Książulo, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich recenzentów kulinarnych. Jego filmy oglądają miliony, a jedno nagranie potrafi przesądzić o sukcesie lub porażce lokalu gastronomicznego. Youtuber zbudował wokół siebie markę. Influencer często spotyka fanów, ale nigdy nie podaje im ręki i ma ku temu powód.
Charakterystyczny styl Książula to coś więcej niż sposób mówienia. Od lat nie rozstaje się z nakryciem głowy - czapką lub kapturem - które stały się jego znakiem rozpoznawczym. Jak sam zdradził podczas internetowej sesji Q&A, nie jest to kwestia wizerunku, lecz zdrowia. - Mam coś w rodzaju neuralgii i czasami budzę się z bólem neuropatycznym w okolicy lewego ucha. Te bóle są częstsze, gdy jest zimno jesienią/zimą i nie pomagają na nie normalne leki przeciwbólowe. To może się uaktywnić przez podmuch wiatru, dotyk lub losową rzecz. Noszę czapkę, bo nie chcę, żeby mi tam coś podwiewało. Bujam się z tym po neurologach i fizjoterapeutach szczękowych. No i tak to wygląda - wyjawił.
Oprócz czapki jego kolejnym rytuałem jest sposób, w jaki wita się z ludźmi. Ci, którzy mieli okazję spotkać go na żywo, wiedzą, że nigdy nie podaje ręki. Zamiast tego wybiera "żółwika". Powód? Zaskakująco prosty i bardzo praktyczny. - Wszyscy sobie grzebiemy nie wiadomo gdzie tymi łapami, a ja co chwilę coś jem i nie zawsze jest gdzie je umyć. Jak się witam z kimś nowym co trzy minuty, to "żółw" wydaje się być bardziej higieniczny i jest szybszy - stwierdził.
Influencer miał okazję spróbować czterech kanapek Roberta Makłowicza: "Praskiej", "Cezara", "Nowojorskiej" i "Palucha Kentucky". Można je znaleźć na stacjach benzynowych. Książulo uznał, że w kanapkach nie ma nic specjalnego. - Musieli posmarować, że on się wpakował w takie kanapeczki - ocenił. Produkty nie były do końca świeże, a bekon w jednej z kanapek niedopieczony. - Robert obiecał, że to będzie dobre pastrami. A jest takie sobie (...). Przebajerzone, panie Robercie - stwierdził Książulo, który nie był zachwycony produktami sygnowanymi nazwiskiem Makłowicza.
Niebywała sytuacja na konkursie miss. Nagle uczestniczce wypadły zęby
Mafia otworzyła drzwi do kariery. Legenda polskiej muzyki. Liczba przebojów imponuje do dziś
Mlynkova zdradziła, co mówią o Polsce zagranicą. Takie słowa od obcokrajowców
Późnym wieczorem pojawiły się urocze kadry. Tak Lewandowscy świętowali po meczu
Kalczyńska odeszła z TVP, a teraz takie wieści. Już wiadomo, do której stacji przechodzi
Taką diagnozę usłyszała Steczkowska lata temu. Potem zdarzyło się coś niewiarygodnego
Agnieszka Włodarczyk relacjonuje wizytę u fryzjera. Pochwaliła się metamorfozą. "Dowaliłam do pieca"
Beckhamowie stawiają mur prywatności w Cotswolds? Mieszkańcy nie kryją niezadowolenia
Młynarska o kulisach zakupu domu w Hiszpanii. Wspomniała o cenie