Nim Jessica Mercedes stała się znana, prowadziła photoblog. A tam? Emo, szpital i wyznania o samookaleczeniu

Jessica Mercedes na początku kariery.

Jessica Mercedes jako nastolatka prowadziła photoblog jako EmoJess. Wrzucała tam liczne zdjęcia oraz swoje przemyślenia, także te bardziej dramatyczne - o poszukiwaniu tożsamości czy samookaleczeniu.

Jessica Mercedes swój blog zaczęła prowadzić w 2010 roku. Podobnie jak u jej koleżanek szafiarek, na początku kariery blog oraz prezentowane na nim stylizacje znacząco różniły się od tego, co możemy oglądać obecnie. Nie wszyscy jednak wiedzą, że zanim wystartował jej modowy blog , prowadziła photoblog . W 2007 roku pojawił się pierwszy wpis, w którym wyjaśniła, dlaczego ma na imię Jessica.

Jessica MercedesJessica Mercedes Kapif Kapif

Photoblog Jessiki Mercedes w niczym nie przypomina tego bloga, w którym zakochało się tysiące fanów. Nie tylko mówimy tu o tematyce, lecz także o technice wykonania, zdjęciach, jak i samej autorce. 7 lat temu jedna z najsłynniejszych blogerek w Polsce była statystyczną polską nastolatką, która jest zafascynowana kulturą emo i dzieli się w ilustrowanym zdjęciami internetowym pamiętniku egzystencjalnymi bólami dorastania, ekscytacją po spotkaniu ze znajomymi, refleksjami o chłopakach, lecz także bardziej dramatycznymi wyznaniami np. o samookaleczeniu, kryzysie wiary czy wizycie w szpitalu.

Jestem nienasycona. poezją. miłością. słońcem. życiem. jestem nienasycona Tobą. miłość to także opętanie. (...) Sygnałami, które mogą przejawiać oddziaływanie duchów nieczystych na człowieka są: 1. Odraza do świętości. (jest) awersja wobec Boga(tak), bluźnienie (tak), (...) wstręt do sakramentaliów (wody święconej, medalików i przedmiotów poświęconych, także wizerunków świętych)(mam), (...) dolegliwości psychiczne i fizyczne depresja (nie), próby samobójcze (nie), samookaleczanie (tak) - czytamy na Photoblogu EmoJess.

<< ZOBACZ, CO JESSICA MERCEDES POKAZYWAŁA NA SWOIM PHOTOBLOGU >>

karo

Dzieli

Więcej o: