Aneta Kręglicka

Aneta Kręglicka

Aneta Kręglicka to polska modelka, fotomodelka, zdobywczyni tytułów w konkursach piękności, a dziś niezwykle ambitna i strzegąca swojej prywatności kobieta interesu. Współwłaścicielka studia filmowego, w którym powstał film „Ławeczka”. Ale nie tylko sprawy zawodowe łączą Anetę Kręglicką ze światem filmu.

Imię i nazwisko: Aneta Beata Kręglicka
Data urodzenia: 23 marca 1965
Miejsce urodzenia: Szczecin
Zawód: modelka, fotomodelka, przedsiębiorca

Aneta Kręglicka – kariera

Aneta Kręglicka w 1989 roku wystartowała w konkursie Miss Polonia zdobywając w nim koronę najpiękniejszej Polki. W tym samym roku reprezentowała Polskę w dwóch konkursach światowych. Pierwszy z nich odbył się w Tokio we wrześniu. Aneta Kręglicka zdobyła tytuł I wicemiss Miss Internaltional. W listopadzie 1989 roku w Hongkongu wystartowała w najbardziej prestiżowym konkursie piękności, wyborach Miss Świata i jako jedyna Polka do tej pory sięgnęła po koronę najpiękniejszej kobiety świata. Po zdobyciu tytułu rozpoczęła się przygoda Anety ze światem mody. Wyjechała do USA i tam rozpoczęła współpracę z agencją Wilhelmina. Brała udział w pokazach w Polsce i za granicą, jej twarz zdobiły okładki poczytnych pism, była twarzą marki Apart, dla której w latach 2008-2009 reklamowała diamenty. Do dziś jest mocno związana ze światem mody, a pokazy należą do tych nielicznych wydarzeń medialnych, których nie unika. Z przyjemnością uczestniczy w pokazach, szczególnie swoich ulubionych projektantów, czyli Macieja Zienia czy duetu MMC. Sama zaprojektowała kolekcję obuwia dla marki Badura, jest też twarzą tej marki.
Poza modą, Aneta Kręglicka interesuje się także biznesem. Ukończyła ekonomię na Uniwersytecie Gdańskim, a w 2005 roku rozpoczęła studia doktoranckie na SGH i z powodzeniem zajmuje się zawodowo biznesem. Obecnie jest współwłaścicielką Studia Filmowego St.Lazare, które odpowiadało za udźwiękowienie słynnego filmu „Ławeczka”.

Aneta Kręglicka prywatnie

Z filmem łączy Anetę Kręglicka nie tylko życie zawodowe, ale również prywatne. Reżyserem wspomnianego powyżej filmu jest mąż Kręglickiej, Maciej Żak, który współtworzył m.in. takie obrazy jak „Pieniądze to nie wszystko”. Para jest małżeństwem od 1998 roku i mają kilkunastoletniego dziś syn Aleksandra. Aneta Kręglicka przez całe lata pilnie strzegła swojej prywatności – nigdy nie pokazywała się publicznie z mężem czy synem. Ostatnio zrobiła jednak wyjątek i od razu przy okazji furorę. Wraz z mężem Maciejem mogliśmy oglądać ją na pokazie premierowym jego najnowszego filmu „Konwój”. Prezentowała się jak zwykle olśniewająco.

aneta kręglicka

Więcej o:

aneta kręglicka

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.