Macaulay Culkin

Macaulay Culkin

Macaulay Culkin rozpoczął karierę w wieku czterech lat. Przełomem w jego karierze była rola w hicie „Kevin sam w domu”. Od tamtej pory wystąpił w kilku filmach i serialach komediowych. Z powodu trudnej sytuacji domowej na pięć lat zrezygnował z kariery. W 2006 roku napisał książkę autobiograficzną.

Imię i nazwisko: Macaulay Carson Culkin
Data urodzenia: 26 sierpnia 1980
Miejsce urodzenia: Nowy Jork
Zawód: aktor, muzyk
Facebook: facebook.com/macaulayculkinofficial/
Instagram: @macaulay.culkin

Kariera aktorska

Macaulay Culkin rozpoczął karierę w już gdy miał cztery lata. Występował wtedy w widowisku Filharmonii Nowojorskiej „Bach Babies”. W 1985 roku po raz pierwszy wystąpił w filmie telewizyjnym pod tytułem „The Midnight Hour”. Trzy lata później zagrał niewielką rolę w serialu „The Equalizer”. Młody aktor występował również w wielu reklamach i filmach komediowych. Przełomem w jego karierze był film „Kevin sam w domu”, który miał premierę w 1990 roku. Za rolę tytułowego Kevina aktor został nominowany do Złotego Globu i otrzymał kilka nagród. W 1992 roku nakręcono kontynuację hitu. Pomiędzy nagrywaniem dwóch części filmu o Kevinie aktor pojawił się w filmie „Moja dziewczyna”, za rolę w tym filmie był dwukrotnie nominowany do nagrody MTV. W latach 90. Culkin był dziecięcą gwiazdą filmów rozrywkowych i został uznany najlepiej zarabiającym młodym aktorem. W 1995 roku aktor wycofał się z zawodu na pięć lat z powodu wypalenia zawodowego i skomplikowanej sytuacji rodzinnej. W 2000 roku aktor powrócił do zawodu w sztuce „Madame Melville” wystawianej w Londynie. Następnie pojawił się w serialu „Will & Grace” i filmie „Wszyscy święci!”. W 2013 roku aktor założył zespół rockowy o nazwie The Pizza Underground.

Życie prywatne

Ojciec Macaulaya był aktorem, również siostra jego ojca, Bonnie Bedelia, zrobiła karierę aktorską. Maculay miał sześcioro rodzeństwa, jednak jedna z jego sióstr, Dakota, w 2008 roku zmarła na skutek obrażeń po potrąceniu przez samochód. W aktorstwie swojej szansy szukało również rodzeństwo Maculaya, dwaj młodsi bracia odnieśli sukces i do tej pory występują w filmach. Aktor miał trudne relacje z ojcem, które opisał w książce autobiagraficznej „Junior” wydanej w 2006 roku.

macaulay culkin

Więcej o:

macaulay culkin

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.