Agnieszka Więdłocha

Agnieszka Więdłocha

Agnieszka Więdłocha jest polską aktorką. Sławę przyniosły jej role w telewizyjnych serialach takich jak "Czas honoru" czy "Lekarze".
W 2016 roku dołączyła do ekipy nowopowstałego serialu "Powiedz tak!" emitowanego przez stację Polsat.


Data urodzenia: 12 stycznia 1986 r.
Miejsce urodzenia: Łódź
Wzrost: 165 cm

Agnieszka Więdłocha: życiorys

Agnieszka Więdłocha przyszła na świat 12 stycznia 1986 roku w Łodzi. Dorastała w domu na przedmieściach miasta z rodzicami i młodszym bratem Piotrem. Jako dziecko kochała zwierzęta, marzyła więc o karierze dyrektora zoo. Ponadto kochała muzykę. Uczęszczała na wiele zajęć pozalekcyjnych, w tym do szkoły muzycznej i na zajęcia teatralne.
Więdłocha ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi i zaczęła współpracę z Teatrem im. S.Jaracza w Łodzi. Jej debiutem była rola Liny w spektaklu "Rowerzyści" w reżyserii Anny Augustynowicz realizowanego przez dwa teatry- Teatr Współczesny ze Szczecina i Teatr im. S.Jaracza. Otrzymała nagrodę Złotej Maski za najlepszy debiut sezonu 2009/2010. Wyróżnienie to otrzymała za rolę w przedstawieniach "Dybuk", "Nad", "Survival".
W 2008 roku zaczęła wcielać się w postać Leny Sajkowskiej w serialu emitowanym przez TVP2 "Czas honoru". Następnie zagrała w filmie "Incydent", "Nie ten człowiek", serialu emitowanym przez TVN „Klub szalonych dziewic". Kolejną rolą serialową była kreacja Beaty Jasińskiej, anestezjolog w serialu "Lekarze".
W 2013 roku Agnieszka Więdłocha zagrała Cynię Bialer w filmie "Syberiada polska" oraz Mai w filmie "Gejsza". W 2016 roku pojawiła się na dużym ekranie w komedii romantycznej "Planeta Singli". Zaczęła grać w serialu emitowanym przez telewizję Polsat "Powiedz tak!".
Agnieszka Więdłocha udziela również głosu w dubbingach. Dotychczas w produkcjach: "W pętach gorsetów" (2010), "Największy z cudów" (2011), "Oz Wielki i Potężny" (2013), "Kapitan Ameryka: zimowy żołnierz" (2014). Zagrała również gościnnie w serialach: "Na dobre i na złe", "Teraz albo nigdy!", "Komisarz Alex", "M jak miłość".

Agnieszka Więdłocha życie prywatne

Agnieszka Więdłocha spotyka się z aktorem Antonim Pawlickim. Para zaręczyła się 2016 roku.

Zobacz także:

Antoni Pawlicki - Magdalena Różdżka -Maciej Musiał - Anna Dereszowska

agnieszka więdłocha

Więcej o:

agnieszka więdłocha

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.