Dominika Ostałowska

Dominika Ostałowska

Dominika Ostałowska to polska aktorka filmowa oraz serialowa. Od lat gra w najpopularniejszym serialu w Polsce, w "M jak miłość", w którym wciela się w rolę Marty Mostowiak. Grywa także na deskach największych polskich teatrów oraz udziela się jako aktorka dubbingowa.

Imię i nazwisko: Dominika Ostałowska
Data urodzenia: 18 lutego 1971r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: aktorka

Dominika Ostałowska - początki kariery

Dominika Ostałowska przyszła na świat w lutym 1971 roku w Warszawie. Od wczesnych lat była zainteresowana teatrem i jego historią. Zainteresowania wyniosła z domu, ponieważ jej ojciec był aktorem. Jej przygoda z aktorstwem rozpoczęła się od udzielania głosów do polskich przekładów bajek. Debiutem była Myszka Minnie w produkcji "Kaczor Donald przedstawia".
Po ukończeniu warszawskiego liceum z sukcesem zdała na Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza, której absolwentką została w 1994 roku. W tym samym roku zadebiutowała przed kamerą jako aktorka. Zagrała niewielką rolę w filmie "Anioł śmierci". W tym samym roku związała się również z Teatrem Ateneum w Warszawie. W kolejnych latach aktorka zagrała w filmach, takich jak: "Łagodna", "Historie miłosne", "Złoto dezerterów", "Wojaczek", "Miss mokrego podkoszulka", "Projekt dziecko, czyli ojciec potrzebny od zaraz" czy "Daleko od okna".
W 1999 roku Dominika Ostałowska została uhonorowana nagrodą Feliks Warszawski za rolę Marianny w sztuce "Opowieści Lasku Wiedeńskiego" w Teatrze Ateneum. Za tę samą rolę otrzymała rok później Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza.
W kolejnych latach Dominika Ostałowska występowała często w przedstawieniach Teatru Telewizji.

Dominika Ostałowska i rola Marty Mostowiak

W 2000 roku Dominika Ostałowska dołączyła do obsady serialu "M jak miłość". Otrzymała rolę Marty Mostowiak, jednej z głównych bohaterek. W serialu Ostałowska gra do dzisiaj, a grana przez nią postać zdobyła wyjątkową sympatię widzów.

dominika ostałowska

Więcej o:

dominika ostałowska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.