Alina Kabajewa

Alina Kabajewa

Alina Kabajewa jest rosyjską gimnastyczką artystyczną. Wielokrotnie zdobywała mistrzostwo Europy i świata. Po zakończeniu kariery sportowej zajęła się działalnością polityczną. Od kilku lat jej nazwisko jest kojarzone z Władimirem Putinem, z którym rzekomo jest związana już od 2008 roku.

Imię i nazwisko: Alina Kabajewa
Data urodzenia: 12 maja 1983
Miejsce urodzenia: Taszkent
Zawód: gimnastyczka artystyczna
Facebook: facebook.com/pages/Alina-Kabajewa

Życiorys i kariera Aliny Kabajewej

Alina Kabajewa trenowała już od najmłodszych lat – pierwszą styczność z gimnastyką miała w wieku czterech lat. Najprawdopodobniej było to spowodowane tym, że rodzice Kabajewej również byli związani ze sportem. W 2000 roku zdobyła brązowy medal podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich. Cztery lata później stanęła na podium na Letnich Igrzyskach w Atenach. Poza tym dwukrotnie była mistrzynią Europy i świata w gimnastyce artystycznej. W 2004 roku, po wzięciu udziału w igrzyskach, postanowiła zrezygnować z kontynuowania kariery sportowej i skupić się na karierze politycznej. W 2007 roku ponownie zajęła się sportem i razem z drużyną zdobyła mistrzostwo świata. Od tego samego roku był posłanką do Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej z ramienia partii Jedna Rosja. Podejmowała inicjatywy dotyczące między innymi ochrony praw dzieci.

Związek gimnastyczki z Władimirem Putinem

Plotki o związku Aliny Kabajewej z Władimirem Putinem pojawiły się po raz pierwszy w 2008 roku. Sugerowano wówczas, że Władimir Putin planuje rozwieść się z dotychczasową żoną Ludmiłą i poślubić gimnastyczkę. Pięć lat później opozycjonista i największy wróg polityczny gimnastyczki – Aleksiej Nawalny – oświadczył, że Kabajewa poślubiła Putina. Plotki o związku prezydenta i gimnastyczki nie zostały potwierdzone, jednak wiele mediów przedstawia gimnastyczkę jako kochankę Putina. W 2015 roku w mediach pojawiły się informacje, że Kabajewa urodziła niedawno dziecko Putina. Wprawdzie rzecznik Kremla stanowczo zaprzeczył tym doniesieniom, jednak nie uciszyło to spekulacji.

alina kabajewa

Więcej o:

alina kabajewa

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.