńska

Więcej o:

monika kuszyńska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.