Zostawili w rozgrzanym samochodzie czteroletnią córkę. W środku było 79 stopni Celsjusza

Rodzice czterolatki pozostawili ją w rozgrzanym w samochodzie i udali się na pogrzeb. Kiedy wrócili było już za późno. Jest komentarz lekarzy.

Więcej ciekawych newsów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Czteroletnia Sadia wybrała się z rodzicami na pogrzeb w Ramhormoz w Iranie. Rodzice pozostawali śpiącą dziewczynkę w samochodzie i sami udali się na uroczystość. Tego dnia na zewnątrz odnotowano 49 stopni Celsjusza.

Zobacz wideo Cleo straciła wujka. Nagrała dla niego piosenkę. Rodzina nie wiedziała

Krzysztof Pachucki, Zbigniew Pyda"Rolnik szuka żony". Nad programem wisi fatum? To piąta śmierć związana z show

Temperatura w pojeździe szybko wzrosła do 79 stopni. Jak podaje "Mirror" czterolatka miała spędzić sama kilka godzin, a lekarze potwierdzają, że zmarła między innymi na wskutek uduszenia i udaru cieplnego.

Czterolatka pozostawiona w rozgrzanym samochodzie nie żyje

Kiedy rodzice zorientowali się, że zostawili córkę bez opieki, natychmiast ruszyli do samochodu. Dziewczynka była nieprzytomna, a po przyjeździe pogotowia okazało się, że na pomoc było już za późno. Do tragedii oprócz wysokiej temperatury przyczynił się też brak tlenu.

Dziecko zostało pozostawione w samochodzie na kilka godzin przy gorącej, słonecznej pogodzie, a drzwi samochodu były zamknięte - mówił w rozmowie z "Mirror" jeden z lekarzy.

Sprawa została potwierdzona przez szefa wydziału medycyny sądowej w Ramhormoz. Drzwi pojazdu były zablokowane, zatem nikt z zewnątrz nie mógł zainterweniować. Obecnie trwa dochodzenie odnośnie zaistniałej tragedii. 

Młoda para zostawiła swoje czteroletnie dziecko śpiące w samochodzie, kiedy pojechała na pogrzeb do ciotki dziewczynki - podaje dr Gholamreza Haidarnejad.

Rodzice dziewczynki są pod opieką psychologa.

Policja apeluje

W związku z upałami policja przypomina o tym, że przebywanie w rozgrzanym samochodzie jest niebezpieczne dla zdrowia każdego - także osób dorosłych. "Apelujemy, aby pod żadnym pozorem nie pozostawiać w rozgrzanym samochodzie dzieci lub zwierząt" - czytamy w komunikacie. Jak dodają funkcjonariusze, wnętrze pojazdu nagrzewa się w szybkim tempie, a niekiedy temperatura wewnątrz auta może przekroczyć nawet 75 stopni. Dlatego też nie wolno zostawiać dzieci czy zwierząt w aucie nawet na krótko.

Jak powinny reagować osoby, które widzą dziecko lub zwierzę pozostawione w pojeździe?

  1. Upewnij się, czy w pobliżu nie ma kierowcy.
  2. Sprawdź, czy drzwi są otwarte. Jeżeli nie przyniesie to efektu, natychmiast powiadom odpowiednie służby, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.
  3. Pozostań na miejscu i monitoruj sytuację.
  4. Pamiętaj, że w takiej sytuacji wybicie szyby w samochodzie, by uwolnić dziecko lub zwierzę ze śmiertelnej pułapki, nie pociąga za sobą odpowiedzialności za zniszczenie mienia

- przekazała rzeczniczka policji w Rybniku asp. Bogusława Kobeszko.

Tom Mann i Danielle HampsonNarzeczona uczestnika "X Factor" zmarła w dniu ślubu. Zdruzgotany pożegnał ukochaną

Zobacz też: Dwóch aktorów zginęło w pracy. Netflix przerwał zdjęcia do serialu

Więcej o: