Weronika Książkiewicz

Weronika Książkiewicz

Weronika Książkiewicz to polska aktorka filmowa i serialowa. Zadebiutowała w serialu "Samo życie". Wielokrotnie występowała w polskich komediach, a widzowie najlepiej kojarzą ją z roli Jagi z serialu "Prawo miasta".Pełne imię i nazwisko: Weronika Książkiewicz
Data urodzenia: 21 marca 1981r.
Zawód: aktorka
Miejsce urodzenia: Moskwa
Rodzina: syn Borys
Instagram: @weronikaksiazkiewicz

Weronika Książkiewicz - początki kariery

Weronika Książkiewicz jest córką Polki i Rosjanina. Urodziła się w Moskwie, ale nie dorastała w Rosji. Jako dziecko przeprowadziła się z rodzicami do Poznania i właśnie poznanianką się Weronika Książkiewicz czuje, co podkreśla w wywiadach.
Jako dziecko i nastolatka Książkiewicz ćwiczyła balet i gimnastykę artystyczną.
Weronika Książkiewicz ukończyła w Poznaniu liceum. Następnie dostała się na wydział aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Ukończyła ją w 2005 roku.
Zadebiutowała epizodyczną rolą w "Samo życie". Wcieliła się tam w postać niepełnosprawnej Ewy. Grała również w takich serialach, jak "Na dobre i na złe", "Plebania", "Lokatorzy", "Niania" czy "Kryminalni".
Na kilka lat związała się z serialem "Na Wspólnej", gdzie gra rolę Laury.
W 2004 roku Weronika Książkiewicz zadebiutowała na dużym ekranie. Zagrała w filmie "Ciało moje". W 2008 roku dołączyła do obsady filmu "Ile waży koń trojański", następnie zagrała w filmach "Rozmowy nocą" i "Los numeros".
Największą rolą Książkiewicz jest rola Jagi w serialu "Prawo miasta". Jaga Sarnecka to jedna z głównych postaci serialu.
Weronika Książkiewicz zawodowo związana jest z Teatrem Nowym w Łodzi.
Książkiewicz brała udział w popularnym programie "Gwiazdy tańczą na lodzie", w którym zajęła piąte miejsce.

Weronika Książkiewicz - życie prywatne

Weronika Książkiewicz była związana z Kubą Wojewódzkim. Jak każda partnerka popularnego prezentera wzbudzała spore zainteresowanie mediów. Przez kilka ostatnich lat spotykała się z Krzysztofem Latkiem. Owocem ich związku jest syn aktorki - Borys.

Zobacz także:

Agnieszka Więdłocha - Mitja Okorn - Weronika Rosati

weronika książkiewicz

Więcej o:

weronika książkiewicz