"Kevin sam w domu". Od uzależnienia do Alei Gwiazd. Tak zmienił się Macaulay Culkin

Macaulay Culkin po latach został doceniony przez Hollywood. Mimo, że nie jest aż tak aktywny zawodowo, to jego wpływ na popkulturę jest ogromny. Aby dotrwać do tego wyjątkowego momentu, przeszedł bardzo długą drogę.

Macaulay Culkin zasłynął rolą Kevina McCalistera w kultowym już filmie "Kevin sam w domu" z 1990 roku. Film jest dla wielu nieodłącznym elementem świąt i co roku tak samo wzrusza i bawi do łez. To historia ośmioletniego chłopca, który przez fatalną pomyłkę zostaje sam w domu na Boże Narodzenie i musi stawić czoła czyhającym na majątek jego rodziców złoczyńcom. Z tym zadaniem radzi sobie wyśmienicie. Co po ponad 30 latach od premiery słychać u aktora? Culkin długo walczył z uzależnieniem, ale w końcu odnalazł swoje szczęście. 

Zobacz wideo Święta bez niego, to nie święta! Poznajcie smaczki i ciekawostki dotyczące "Kevina samego w domu"

Macaulay Culkin długo walczył z uzależnieniem. Dziś jest szczęśliwym ojcem i mężem

Macaulay Culkin uznawany był za złote dziecko Hollywood. Przygodę z aktorstwem zaczął wyjątkowo wcześnie. Jego ojciec Kit Culkin od małego zabierał go na castingi. Macaulay miał zaledwie cztery lata, kiedy wkroczył do brutalnego świata dorosłych. Po latach pozwał rodziców do sądu, aby odzyskać prawa do majątku i przyznał, że był ofiarą przemocy domowej. Największą popularność przyniosła mu rola Kevina i to właśnie dzięki niej stał się jedną z największych gwiazd lat 90.

Czułem się jak jakiś dzieciak, który odziedziczył wszystkie pieniądze po ciężko pracującym przez całe życie człowieku. Te pieniądze pozwoliły mi traktować wszystko jako hobby - wyznał w jednym z wywiadów.

Jak w przypadku wielu młodocianych gwiazd przebywanie w zepsutej branży filmowej miało swoje przykre konsekwencje. W późniejszych latach aktor cierpiał na depresję i uzależnienie od narkotyków. W mediach krążyły swego czasu przerażające zdjęcia wychudzonego aktora i większość przekreśliła jego szanse na szczęście, bo uważano, że stacza się na samo dno. Stało się jednak inaczej.

Macaulay Culkin w 2017 roku się zakochał, a miłość pomogła mu przezwyciężyć słabości. Aktor związał się z gwiazdką Disney'a Brendą Song. Para poznała się w Tajlandii na planie filmu "Changeland". W 2021 roku Song urodziła mu syna. Chłopiec otrzymał imię po tragicznie zmarłej siostrze Culkina - Dakocie. W 2022 roku na świat przyszło ich drugie dziecko. Jak dziś wygląda 43-letni Culkin? Przez ostatnie lata przeszedł spektakularną metamorfozę i po jego wychudzonej wersji z czasów narkotycznych ekscesów nie ma już śladu. Niedawno miał wyjątkową okazję do świętowania. Więcej przeczytasz poniżej. 

Macaulay CulkinMacaulay Culkin fot. Rex Features/East News eastnews.pl

Macaulay Culkin został doceniony przez Hollywood. "Gratuluję, tak bardzo na to zasługujesz"

Macaulay Culkin ostatnio po raz pierwszy pojawił się ze swoimi synami na publicznym wydarzeniu. Okazja była bardzo wyjątkowa. Aktor został wreszcie doceniony przez Hollywood i 1 grudnia odsłonił swoją tabliczkę w kultowej Alei Gwiazd. Podczas ceremonii aktorowi towarzyszyła żona i dzieci. To absolutny wyjątek, bo para bardzo chroni swoje życie prywatne i nie ujawnia wizerunku dzieci. Culkina wspierała też Catherine O'hara, czyli aktorka, która w filmie "Kevin sam w domu" wcielała się w jego mamę. - Gratuluję, tak bardzo zasługujesz na własną tabliczkę w hollywoodzkiej Alei Gwiazd. I dziękuję, że w tym radosnym wydarzeniu uwzględniłeś także mnie - twoją udawaną mamę, która zostawiła cię samego w domu nie raz, a dwa razy. Jestem z ciebie bardzo dumna - powiedziała dumnie i przytuliła aktora. Więcej zdjęć znajdziecie tutaj.

Przypominamy, że trwa plebiscyt Plotka i Radia Złote Przeboje. Możesz zdecydować, kto zdobędzie JUPITERA ROKU w siedmiu kategoriach. W kategorii Stylowa Gwiazda Roku nominowane są: Agnieszka Woźniak-Starak, Julia Wieniawa, Monika Olejnik, Małgorzata Rozenek i Joanna Przetakiewicz. GŁOSUJ TU!

 
 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.