Afera w "Mam Talent". Były problemy z głosowaniem!

Telefony wysyłały automatycznie niezliczoną liczbę smsów.

Wynik finału "Mam talent" zaskoczył wszystkich. Wygrała Magda Welc pokonując Kamila Bednarka . Okazuje się, że część głosów mogła być oddana pomyłkowo , bez wiedzy użytkowników telefonów .

Kłopoty mieli wszyscy użytkownicy Mixplusa oraz Simplusa w sieci Plus GSM . Jeśli wysłali SMS z głosem na uczestnika finału, w odpowiedzi dostawali informację, że wystąpił błąd. Telefon próbował wysłać wiadomość jeszcze raz za każdym razem pobierając opłatę . Problem opisał jeden z użytkowników serwisu Kontakt24.pl :

W finałowej edycji podczas wysyłania głosów doszło do wielkiej wpadki operatora Plus GSM. Podczas wysyłania sms'ów od użytkowników Mixplus'a powstał błąd w systemie, telefon wysyłał sms'a a w odpowiedzi dostawał błąd i próbował ponownie wysłać sms'a, nic by nie było w tym nie zwykłego gdyby nie fakt że każdy sms był naliczany. Powstała w ten sposób pętla kończyła się dopiero w momencie gdy użytkownikowi zabrakło środków na koncie.
Po rozmowie z konsultantem można się domyśleć że to większy problem bo od razu się spytał czy nie wysłałem sms'a podczas finałowego głosowania i wyjaśnij na czym problem polegał.

Od razu internauci zaczęli komentować, że wysłali jednego SMS-a, a stracili po kilkanaście albo kilkadziesiąt złotych.

Firma Polkomtel, właściciel sieci Plus GSM, nie skomentowała jeszcze zarzutów . Nie wiadomo jaki wpływ na wyniki miały powtarzające się SMS-y . W finale Magda Welc pokonała Kamila Bednarka . Czy mieliście podobny problem? Jeśli tak piszcie na mail redakcja(at)plotek.pl.

Janus

Zobacz także:

Eva Minge apeluje do rodziców Magdy Welc

Finalistka "Mam Talent" całkowicie SKOPIOWAŁA występ Burke!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.