Małgorzata Pieńkowska

Małgorzata Pieńkowska

Małgorzata Pieńkowska to polska aktorka filmowa i teatralna. Szersza
widownia kojarzy ją z roli Aldony z serialu "Pensjonat pod Różą". Widzowie pokochali ją za rolę Marysi, w którą się wciela w serialu "M jak miłość".
Pełne imię i nazwisko: Małgorzata Pieńkowska
Data urodzenia: 19 maja 1965r.
Miejsce urodzenia: Wrocław
Zawód: aktorka
Facebook: facebook.com/Małgorzata-Pieńkowska-576498909138291/

Małgorzata Pieńkowska - początki kariery

Małgorzata Pieńkowska urodziła się we Wrocławiu, ale dzieciństwo i wczesne lata młodości spędziła w Olsztynie, gdzie ukończyła liceum. Tam właśnie stawiała pierwsze kroki na swojej ścieżce kariery aktorskiej. Grała w amatorskim tetrze będąc jeszcze w szkole średniej. Za pierwszym razem dostała się na Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie, którą skończyła w 1988 roku. Jej dyplomowym przedstawieniem był spektakl "Czyste szaleństwo". Została za niego nagrodzona IV Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowanych Szkół Teatralnych w Łodzi.
W 1988 roku zadebiutowała w teatrze telewizji w spektaklu "Księżyc świeci nieszczęśliwym", który reżyserował Jan Englert. Otrzymała za niego nagrodę TVP za debiut. Ciekawostką jest fakt, że to właśnie Małgorzata Pieńkowska, jako młoda
studentka, zaśpiewała słynny refren "Chciałabym chciała" w piosence "Klub wesołego szampana" Formacji Nieżywych Schabuff.

Małgorzata Pieńkowska - rozwój kariery

W latach 1988-1995 Małgorzata Pieńkowska związana była z Teatrem Polskim w Warszawie. Następnie zaczęła grać na deskach Teatru Ateneum. Występowała w wielu serialach, m.in. w "Klanie" oraz w "Pensjonacie pod Różą". Ma na koncie role w filmach "Tak jak jest", "Twarze i maski", "Boża podszewka". Od 2000 roku Małgorzata wciela się w rolę Marysi w serialu "M jak miłość", za którą pokochali ją widzowie TVP.

Zobacz także:

Robert Moskwa - Dominika Ostałowska - Jolanta Pieńkowska

małgorzata pieńkowska

Więcej o:

małgorzata pieńkowska

Copyright © Agora SA