Kasia Nosowska

Kasia Nosowska

Kasia Nosowska jest polską wokalistką, felietonistką i autorką tekstów. Jest znana z występów w zespole rockowym Hey. Poza tym od 1996 roku rozwija się jej solowa kariera. Ponadto pisze felietony i prowadzi audycje radiowe. Jest laureatką aż 21 nagród Fryderyków.

Imię i nazwisko: Katarzyna Nosowska
Data urodzenia: 30 sierpnia 1971
Miejsce urodzenia: Szczecin
Zawód: wokalistka, felietonistka, autorka tekstów
Gatunki muzyczne: rock
Facebook: facebook.com/nosowskamusic/
Strona artystki: nosowska.pl

Kasia Nosowska w Hey

Hey jest najbardziej znanym zespołem, w którym występuje Kasia Nosowska. Zespół Hey powstał w Szczecinie w 1992 roku. Największą popularność zespół zyskał w połowie lat 90. Debiutancka płyta Hey zatytułowana „Fire”, na której znalazły się utwory takie jak „Teksański”, „Moja i twoja nadzieja” czy „Zazdrość”, została sprzedana w ponad 200 000 egzemplarzach. Płyta ta czterokrotnie zyskała status platynowej płyty. Po wydaniu kolejnego albumu „Ho!” zespół stał się ikoną polskiej muzyki rockowej a płyta trzykrotnie pokryła się platyną. W 2001 roku zespół wydał album „Sic!”, który zaskoczył fanów zmianą stylu muzycznego na bardziej subtelny. Do 2016 roku zespół wydał 11 albumów studyjnych i 6 albumów koncertowych.

Kasia Nosowska – kariera poza Hey

Kasia Nosowska zaczynała karierę w zespole Szklane Pomarańcze. Początkowo współpracowała z takimi artystami i zespołami jak Piżama Porno, Dezerter, Świetliki i Voo Voo. Artystka w swojej karierze zdobyła aż 21 Fryderyków, z czego 11 zostało przyznanych za działalność niezwiązaną z zespołem Hey. W 1996 artystka wydała swój pierwszy solowy album „puk.puk”. Poza tym wydała jeszcze pięć solowych płyt, ostatnią w 2011 roku. W maju 2012 roku Nosowska została dyrektorką artystyczną trasy koncertowe „Męskie Granie”. Poza karierą muzyczną Kasia Nosowska publikowała felietony w „Zwierciadle”, „Muzie” i „Filipince”. Na antenie radia Roxy FM prowadziła audycję „Tranzytem do niebytu”. W roku 2013 artystka dostała odznaczenie Złotego Krzyża Zasługi.

kasia nosowska

Więcej o:

kasia nosowska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.