Rodzina publikuje list Małgorzaty Braunek, który napisała przed śmiercią. Piękny gest aktorki

Małgorzata Braunek napisała list przed śmiercią.

"Jestem głęboko poruszona. (...) Jeśli uzbiera się więcej pieniędzy niż to, co ja potrzebuję na kurację, to powołamy fundusz pomocy osobom chorym " - pisała przed śmiercią Małgorzata Braunek w liście, opublikowanym w sobotę przez bliskich aktorki.

23 czerwca przed południem w wieku 67 lat zmarła Małgorzata Braunek. Aktorka walczyła z nowotworem, na którego leczenie w klinice w Niemczech rodzina zbierała środki finansowe. W sobotę na oficjalnym Facebooku zmarłej opublikowano list, napisany przez aktorkę na kilka dni przed śmiercią:

Drodzy Państwo, Jestem głęboko poruszona niezwykle życzliwą reakcją z jaką spotkał się list informujący o mojej chorobie i prośba o wsparcie finansowe na dalsze leczenie w specjalistycznej klinice w Niemczech, która poza najlepszymi metodami medycyny zachodniej, oferuje również mądrość tradycyjnej medycyny wschodniej. Takie holistyczne podejście do chorego daje największe szanse na wyleczenie, więc jestem szczęśliwa, że dzięki hojności wielu ludzi, otwiera się przede mną ta możliwość. Jestem za to bardzo wdzięczna. Pomyślałam, że jeśli uzbiera się więcej pieniędzy niż to, co ja potrzebuję na kurację, to powołamy fundusz pomocy osobom chorym onkologicznie oraz centrum informacji i studiów nad holistycznym podejściem w medycynie, która leczy całego człowieka, a nie tylko jego organy i choroby. Tego się nauczyłam od mojej choroby, tego jest mi w Polsce bardzo brak. Życzę każdemu przede wszystkim zdrowia, pogody ducha oraz uśmiechu, który jest najlepszym lekarstwem w życiu! Wasza Małgosia

Andrzej Krajewski w imieniu rodziny poinformował na Facebooku o planach organizacji koncertu ku pamięci Małgorzaty Braunek i aukcji charytatywnej, z której dochód zostanie przeznaczony na ustanowiony przez aktorkę fundusz.

Oświadczenie rodziny Małgorzaty BraunekOświadczenie rodziny Małgorzaty Braunek Screen z Facebook.com/pages/Małgorzata-Braunek Screen z Facebook.com/pages/Małgorzata-Braunek

karo

Więcej o: