Polscy fani tenisa mają ogromne powody do dumy. Na trwającym właśnie w Paryżu turnieju French Open Iga Świątek kolejny raz pokazuje ogromną klasę i niezwykłe umiejętności. Dokonania naszej tenisistki nie przechodzą niezauważone, a Świątek może też liczyć na pokaźne wynagrodzenie. Już przed awansem do półfinału mistrzostw odbywających się na kortach imienia Rolanda Garrosa zagwarantowała sobie nagrodę w wysokości 400 tys. euro. A Świątek nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.
Nasza tenisistka w ćwierćfinale pokonała bez większych problemów Amerykankę Coco Gauff, a na tegorocznym turnieju Rolanda Garrosa nagroda dla półfinalisty to aż 630 tys. euro. Iga Świątek 8 czerwca awansowała jednak jeszcze dalej - w niełatwym półfinale pokonała Brazylijkę Beatriz Haddad Maię, dzięki czemu zapewniła sobie wygraną wysokości 1,15 mln euro. Pierwsza rakieta świata rozegra finał już w sobotę, a na korcie Rolanda Garrosa spotka się z Czeszką Karolíną Muchovą. Jeśli Idze Świątek uda się obronić tytułu, francuski turniej zakończy z kwotą 2,3 mln euro - tyle bowiem organizatorzy French Open przeznaczyli w tym roku dla zwycięzcy. Rok temu kwota za pierwsze miejsce w turnieju była o 100 tys. euro mniejsza. Łącznie w tym roku na nagrody dla zawodników przeznaczono w sumie 49,6 mln euro.
Naszą tenisistkę przed telewizorami wspierają tłumy Polaków, a nieliczni mieli też okazję osobiście oglądać mecze bezpośrednio we francuskiej stolicy. W Paryżu jest m.in. Kinga Rusin, która nie tylko kibicuje na kortach, ale też smakuje, jak to nazwała, "francuskiego życia". "W klimatyzowanych salonikach schowanych w zakamarkach stadionu serwowane są wspaniałej jakości dania, najlepsze wina, a szampan leje się strumieniami" - relacjonuje na Instagramie szykownie ubrana Rusin. Dziennikarka przyznaje, że dała się skusić na kilka "grzeszków", jednak obiecuje, że sama niebawem także wróci do sportowego trybu życia.
To zwróciło uwagę ekspertki w stylizacji Kosiniak-Kamysz. Takich słów nikt się nie spodziewał. "Tego nie da się kupić"
Posłanka PiS udawała, że rozmawia przez telefon. Nie do wiary, co zrobił dziennikarz TVN24. "Pozamiatał"
Przyjaciółka Dody opowiedziała o walce z rakiem trzustki. To był pierwszy niepokojący objaw
Zastrzyki z silikonu zdeformowały jej twarz. Teraz Polka pokazała efekty pierwszej operacji. "W końcu widać oczy"
Mundialowy hit dzieli kibiców. Zły wybór? Shakira nie chciałaby usłyszeć, co powiedział nam Marek Sierocki
Julia Suryś wzięła ślub. Jej suknia ślubna zachwyca
Cichopek w krwistej czerwini na Gali Woman Power. Uwagę zwracają buty Kurdej-Szatan. Boli od samego patrzenia
Wdowa po Jakubiaku zapytana o wejście w nowy związek po śmierci ukochanego. Tak zareagowała
David Beckham nie krył wzruszenia. Wtem Viktoria złapała go w objęcia. Te zdjęcia to hit