Liam Hemsworth

Liam Hemsworth

Liam Hemsworth to australijski aktor filmowy i telewizyjny. Największą popularność przyniosła mu rola w serii filmów "Igrzyska śmierci", w których zagrał u boku Jennifer Lawrence. Głośno o nim także było dzięki związkowi z amerykańską gwiazdą - Miley Cyrus.

Imię i nazwisko: Liam Hemsworth
Data urodzenia: 13 stycznia 1990r.
Miejsce urodzenia: Melbourne, Australia
Zawód: aktor
Facebook: facebook.com/liamhemsworth/
Instagram: @liamhemsworth

Liam Hemsworth - początki kariery

Liam Hemsworth przyszedł na świat w styczniu 1990 roku. Od dziecka brał udział w teatrzykach dla dzieci oraz grywał w szkolnych przedstawieniach. Marzył o karierze aktorskiej od najmłodszych lat. Jako nastolatek rozpoczął chodzenie na castingi do reklam oraz seriali. Zadebiutował przed kamerą w wieku siedemnastu lat. Zagrał niewielką rolę w serialu "Zatoka serc". W tamtym okresie grywał również w serialach "Córki McLeoda" oraz "Sąsiedzi". Szerszą popularność przyniosła mu rola w serialu "Księżniczka z Krainy Słoni".
W 2009 roku Liam wyjechał do Stanów Zjednoczonych, by tam rozwijać karierę.

Liam Hemsworth - rozwój kariery

W Stanach Zjednoczonych młody aktor próbował swoich sił na castingach. Zaczynał od roli w serialu "Satysfakcja". W 2009 roku przyszedł pierwszy większy sukces - zagrał u boku Nicolasa Cage'a w filmie "Zapowiedź". Rok później zagrał w "Ostatnia piosenka". Wtedy rozpoczął się jego związek z Miley Cyrus, dzięki czemu młody aktor zyskał ogromną rozpoznawalność w USA. W 2012 roku zagrał w megahicie "Niezniszczalni 2", który był przepustką do wielkiej kariery. Wkrótce wygrał casting do filmu "Igrzyska śmierci", który uczynił z Liama gwiazdę. W rolę Gale Hawthorne'a wcielał się również w kontynuacjach kinowego przeboju: "Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia", "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1", "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2".
Po rozstaniu z Miley gwiazdor spotykał się przez kilka miesięcy z January Jones. Następnie był w związku z Niną Dobrev, a w 2016 roku ponownie związał się z Miley Cyrus.

liam hemsworth

Więcej o:

liam hemsworth

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.