Ksiądz zażądał tego od panny młodej przed ślubem. Była w szoku. "Chyba oszalał!"

Panna młoda zupełnie nie spodziewała się tego, co usłyszy od księdza przed ślubem. Duchowny przed udzieleniem sakramentu przedstawił zadziwiające wymaganie. Cała historia była dla młodej kobiety tak oburzająca, że postanowiła podzielić się nią w internecie. Co się wydarzyło?

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Lato to najgorętszy ślubny sezon. Wiele par wybiera właśnie ciepłe miesiące roku na sformalizowanie związku. Rozkwitająca przyroda i słońce tworzą niezwykłą atmosferę, idealną na celebrowanie miłości.

Przyszłe pary, które decydują się na ślub kościelny, muszą przed ceremonią spełnić kilka wymogów formalnych. Konkretne wymagania mogą się różnić w zależności od parafii. Jak opisuje serwis kobieta.gazeta.pl, pewna panna młoda dostała dość nietypowe wymaganie przedślubne i mówiąc delikatnie "lekko się zdenerwowała". O co poprosił ksiądz?

Zobacz wideo Małgorzata Leitner o ślubie Karoliny Pisarek. Sprzedała swoje życie?

Agnieszka i Kamil ze 'Ślubu od pierwszego wejrzenia'"ŚOPW". Kamil o kulisach rozstania z Agnieszką. "Rodzina nie była zadowolona"

Wymagania księdza zszokowały pannę młodą

Panna młoda o imieniu Magda poprosiła znajomą o przysługę i przesłanie jej listy z wymaganymi dokumentami, które muszą zostać złożone w kościele przed ceremonią. Magda jest mieszkanką województwa mazowieckiego, a jej znajoma pochodzi z parafii w województwie kujawsko-pomorskim. Lista wymogów przedślubnych przesłana przez koleżankę bardzo ją zaskoczyła. Nie spodziewała się aż tak absurdalnych podpunktów. 

Poprosiłam znajomą, aby przesłała mi listę wymagań, które trzeba spełnić, aby przyjąć sakrament kościelny. To, co mi wysłała, przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Byłam zdziwiona, kiedy zobaczyłam podpunkt z kopią ostatniego świadectwa szkolnego, na którym widnieje ocena z religii - powiedziała przyszła panna młoda serwisowi kobieta.gazeta.pl.

Magda skomentowała tego typu wymaganie, nie przebierając w słowach. Przyszła małżonka była oburzona, ale stwierdziła, że jeżeli to warunkuje jej zamążpójście, to dostosuje się do absurdalnego wymogu.

Ten ksiądz chyba oszalał. Na co to komu? (...) Jeśli będzie taka potrzeba, to oczywiście dostarczę świadectwo, ale wciąż uważam, że to bardzo kontrowersyjny punkt, który nie powinien znajdować się na liście wymagań.- powiedziała przyszła panna młoda.

chrzest syna Anety i Roberta"ŚOPW". Aneta i Robert ochrzcili syna. Furorę zrobiły... miny Mieszka

Jak sądzicie, bylibyście gotowi przedstawić tego rodzaju dokument?

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony.

Zobacz też: "Ślub od pierwszego wejrzenia". Agnieszka przyznała rację internautom. "Ja daję za dużo, a później cierpię"

Więcej o: