Radio Maryja o Nergalu: "Pan Behemot, przyjaciel pani Dody Elektrody"

Rozmawiano o utworze "Chwała zabójcom Wojciecha" i obrażaniu uczuć religijnych.

Twórczość Nergala została ostatnio przedyskutowana na antenie Radia Maryja . Pod lupę wzięto utwór "Chwała zabójcom Wojciecha" . Jak zauważono na blogu Glosrydzyka.blox.pl dziennikarze z Torunia tym razem w bardzo kulturalny sposób atakowali muzyka. Nie było języka nienawiści.

Ojciec Jacek Cydzik rozmawiał z posłanką PiS Dorotą Arciszewską-Mielewczyk na temat obrażania uczuć religijnych . Prowadzący rozmowę nazywał Nergala sympatycznie: pan Behemot, albo bliski przyjaciel pani Dody Elektrody.

Poniżej fragment zapisu rozmowy z anteny Radia Maryja:

O. Jacek Cydzik: - Dodam pani senator, że tenże wspomniany pan Behemot popełnił taki, że tak powiem "utwór" - nie wiem czy tak to można nazwać - który był zatytułowany "Chwała zabójcom Wojciecha". Chodziło u o świętego, który przyniósł nam świętą wiarę.
O. Jacek: - Ja może tylko powiem tak: pan Behemot, prywatnie bliski przyjaciel pani Dody Elektrody, która mówi o nim, że on jest taki czuły i taki inteligentny ... No szkoda, że nie jest czuły na tysiące katolików dla których droga jest właśnie księga "Pisma Świętego". Szkoda, że nie jest czuły na historię Polską, w której też chyba wyrósł.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w Radiu Maryja czytaj blog Glosrydzyka.blox.pl .

Janus

Więcej o: