Powrót do przeszłości

Odcinek sponsoruje literka D :)

Pamiętajcie, że ten przegląd jest subiektywny, Wasze propozycje możecie dodawać na forum ( TUTAJ ). Kotek czeka na Wasze sugestie i życzy miłej lektury :)

THE DOORS

Zespół powstał w 1965 roku, został rozwiązany w 1972 roku. Mimo dość krótkiej działalności, nie można nie zaliczyć tej formacji do grona kultowych. Czy jest ktoś, kto nigdy nie słyszał o Jimie Morrisonie? Kotek nie wyobraża sobie tego rankingu bez The Doors!

DURAN DURAN

Duran Duran to kolejny zespół, bez którego Kotek nie wyobraża sobie tego rankingu. Formacja powstała w 1978 roku i (choć w zmienionym składzie). Działa do dziś. Ich dawne piosenki stały się kultowe, a nowe, nagrywane z Justinem Timberlake, czy Timbalandem, sprawiają, że grupa zyskuje nowych fanów.

Duran Duran, fot. Jim Cooper, APDuran Duran, fot. Jim Cooper, AP Duran Duran, fot. Jim Cooper, AP

DEPECHE MODE

Zespół powstał w 1980 roku i funkcjonuje do dzisiaj. Grupa ma wiernych fanów na całym świecie (nazywani są depeszami). Nic dziwnego, bo kto raz posłuchał Depeche Mode, raczej nie odrywa się od ich muzyki :) Zespół bardzo często odwiedza Polskę, nic dziwnego - ma w naszym kraju naprawdę dużą grupę wielbicieli.

DIRTY DANCING

"Dirty Dancing" to kolejny kultowy film. Patrick Swayze i Jennifer Grey kojarzeni są właściwie tylko z ról w tej produkcji. Dirty Dancing to, w pewnym sensie, historia Romeo i Julii, opowiedziana w inny sposób. Dziewczyna z dobrego domu i chłopak z przeszłością zakochują się w sobie. Połączył ich taniec...Kto nie zna piosenek z tej produkcji? "(I've Had) The Time of My Life", "Hungry Eyes", czy "She's Like the Wind" są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych utworów. Zdecydowanie, "Dirty Dancing" to obowiązkowa pozycja na kotkowej liście!

dirty dancingdirty dancing Kadr z filmu

DYNASTIA

Czy ktoś z Was nie kojarzy tego serialu? Serial...Chyba lepiej powiedzieć opera mydlana. "Dynastia" ma tyle odcinków, że nie sposób ich wszystkich zapamiętać ;) Emisja rozpoczęła się w 1981 roku (w Polsce w 1990 roku), możemy ją oglądać po dziś dzień. Saga rodziny Carringtonów zdecydowanie zasługuje na miejsce w kotkowym rankingu!

DynastiaDynastia Tak wyglądali główni bohaterowie

WALT DISNEY

Walt Disney to legenda animacji i filmu. Twórca Kaczora Donalda, Myszki Miki i innych kultowych już postaci. Kotek nie wie, co oglądały dzieci na całym świecie, gdyby nie Walt Disney. Śmieszne stworki, piękne księżniczki, historie, które bawiły i uczyły jednocześnie. Chociaż Walt otrzymał kilka Oscarów, Kotek z chęcią nagrodziłby Walta jeszcze miliardem nagród - za cudowne dzieciństwo, które wspomina wiele osób na całym świecie!

Kotek czeka na Wasze propozycje!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.