Alan Andersz

Alan Andersz

Alan Andersz to polski tancerz. Karierę rozpoczynał w zespole tanecznym V2, której założycielem jest Agustin Egurolla. Alan pracuje także jako aktor. Zagrał w kilku popularnych produkcjach.Imię i nazwisko: Alan Andersz
Data urodzenia: 4 października 1988r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: tancerz, aktor
Instagram: @alandersz
Facebook: facebook.com/Andersz.official

Alan Andersz - aktor i tancerz

Alan Andersz urodził się w październiku 1988 roku w Warszawie. W mieście tym spędził dzieciństwo oraz ukończył szkołę średnią. Od dziecka związany jest z tańcem. Swoją przygodę z nim rozpoczynał pod skrzydłami Agustina Egurroli, w założonej przez niego formacji V2, która jest następstwem słynnej grupy tanecznej VOLT. Tańczył również u Piotra Galińskiego w formacji Kamion Dance.
Obok pasji do tańca Alan Andersz interesował się aktorstwem. Przed kamerami zadebiutował w 1999 roku. Zagrał niewielką rolę brata-bliźniaka w serialu "Ja, Malinowski". W kolejnych latach zagrał w produkcjach, takich jak "Miasteczko", gdzie wcielał się w postać Grzesia Matysika, "Myszka Walewska", w której wystąpił jako Julek Walewski oraz w serialu "Defekt".
Od 2003 roku Alan wcielał się w rolę Pawła w popularnym serialu TVN "Na Wspólnej". Z produkcją związany był przez ponad cztery lata, aż do roku 2007. W kolejnych latach zagrał w kilkunastu serialach i filmach. Były wśród nich tytuły: "Na dobre i na złe", "Oficer", "Boża podszewka II", "Plebania", "39 i pół", "I pół", "Daleko od noszy", "Ojciec Mateusz", "To nie koniec świata" oraz "Na sygnale".

Alan Andersz - udział w programach telewizyjnych

Alan Andersz wystąpił w ósmej edycji "Tańca z gwiazdami". Tańczył w parze z Blanką Winiarską. Wspólnie dotarli do szóstego miejsca. W 2012 roku Alan był jurorem w programie emitowanym przez telewizję Polsat "Got to Dance. Tylko taniec".

Alan Andersz - wypadek

Na początku 2012 roku Alan Andersz miał poważny wypadek. Prawdopodobnie doszło do niego na wskutek przepychanki na imprezie, podczas której Alan spadł ze schodów. Na wskutek rozległego urazu głowy aktor przez kilka tygodni przebywał w śpiączce. Wiele miesięcy zajęła aktorowi rehabilitacja i powrót do pełni zdrowia.

alan andersz

Więcej o:

alan andersz

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.